CHP'li Erbay: 'Verdikleri emekten dolayı eczacılarımıza teşekkür ederiz'

CHP Muğla Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu Üyesi Av. Burak Erbay, Muğla'da eczaneleri ziyaret ederek Eczacılar Günü'nü kutladı.

PAYLAŞ

Eczacılara bu zor dönemde üstlendikleri büyük sorumluluk için teşekkür eden Erbay, “Pandemi günlerinde bu salgına karşı verilen mücadelede çok önemli bir görev üstlenen eczacılarımıza teşekkür ederim. Tüm eczacılarımızın Eczacılar Günü’nü kutlarım.” dedi.

Eczacılar Günü nedeniyle CHP Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan, Kadın Kolu Başkanı Fatma Giremez, Gençlik Kolu Başkanı Mehmet Özgür Özçelik ve ilçe yöneticileriyle birlikte Ula, Akyaka, Gökova, Kızılkaya, Gökçe ve Karabörtlen mahallelerindeki eczacıları ziyarete eden Erbay, eczacılara emeklerinden dolayı teşekkür ederek çiçek verdi.

Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de yaşanan salgın nedeniyle binlerce insanın hayatını kaybettiğini on binlerce insanın da enfekte olduğunu belirten CHP’li Erbay, “Salgınla mücadelede hastanelerdeki sağlık emekçilerimizin yanı sıra eczacılarımız da çok önemli bir görev üstlenmişlerdir. İnsanlarla doğrudan temas halinde olan ve ilaç, maske gibi ihtiyaçların karşılanmasında özverili bir çalışma yapan eczacılarımız bu mücadelenin en ön saflarında yer almaktadır.” şeklinde konuştu.

Bu zor dönemde vatandaşı hizmetin aksatılmadan devam ettiğinin ifade eden Erbay, “Eczacılarımızın ne kadar hayati öneme sahip olduğunu bu zorlu süreçte bir kez daha görmüş olduk. Tüm eczacılarımıza teşekkür ederiz. Bu zor günleri el birliği ile aşacağımıza inanıyorum. Zor bir mücadele süreci yaşıyoruz. Ama inanıyorum ki elbirliği ile verdiğimiz bu büyük mücadelesiyle bu salgının da üstesinden geleceğiz.” şeklinde konuştu.   

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN