Sıfır Atık Projesi'ne destek veriyorlar

Fethiye Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'ndan,Sıfır Atık Projesi'ne tam destek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamda hazırlanan tiyatro oyunu Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fethiye Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliğiyle anasınıflarında miniklerle buluşmaya devam ediyor.

PAYLAŞ

Fethiye Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Senaryo Yazarlığı kursunda kaleme alınan, Uygulamalı Tiyatro kursiyerleri tarafından sergilenen, Sıfır Atık konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen Renkli Geri Dönüşüm Kutuları isimli oyunun 3 anaokulu,31 anasınıfında toplam 2 bin 166 öğrenciye sergilenmesi planlanıyor.Eğitmen Evrim Aktaş’ın yazıp yönettiği Renkli Geri Dönüşüm Kutuları isimli tiyatro oyununda Şinasi Özsezer, Sevilay Avcı, Mustafa Edirneli ve Güray Biçer rol alıyor.

Vali Recai Güreli İlkokulu Anasınıfı öğrencilerine yönelik 2 seans halinde sunulan oyun, minik öğrencilerin beğenisini kazandı. İnteraktif nitelikteki oyun, Çıtır ve Kıtır isminde iki arkadaşın kamp yaparken doğayı çöpleriyle kirlettiğini gören Sevimli Tavşan Ponçik’in bu durumu Çevreci Dede’ye iletmesi ve bu durum üzerine Çevreci Dede’nin, minik izleyicilerin de desteğiyle kampçılara doğayı kirletmemeleri ve geri dönüşümün önemi üzerine bir ders vermesini konu alıyor.


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN