Yüzleşmek için eve çağırmış

Fethiye'de sokak ortasında çıkan bıçaklı kavgada hayatını kaybeden Mustafa Cömert'in katil zanlısı tarafından eve yüzleşmek için çağırıldığı ve çıkan tartışma sonucu cinayetin meydana geldiği öne sürüldü. Kıskançlık yüzünden çıktığı ileri sürülen cinayette Azeri kadının hastanedeki yaşam savaşı devam ederken cinayet zanlısı Selim A'nın ilk ifadesinde pişman olduğunu söylediği öğrenildi.  

PAYLAŞ
Yüzleşmek için eve çağırmış
Fethiye’de sokak ortasında çıkan bıçaklı kavgada hayatını kaybeden Mustafa Cömert’in katil zanlısı tarafından eve yüzleşmek için çağırıldığı ve çıkan tartışma sonucu cinayetin meydana geldiği öne sürüldü. Kıskançlık yüzünden çıktığı ileri sürülen cinayette Azeri kadının hastanedeki yaşam savaşı devam ederken cinayet zanlısı Selim A’nın ilk ifadesinde pişman olduğunu söylediği öğrenildi.  
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Edinilen bilgilere göre; Fethiye Yeni Mahalle'de, inşaatlarda soğuk demir işi yapan aslen Samsunlu iki arkadaşın tartışması cinayetle sonuçlandı. İddialara göre Selim A. (33), yaklaşık 4 yıldır beraber olduğu Azerbaycan uyruklu Nazıfa Mustafayeva (28) ile Fethiye Yeni Mahalle 1167 Sokak’ta bir ay önce ev kiraladılar. İnşaatlarda arkadaşı Mustafa Cömert (36) ile birlikte çalışan Selim A. Azerbaycan uyruklu sevgilisinin Mustafa Cömert ile birlikteliğinden şüphelenmesi üzerine maktulü eve çağırdı. 
Tartışmanın bir anda kavgaya dönüşmesi üzerine S.A. yanında bulunan bıçakla Cömert ve Azeri uyruklu kadın Nazıfa Mustafayeva'yı (28) vücutlarının çeşitli yerlerinden yaraladı.
Mahalle sakinlerinin 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım istemesi üzerine olay yerine sağlık ve çok sayıda polis ekipleri sevk edildi. 1167. Sokak’taki evde, Mustafa Cömert ve Selim A. ve Nazıfa Mustafayeva bir araya geldiler. Selim A. ile Mustafa Cömert’in burada başlayan tartışması kavgaya dönüştü. Selim A.elindeki bıçakla Mustafa Cömert ve Azeri uyruklu sevgilisine saldırdı. Mustafa Cömert, aldığı çok sayıda bıçak darbesiyle ağır yaralı olarak Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Mustafa Cömert, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken Nazıfa Mustafayeva da ağır yaralı olarak Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp tedavi altına alındı. Kısa süre içerisinde olay yerine intikal eden Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, şüpheli Selim A’yı suç aleti ile olay yerinde kıskıvrak yakaladı. Şüpheli Selim A. hazırlanan suç dosyasıyla Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri tarafından adliyeye sevk edildi. Bu arada hastanede tedavi altında bulunan Azeri Nazıfa Mustafayeva’nın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. 
 “PİŞMANIM” DEDİ
Bu arada katil zanlısı Selim A’nın ifadesinde 4 yıldır beraber olduğu kadınla ağabey dediği kişinin yakınlaşması olduğunu ileri sürdüğü öğrenildi. Selim A’nın “4 yıldır birlikteydik. Mustafa ile birlikte çalışıyorduk. Son 1 aydır, birlikte olduğum kadının maktulle yakınlaştığını hissettim. Yüzleşmek için eve çağırdım. Konuşmaya başladık. Bu sırada maktul sandalyeyle bana saldırdı. Hemen evdeki bıçağı aldım. Öfkeden ne yaptığımı bilmiyordum. Kadına bıçakla vurmuş da olabilirim. Kaç kez vurduğumu hatırlamıyorum. Aynı şekilde maktule de bıçakla saldırdım, pişmanım.” şeklinde ifade verdiği öğrenildi. 
 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN