Seydikemer'de Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Seydikemer'de 19 Eylül Gaziler Günü kutlama programı kapsamında Seydikemer Hükümet Konağı ve Seydikemer Belediyesi bahçesinde yer alan Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker ve Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş katıldı.

PAYLAŞ
Seydikemer'de Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Seydikemer’de 19 Eylül Gaziler Günü kutlama programı kapsamında Seydikemer Hükümet Konağı ve Seydikemer Belediyesi bahçesinde yer alan Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker ve Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş katıldı.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından Sakarya Meydan Muharebesi'nin kazanılmasının ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e 'Mareşal' rütbesi ve 'Gazi' unvanının verildiği tarih olan 19 Eylül Gaziler Günü, Seydikemer’de sade bir törenle kutlandı. 
Seydikemer Hükümet Konağı ve Seydikemer Belediyesi bahçesinde yer alan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Ak Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih GÜMÜŞ, Milliyetçi Hareket Partisi Seydikemer İlçe Başkanı Mehmet ARIÇ, Cumhuriyet Halk Partisi Seydikemer İlçe Başkanı Yardımcısı Tuğrul YILMAZ, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesi Nazmi Toraman, Jandarma Astsubay Çavuş Hamza Sürücü, Sivil Toplum Kuruluş (STK) Temsilcileri, kurum müdürleri, gaziler ve şehit yakınları katıldı.
Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesi Nazmi Toraman ve Jandarma Astsubay Çavuş Hamza Sürücü’nün günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarının ardından tören sona erdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN