15 Temmuz Şehitleri anısına spor etkinlikleri yapıldı

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında 14-15 Temmuz tarihlerinde spor etkinlikleri düzenledi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Spor Etkinliklerinde Masa Tenisi, Özel Sporcular Yüzme, Atletizm, Top Sektirme, Yetenek Parkuru ve 3'lü Yetenek Yarışması düzenlendi.

PAYLAŞ

Muğla Atatürk Stadyumu ve Menteşe Spor Salonunda yapılan etkinliklere, Masa Tenisi 17 sporcu, Yüzme (Özel Sporcular) 18 sporcu, Atletizm 30 sporcu, Top Sektirme 12 sporcu, Yetenek Parkuru 25 sporcu ve 3’lü Yetenek Yarışmasına 20 sporcu olmak üzere toplam 122 sporcu katılım gösterdi. Spor etkinlikleri sonunda dereceye giren sporculara madalya ve kupalar verilirken, katılım gösteren tüm sporculara da katılım belgesi verildi. Tüm spor etkinliklerini yakından takip eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman dereceye giren sporcuların ödüllerini, Spor Şube Müdürü Serkan Paçalı ve Menteşe İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu ile birlikte takdim etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı ile ilgili olarak konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman “15 Temmuz darbe girişiminin 4. yılındayız. Başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. 2 gün boyunca yapılan spor etkinliklerinde 15 Temmuzun ruhunu yaşatarak gençlerimizle birlikte şehitlerimizi yad ettik. Allah tüm şehitlerimizin mekânlarını cennet eylesin, bizleri de onlara layık eylesin. Vatanımıza ve milletimize sahip çıkmak, sevmek ve korumak her birimizin boynunun borcudur. Sporcularımızın katılımıyla milli birlik ve dayanışma duygularıyla etkinliklerimizi gerçekleştirdik. Tüm etkinlikleri Koronavirüs tedbirlerine uyarak gerçekleştirmiş bulunmaktayız. 15 Temmuz Akşamı Marmaris’te 25 Atletimizin katılımıyla Saat 22.00’de tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak yapılacak Sancak Koşusuyla etkinliklerimizin finalini yapacağız. 2,5 km parkurun sonunda Sancak Sayın Valimiz Orhan Tavlı’ya sporcularımız tarafından teslim edilecek” ifadelerini kullandı. 

İlman, sözlerine şu şekilde devam etti; “Ayrıca Muğla Zihinsel Engelliler Derneği ve Muğla Engelliler Derneği ile işbirliği yaparak Menteşe Kapalı Yüzme Havuzumuzda 18 Özel Sporcumuzun katılımıyla çok özel bir yarışma düzenledik. Özel Sporcularımız aileleriyle çok özel bir gün geçirdiler. Özel Sporculara çok önem veriyoruz. Bu vesile ile etkinliklerimize katılan tüm Sporcularımıza, Gençlerimize şükranlarımı sunuyorum. Emeği geçen tüm ekibimize gönülden teşekkür ediyorum. Tüm Şehitlerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum.”

Muğla Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Menderes Çetinözlü ve Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu ise yapılan yarışmalardan çok memnun kaldıklarını, böyle özel bir günde bu faaliyetin yapılmasından gurur duyduklarını dile getirdiler.
 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN