19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı belli oldu

Sakarya Meydan Muhaberesi'nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM'since Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e, 'Mareşal' rütbesi ile 'Gazi' ünvanı verilmiştir. 19 Eylül, 'Gaziler Günü' olarak kutlanmaktadır. 19 Eylül Gaziler Günü Fethiye'de tören ile kutlanacak.

PAYLAŞ
19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı belli oldu
Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM’since Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” ünvanı verilmiştir. 19 Eylül, “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır. 19 Eylül Gaziler Günü Fethiye’de tören ile kutlanacak.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Abdurrahman Yılmaz

19 Eylül Pazar günü saat: 10.30’da olan tören Fethiye Kaymakamlığı Atatürk Anıtı önünde gerçekleşecek. Tören Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başlayıp ardından Saygı duruşu, İstiklal Marşı, Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ve şiirlerin okunması ile son bulacak. 
Fethiye Kaymakamlığı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilecek törenin ardından saat 10.45’te Fethiye Muharip Gaziler Ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneğine Ziyaret edilecek. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN