2 bin 691 öğrenci sınava katılacak

Fethiye'de İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı, 5 Eylül Cumartesi günü saat 10.00'da 11 sınav merkezi, 155 salonda ve 2 bin 961 öğrencimizin katılımıyla yapılacağı bildirildi. Sınava 5, 6, 7, 8, Hazırlık Sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri katılabilecekleri ifade edildi.

PAYLAŞ

Sınavda Ortaokul öğrencilerine Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi; Lise öğrencilerine Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden oluşan 100 soru sorulacak. Sınavın toplam süresi 120 dakika olacağı öğrenildi. Öğrencilerin sınava gelirken yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi ile geçerli kimlik belgesi, koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulundurmaları gerektiği kaydedildi.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya yaptığı açıklamada, “İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı, 5 Eylül Cumartesi günü saat 10.00’da 11 Sınav Merkezi okulumuzda 155 salonda ve 2 bin 961 öğrencimizin katılımıyla yapılacaktır. Sınava 5, 6, 7, 8, Hazırlık Sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri katılabilecektir. 5 Eylül 2020 Cumartesi günü yapılacak olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’na Fethiye olarak hazırız. Bu süreçte sınav yapılacak tüm okullarımız dezenfekte edilmiştir. Ayrıca gelecek öğrencilerimize maske ve dezenfekte desteği de sağlanacaktır. Öğrencilerimiz salonlara alınırken ve bahçede bulundukları esnada sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek bulunacaklardır” dedi. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN