Kaymakam Fırat, 'Fethiye'yi maviye dönüştürelim'

İçişleri Bakanlığı'nın, 81 İl Valiliğine gönderdiği 'Dinamik Denetim Süreci konulu' genelgesi kapsamında, ülkemiz genelinde uygulanan Covid-19 tedbirleri denetimleri, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Kaymakam Fırat, 'Hem kendi canımız hem de başkalarının canı için temizlik, maske ve mesafe kurallarına muhakkak uyalım. Fethiye'nin kategorisini turuncudan maviye dönüştürelim' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Denetimler kapsamında esnafı ziyaret eden Fethiye Kaymakam Eyüp Fırat, çalışan personel ile hem sohbet etti, hem de uyulması gereken tedbirleri hatırlattı. Fethiye’de şemsiyeli sokak ve Paspatur Çarşısı’ndaki açık mekanları denetleyen Kaymakam Eyüp Fırat, vatandaşların kısıtlı normalleşme ile beraber işlerinin durumunu da sordu. Bazı mekanlar hala temizlik ve tadilatlarını sürdürürken, bazı mekanlarda ilk müşterilerini ağırlamanın sevincini yaşıyordu. Kaymakam Fırat ile birlikte Vefa Destek görevlileri de vatandaşlara ve esnaflara maske dağıtımında bulundu. Denetimlerde esnafın Kovid-19 tedbirlerine uyduğunu gözlemleyen ve teşekkür eden Kaymakam Eyüp Fırat, Temizlik, Maske, Mesafe kurallarına dikkat etmesiyle normalleşme sürecine ulaşacağımızı ifade etti.

Fethiye’de 460 personel gün boyu tüm mahallelerde denetimlerin yapıldığını belirten Kaymakam Eyüp Fırat, “Tüm ekip arkadaşlarımız ile sahadayız. Yazı İşleri Müdürümüz Nejla Yıldız hanımefendi ile biz Paspatur Çarşısı ve kordon boyundaki işletmelerimizi denetledik. Diğer daire amir ve müdürlerimizi de diğer sokak ve mahallelerde denetim yapmak üzere görevlendirildi. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları ile Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinde Valiler, Kaymakamlar ve daire amirleri olmak üzere tüm personel sahada denetimler yapıyor. Denetimlerimizde zaten var olan, sosyal mesafe, maske takmak ve hijyen kuralları yönünde uyarılarımızı gerçekleştiriyoruz. Amacımız bu bilinçlenmeleri yüzde yüz seviyelerine ulaştırmak. Biraz daha gayret ederek ilçemizde vaka sayılarını düşürmek istiyoruz. Bugün ilçemizde pandemi başlangıcından bu yana en yoğun denetimlerin yapıldığı gün oldu. Hep birlikte Fethiye’nin turuncu olan kategorisini maviye dönüştürelim” şeklinde ifadeler kullandı. 

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN