Sağlık

Hem lezzet hem sağlık deposu, ama! Hem lezzet hem sağlık deposu, ama!
KADINLARIN YÜZDE 65'İ DÜZENLİ SPOR YAPMIYOR KADINLARIN YÜZDE 65’İ DÜZENLİ SPOR YAPMIYOR
Bakan Koca son durumu paylaştı Bakan Koca son durumu paylaştı
Muğla yerli turizmde 2. dalgayı bekliyor Muğla yerli turizmde 2. dalgayı bekliyor
Büyükşehirden taksi ve ÖTTA'lara maske Büyükşehirden taksi ve ÖTTA'lara maske
FTSO'nun Düzenlediği Cankurtaran Eğitimi Tamamlandı FTSO’nun Düzenlediği Cankurtaran Eğitimi Tamamlandı
Zeytinyağının sağlık değerine Türkiye'den bilimsel katkı Zeytinyağının sağlık değerine Türkiye'den bilimsel katkı
Türk zeytinyağında bir devrim: Kanser ve korona virüsle mücadele eden zeytinyağı üretildi Türk zeytinyağında bir devrim: Kanser ve korona virüsle mücadele eden zeytinyağı üretildi
Kaymakam Gökçekuyu 'Seydikemer'de olumsuzluk yok' Kaymakam Gökçekuyu "Seydikemer'de olumsuzluk yok"
45 gün sonra 3 vaka 45 gün sonra 3 vaka
Sınav öncesi okullar dezenfekte edildi Sınav öncesi okullar dezenfekte edildi
Muğla İl Sağlık Müdürlüğü'nden aşı açıklaması Muğla İl Sağlık Müdürlüğü'nden aşı açıklaması
FETHİYE'DE POZİTİF VAKA SIFIRLANDI FETHİYE'DE POZİTİF VAKA SIFIRLANDI
Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Normalleşme Sürecine Geçti  Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Normalleşme Sürecine Geçti 
İl Sağlık Müdüründen hastanede inceleme İl Sağlık Müdüründen hastanede inceleme
Muğla'daki havalimanlarında yurt dışı yolculara test Muğla'daki havalimanlarında yurt dışı yolculara test
Muğla Büyükşehir 662 bin maske dağıttı Muğla Büyükşehir 662 bin maske dağıttı
Büyükşehir ulaşımda 35 bin 663 adet dezenfekte yaptı Büyükşehir ulaşımda 35 bin 663 adet dezenfekte yaptı
HAYTAP'tan Büyükşehir Belediyesine teşekkür HAYTAP'tan Büyükşehir Belediyesine teşekkür
Başkan Gümüş maske ve önlük dağıttı Başkan Gümüş maske ve önlük dağıttı
Sağlık Haberleri

Fethiye'nin Kanatsız Melekleri

Koronavirüs ile mücadelede en ön cephede doktorlarla birlikte yer alan hemşireler, canları pahasına hayat kurtarmaya devam ederken Hemşireler Günü’nü de hastanelerde evlatlarından uzakta çalışarak kutladılar.

Makine Mühendisleri Odasından AVM uyarısı

Makine Mühendisleri Odası Muğla İl Temsilciliği, Korona virüs önlemleri kapsamında alışveriş merkezleri, iş yerleri ve toplu bulunulan mekanların tesisatlarında mutlaka alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.

Emniyetten kan stokları azalan Kızılay'a kan bağışı

Korona virüs salgını sürecinde azalan kan stoklarının kan bağışının azalması ile kritik seviyelere düşmesinin ardından Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polisler kan bağışında bulundu.

Büyükşehirden berber ve kuaförlere malzeme yardımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi korona virüs tedbirleri kapsamında 21 Mart tarihinde kapanan ve 11 Mayıs itibariyle kapılarını yeniden açan berber, kuaför ve güzellik merkezlerini yalnız bırakmadı. Büyükşehir Belediyesi il genelinde bulunan 2 bin adet berber, kuaför ve güzellik merkezi esnafına maske, eldiven, el dezenfektanı ve tek kullanımlık traş önlüğü dağıttı.

500 bin ücretsiz maske dağıtıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesinin korona virüs salgını ile ilgili il genelinde sürdürdüğü mücadeleye devam ediyor. Salgın ile mücadelede en etkin yöntemlerden birisi olan dezenfekte çalışmaları il genelinde devam ederken diğer yandan vatandaşların en önemli ihtiyaçlarından birisi olan maskelerin dağıtımı sürüyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi salgının görülmeye başladığı ilk günden bu güne 500 bin adet maske dağıtımı gerçekleştirdi. 500 bin adet maske halk pazarlarında, toplu taşıma araçlarında, eczanelerde, veteriner kliniklerine, klinik sahibi doktorlara ve sanayi esnafına dağıtıldı.

Ölmeden Önce Kız Kardeşini Uyarmış

Fethiye'de Covid-19 ilk vakasında 1 Nisan Çarşamba günü hayatını kaybeden 71 yaşındaki Mehmet Saltık’ın, Fethiye Devlet Hastanesi’nde tedavi görürken telefonla huzurevindeki kız kardeşini arayıp uyardığı öğrenildi. SHAÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi’nde konaklayan Mehmet Saltık’ın 62 yaşındaki kız kardeşi Dilek Saltık, “kardeşim bana ‘ Covid-19’dan dolayı hastanede kontroldeyiz. Kendine dikkat et, sokağa çıkma’ dedi. Kendini değil ölmeden beni düşünmüş” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi maske dağıttı

Dünyayı ve ülkemizi etkileyen korona virüsü salgını nedeniyle Gelecek Partisi Muğla İl Teşkilatı; Menteşe, Ula ve Fethiye’de 4 bini aşkın maske dağıttı. Gelecek Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman, “Korona virüsünden korunmada en önemli ihtiyaç maskedir. Bölgemizde 4 bini aşkın maske dağıtımı yaptık. Diğer ilçelerimizde de maske dağıtımını sürdüreceğiz” dedi.

Menteşe'de berber ve kuaför dükkanları dezenfekte edildi

Menteşe Belediyesi normalleşme takvimi kapsamında 11 Mayıs Pazartesi günü açılacak berber ve kuaför dükknlarının dezenfeksiyon işlemlerine başladı.

Başhekim Togan görevi devraldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yeni başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan, görevi Opr. Dr. Salih Akkuş'tan devraldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzun süredir Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Salih Akkuş tarafından yürütülen vekalet Doç. Dr. Turhan Togan'ın atamasıyla son bulmuştu. Başhekimliğe vekaleten atanan Doç. Dr. Turhan Togan, görevi Sallih Akkuş'tan devraldı.

Başkan Karaca, “Fethiye’de 21 pozitif vaka var”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, korona virüsü sürecinde Fethiye’de 21 pozitif vaka olduğunu söyledi. Muğla genelinde 247 pozitif vakanın olduğunu hatırlatan Başkan Karaca, ilçe genelinde 140 bin maske dağıtıldığını kaydetti.

Menteşe 'de pazarlar polislere emanet

-Muğla'nın Menteşe ilçesinde değişik günlerde kurulan halk pazarında İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yoğun güvenlik tedbirleri alıyor.

Berber ve kuaförlere dezenfekte ve koruyucu malzeme desteği

Pazartesi günü hizmet vermeye başlayacak Menteşe'deki berber ve kuaförlere Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 19 bin maske, 10 bin eldiven ve 200 litre dezenfekte desteği sağlandı.

Seydikemer'de Kuaför Salonları Dezenfekte Edilecek

Hijyen kurallarına uyulması şartıyla 11 Mayıs Pazartesi günü erkek ve kadın kuaförleri açılacak. Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, kuaför salonlarını açacak olan esnafların iş yerlerini ücretsiz desenfekte yapılacağını duyurdu

Toptancı hallerinde Kovid-19 tedbirlerini sürüyor

Her gün çok sayıda esnaf ve vatandaşın ziyaret ettiği Karaçulha, Ortaca, Kandere ve Kumluca toptancı hallerinde Korona virüs salgını nedeniyle hijyen uygulamaları en üst seviyeye çıkarıldı.

Karantinadaki vatandaşlardan devlete teşekkür mesajı

MUĞLA (İHA) – Almanya'dan Muğla'daki KYK'ya bağlı öğrenci yurtlarına yerleştirilen ve 14 günlük karantina sürecinin bitimine 2 gün kalan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı ve diğer yetkililere teşekkür etti.

Belediye 220 bin ücretsiz maske dağıttı

Milas Belediyesi, koronavirüs salgını ve alınan tedbirler kapsamında Milaslılara ücretsiz olarak 220 bin maske ve 95 bin çift steril eldiven dağıttı, 125 Bin maskenin de siparişi verildi. Ayrıca bunun dışında gönüllü kadınların evlerinde ürettikleri on binlerce maske de belediye ekipleri tarafından halka ulaştırıldı.

Pandemiyi Yenen Hemşire, Yaşadığı Zorlu Süreci Anlattı

Fethiye Devlet Hastanesi ameliyathanesinde görevli bir hemşire, Koronavirüsü yenerek ev karantinasına çıkmıştı. Virüsün bulaşmasını ve yayılmasını engellemek amacıyla Fethiye Devlet Hastanesi’ndeki arkadaşlarıyla çalışma yapan Sevil Ayni isimli hemşireye yapılan muayene ve test sonrasında Covid-19 teşhisi konulmuştu. Hastanedeki 10 günlük tedavisi başarılı geçen Sevil Hemşire’nin, 24 yaşındaki oğlu Mert ile birlikte evinde geçirdiği karantina günleri sona erdi. Yeniden test yapılan Sevil Ayni’nin sonuçları negatif çıktı.

Doktorlardan Personele Duyarlı Davranış

Covid-19 salgınında yoğun şekilde görev yapan Fethiye Devlet Hastanesi doktorları, kendilerine yapılan sağlık ek ödeneklerini; temizlik, sekreterya ve güvenlik personellerine eşit şekilde paylaştırdı. Ek ödenek almadan çalışan bu personel Baş Hekim Yavuz Okulu ile hastane idaresi doktor ve diğer sağlık çalışanlarına teşekkür ettiler.

Fethiye'ye Müjde

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, Muğla’ya birbiri ardına müjdeler verdi. FRT ekranlarında yayınlanan Cem Kaytan’ın sunduğu Muğla Gündemi programına konuk olan İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer, hem Koronavirüs (Kovid-19) karşı alınan tedbir, önlem ve mücadele hakkında bilgiler verdi hem de Muğla'ya sağlık hizmetleriyle ilgili müjdeler verdi.

Toplam 652 haber.