14 Şubat Sevgililer Günü alışverişleri hareketlendi

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken, özellikle kuyumcular ve çiçek mağazalarında alışverişler hareketlendi. Fethiye'de kuyumculardan çiçek mağazalarına kadar Perşembe ve Cuma günü büyük alışveriş hareketi bekleniyor.

PAYLAŞ

Fethiye’de Tufanlar Kuyumculuk, 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi alışveriş hareketliliği yaşadı. Selman Yağlı isimli genç nişanlısı için alışveriş yaparken; mesajı da bugünden gönderdi.Tufanlar Kuyumculuk Satış ve Pazarlama Görevlisi Mustafa Tahancı sevgililer gününü kutlayıp, indirimli ve taksitli satışlar yaptıklarını söyledi. Tahancı, “14 Şubat’a özel 2 bin TL değerindeki alınan kolye ve yüzüklere hediye olarak hayat döngüsü ve burç kolyeleri veriyoruz. Bunlardan herhangi bir istediklerini alabilirler. Çeşitlerimiz çok fazla bulunmaktadır. Kolyelerimiz, yüzüklerimiz, künyelerimiz ile hazırız. Müşterilerin arzularına sunuyoruz. Şu anda satışlar iyi. Herkes imkanları yettiğine bakıyorlar. İmkanı olanda alıyor. Tüm ürünlere 8 taksite kadar imkan sunuyoruz” dedi.

Zen ürünlerinin yer aldığı Karlık Kuyumculuk da Sevgililer Günü öncesi hareketliydi. Karlık Kuyumculuk Satış Görevlisi Çetin Bozkurt, pırlanta çeşitlerinde yüzde 50’ye kadar indirim sağlandığını ifade etti. Bozkurt, “Alışverişler gayet hızlandı. Bugün yoğunluk yaşıyoruz. Ama yarın daha da yoğun olacağımızı düşünüyorum. Halen seven birileri kalmış. Muğla bölgesinde Zen Pırlanta bizde. Zen Pırlanta sevenlere destek verdi ve yüzde 50 indirim uygulamaya başladı. Ayrıca diğer markalarımız da Koçak, Atasay… Bu markalarımızda da yüzde 50’ye varan indirim ile sevenlere destek vermeye devam ediyoruz. Taksit imkanımız da8 aydır. Bir gün değil hep sevelim. Sevelim sayalım” ifadelerini kullandı.

Muğla’da sadece Fethiye’de bulunan Atasay Mağazası da çeşitleri ile göz kamaştırdı. Karlık Kuyumculuğun Atasay Mağazası’nda tektaştan beştaşa kadar çeşitler bulunduğunu belirten Barış Kahraman, müşterilere çeşitli kolaylıklar sağladıklarını ifade etti. Kahraman, “Dünyada kutlanan Sevgililer Günü, Türkiye ve Fethiye’mizde de kutlanıyor. 14 Şubat’ta müşterilerimizin oldukça talep görüyoruz. Bundan dolayı da Atasay’ın uygulamış olduğu çok iyi kampanyalar var. Biz Fethiye ve Muğla’nın tek Atasay Mağazasıyız. Pırlantalı ürünlerde yüzde 30 ile 55 arasında indirimlerimiz var. Satışlar şu an iyi durumda. Tektaş 29 bin 275 TL’den kampanya fiyatı olarak 26 bin 735 TL’ye düşen bir çalışmadır. Beştaşda 37 bin TL civarına düşüyor. Atasay’ın baget çalışmaları 990 TL’den başlayıp 2 bin 990 TL’ye kadar çıkıyor. 8 ay taksit uygulayabiliyoruz. Sevgililere öncelikle sağlık mutluluk ve huzur diliyoruz” dedi.

Fethiye’de yıllardır kuyum sektöründe hizmet veren Özyer Saraffiye, Sevgililer Gününe özel pırlanta çeşitleri ile bu yıl da dikkat çekiyor. Sevgililer Gününün alışverişi hareketlendirdiğini anlatan Satış YetkilisiHüseyin Ekiz, ürünlerde 8 taksite kadar imkan sağladıklarını söyledi. Ekiz, “14 Şubat nedeniyle pırlanta ürünlerimizde kampanya var. Kredi kartlarında 8 taksit yapabiliyoruz. Fiyatlarımız bin 500 TL’den başlıyor ve yukarıya doğru gidiyor. Herkesin bütçesine göre uygun ürünlerimiz var. Özyer Sarrafiye’ye müşterilerimiz bekleriz. Bütün sevgililerin Sevgililer Günü kutlu olsun” diye konuştu.

Çiçek mağazaları da 14 Şubat Sevgililer Gününe özel hazırlıklarını tamamladı. Bu yıl kırmızı güller ile solmayan güllere ilginin olduğu ifade edilirken, kırmızı güllerin tanesi 15 TL, solmayan güller 125 TL, orkide tekli 125 çiftli 150 TL olarak satılıyor. As Çiçekçilik Sahibi Lüftü Nalbantoğlu, “Çiçeklere talepler yavaş yavaş artıyor. Şu an hazırlık aşamasındayız. İstekler kişilere göre değişebiliyor. Perşembe ve Cuma günü hareket bekliyoruz. Menekşeler 25 TL, açelyalar 65, kutu güller de 150 TL’den başlıyor. Elimizden geldiği kadar müşterilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 

 

 

 

 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN