Seydikemer sokakları sessizliğe büründü

Dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen korona virüsü salgını nedeni ile getirilen sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde Seydikemer İlçesi'ndeki caddelerde ve sokaklarda sessizlik hakimdi. Seydikemer Belediyesi Zabıta ekipleri ve barınak görevlileri sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarını unutmadı. İlçenin çeşitli bölgelerinde sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyacının karşılandığı belirtildi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Seydikemer’in tüm kavşaklarında polis ve jandarma ekipleri görev aldı. Açık olan restoran ve kafeler gel-al hizmeti ve paket servisi ile faaliyetlerini sürdürdüler. İlçedeki büfe ve restoranlar ile bakkallar ise sabah saat 10.00’dan 17.00’e kadar açık tutuldu. Kovid-19 tedbirleri kapsamında hafta sonu kısıtlamasına Seydikemer de tamamen uyum sağladı. Şehir merkezi kısıtlama nedeniyle, en sakin günlerinden birini yaşadı.  

Paket servis, inşaat, kargo, tüp ve çöp araçları ile bazı noktalara sefer yapan dolmuşlarla, taksiler, belgelerini göstermek suretiyle kısıtlama dışında hizmetlerini sürdürdüler. Belirli bölgelerde görev yapan polis ekipleri, gelip geçen sürücülerin belgelerini kontrol ettikten sonra, geçiş sağladılar. 

HALKIMIZ KISITLAMALARA UYDU 
Seydikemer esnaflarından Bahri Ateş yaptığı açıklamada, “Halkımızın büyük çoğu sokağa çıkma kısıtlamasına uydu. Devletimizin izni kapsamında market alışverişine geldim. Evim yakın, buraya yürüme mesafesinde. Salgının atlatılması adına tüm halkımızın kısıtlamalara uymasını tavsiye ediyorum. Herkesin tedbirlere uyması gerekmektedir. Vatandaş olarak bilinçli olmamız gerekiyor. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeliyiz. Özellikle de sosyal mesafe kuralına… Komşu ve akraba ziyaretlerinde bulunmamamız gerekiyor. Herkes bu süreci evinde geçirmeli” dedi. 

SEYDİKEMER’DE SESSİZLİK HAKİM 
Taksicilik yapan Yılmaz Demirci açıklamasında, “Seydikemer kısıtlama sürecinde sakindi. Cadde ve sokaklar bomboştu. Bir sıkıntı olmadı, gayet normal bir kısıtlama oldu. Tüm halkımız alınan tedbirlere uydu. Herkes elinden geldiğince kurallara riayet ediyor. Vatandaşlar kendisinden olduğu kadar karşısındakilerden de sorumlu… Umarım el birliği ile bu sıkıntıyı atlatacağız” ifadelerini kullandı. 

FATİH DERELİ 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN