'Çanakkale Destanı' isimli Oyun Sahnelenecek

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı bu yıl Fethiye Belediye Fen Lisesi tarafından gerçekleştirilecek. Çanakkale Destanı isimli tiyatro oyununun provaları başlarken, öğretmenler ve öğrenciler özverili bir çalışma yürütüyor.

PAYLAŞ

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla sahnelenecek oyunun provaları yine kültür merkezi salonunda yapılıyor. Türk Dili Edebiyatı Öğretmenleri Sevil Taş ve Halise Kaya, Tarih Öğretmeni Cüneyt Köse, Müzik Öğretmeni Ayşegül Ülgen ile Görsel Sanatlar Öğretmeni Fatma Dilek Yüksel yönetiminde hazırlanan Çanakkale Destanı isimli oyunda 30’a yakın öğrencinin görev aldığı bildirildi. Öte yandan 18 Mart’ta günün anlam ve önemi ile ilgili resim sergisinin de açılacağı öğrenildi. 

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sevil Taş yaptığı açıklamada, “Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günüprogramını Belediye Fen Lisesi’ne verdi. İki aydan bu yana yoğun bir çalışmamız var. Program ben Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sevil Taş, Tarih Öğretmenimiz Cüneyt Köse, yine Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Halise Kaya, Müzik Öğretmenimiz Ayşegül Ülgen ve Görsel Sanatlar ÖğretmenimizFatma Dilek Yüksel tarafından hazırlanıyor. Çanakkale Destanı isimli tiyatro oyunu 18 Mart Çarşamba günü saat 10.00’da Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde protokol üyeleri, Milli Eğitim Müdürümüz, okul müdürlerimiz ve vatandaşlarımıza sahnelenecektir. Aynı gün Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Fatma Dilek Yüksel yönetiminde öğrencilerin çalışmaları sergilenecek. Şu zamana kadar Çanakkale ile ilgili yapılmamış bir şeyi gerçekleştireceğiz. Bu sürpriz olacak. 30’a yakın öğrencimiz tiyatro oyununda görev alıyor. İlk provamızı yapıyoruz. Bundan sonra birkaç provamız daha olacak. Umarım güzel bir program gerçekleştiririz” dedi. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN