MUĞLA VALİSİ SEYDİKEMER'E HAYRAN KALDI

Muğla Vali'si Orhan Tavlı, ilk resmi ziyaretini Seydikemer ilçesine gerçekleştirirken, ilçedeki devam eden yatırımlarla bazı işletmelerde incelemelerde bulundu. Vali Orhan Tavlı, Letoon Antik Kent'i gezip yetkililerden bilgi alırken Saklıkent Kanyon'unu da gezdi. Vali Orhan Tavlı pandemi nedeniyle oldukça kısa tuttuğu inceleme ve ziyaretlerinde Seydikemer ilçesine hayran kaldı. Vali Orhan Tavlı Seydikemer'e yine geleceğini belirtip 'Seydikemer İlçesi tarihi ve turistik değerlerinin yanı sıra turizm değerleri ve tarımsal faaliyetlerle çok önemli bir ilçe' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Muğla Valisi Orhan Tavlı beraberinde Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri, Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve diğer ilgililerle birlikte Seydikemer ilçesinde inşaatları devam eden Seydikemer İmam Hatip Lisesi ve yurdu, Seydikemer Hükümet Konağı, Seydikemer Devlet Hastanesi inşaatlarında incelemeler yaptı. Vali Orhan Tavlı, Şehit Uzm. Onbaşı Alper Seven’in ailesine de ziyarette bulunduktan sonra Ören Mahallesinde bulunan Alabalık İşletme Tesisleri’ni gezdi. Muğla Alabalık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Yıldırım’dan alabalık üreticilerinin sorunları hakkında bilgiler aldı. Yıldırım, Vali Orhan Tavlı’ya Fethiye ve Muğla bölgesinin alabalık yetiştiriciliğinde Türkiye’ye döviz getiren en önemli il olduğunu söyledi. Rakamlarla alabalık ihracatındaki konumu anlatan Yıldırım, bu konudaki bazı sıkıntıları dile getirdi. Vali Orhan Tavlı Çaykenarı Mahallesinde Ali Cesaret’e ait muz seralarını gezdi. Muz üreticilerinin Seydikemer ekonomisine tarımda sağladığı yenilik ve katkıları yerinde gören Vali Tavlı, Ali Cesaret’den sorunları da dinledi. Muğla Vali’si Orhan Tavlı UNESCO Kültür Mirası içerisinde yer alan Letoon Antik Kent’i ziyaret etti. Burada Fethiye Müze Müdürü Emel Özkan’ın hazırlattığı Letoon Tarihini sinevizyondan izledi. Letoon’u gezen Vali Tavlı’ya,  Müze Müdürü Emel Özkan tarafından buradaki eserler hakkında bilgiler verildi. Karadere Plajı’nı da gezen Vali Orhan Tavlı daha sonra Yaka Mahallesindeki Tlos Antik Kent’i ziyaret ettikten sonra Kayadibi Mahallesindeki Saklıkent Milli Park’ı ziyaret etti. Seydikemer Belediyesi’nin işletmeciliğini yaptığı Seydikemer Kanyonu’nu gezen Vali Orhan Tavlı burada Belediye Başkanı Yakup Otgöz’den pandemi tedbirlerinin uygulanması konusunda bilgiler aldı.  

Vali Orhan Tavlı Seydikemer ilçesindeki ziyaret ve incelemelerinin ardından “Seydikemer İlçesi tarihi ve turistik değerlerinin yanı sıra turizm değerleri ve tarımsal faaliyetlerle çok önemli bir ilçe. Belediyemizin ve kurumların sağladığı imkanlarla giderek gelişmekte olduğunu gördüm. Seydikemer ilçesine yine geleceğiz” diye konuştu.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN