Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Halikarnassos İki Yaka Kültür Festivali başlıyor

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle, Kumbahçe Mahalle Muhtarlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan “Halikarnassos İki Yaka Kültür Festivali”, 7-8 Mayıs tarihlerinde Bodrum Kumbahçe Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

El emeği stantları bayram boyunca açık

Fethiye Belediyesi’nin destekleriyle Beşkaza Meydanı’nda kurulan “El Emeği Göz Nuru Stantları”, bayram dolayısıyla tüm hafta açık olacak. Stantlarda çantalar, el örgüsü büstüyerler, patikler, oyuncaklar, takı, ahşap ve cam eşyaları bulmak mümkün.

Bodrum'da bayram konserleri ertelendi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bayram haftası boyunca ünlü sanatçıların çıkacağı konserler, hava muhalefeti nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

40 yıl sonra ilk Bayram namazı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde doğal sit alanı olarak koruma altındaki Türkiye'nin çıkılan değil inilen tek Yaylası Karabağlar Yaylası Bağlarbaşı Mevkiindeki 165 yıllık Kadı Kahvesi Camii restore edilerek 40 yıl aradan sonra ilk Bayram Namazı kılındı.

Türk Sanat Müziği’ni çocuklara sevdiriyorlar

7'den 77'ye Türk Sanat Müziği Projesi ile örnek bir çalışmaya imza atan Milas Türk Musikisi Derneği, çocuklara sanat müziğini tanıtmak ve sevdirmek için kolları sıvadı.

Likya Sanatyolu resim sergisi

Likya Sanat Yolu etkinliğinin bahar ayağı gerçekleşti. 29 Nisan’da resim sergisi ile son bulan etkinliğe vatandaşın katılımı yoğun oldu.

Köyceğiz’de Devalı Tatlar Festivali düzenleniyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Doğanın Mirası Devalı Tatlar Festivali için start verildi.

Fethiye Belediyesi’nden Ramazan eğlencesi

Fethiye Belediyesi Orkestrası Tasavvuf Grubu tarafından Aşık Külhan-Kanto tiyatro gösterisi sergilendi. Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe birçok vatandaş katıldı.

Fethiye’de Nurettin Rençber konseri

Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezinde Nurettin Rençber konseri gerçekleştirildi.

Üzümlü’de el sanatları sergisi

Fethiye’nin Yeşilüzümlü Mahallesi’nde açılan dastar dokuma, takı ve el sanatları kurslarının sergi açılışı gerçekleştirildi.

‘Hacivat ve Karagöz’den teknoloji bağımlılığı uyarısı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Muğla meslek Yüksekokulu öğrencileri teknoloji bağımlılığını konu alan 'Hacivat ve Karagöz' oyununu okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için sahneledi.

Anadolu lezzetleri Erasta AVM'de

İzmir’den gelen Çeşnişahane Anadolu Lezzetleri, Fethiye Erasta AVM’de vatandaşları yöresel lezzetlerle buluşturuyor.

Uluslararası halk oyunları festivali

Uluslararası Halk Oyunları Festivali, Beşkaza Meydanı’nda birçok vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte Ukrayna, Litvanya, Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan ve Kırgızistan’dan gelen çocuklar dans gösterileri sergiledi.

Köyceğiz’de köy çocukları tiyatro ile buluştu

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Köyceğiz Kumpanya ekibinin hazırladığı ve Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi bünyesinde gerçekleşen Sevimli Zeytin Tin adlı çocuk oyunu ilçe merkezinin dışında kalan okullara giderek gösterimini sunuyor.

‘Mutluluklar Ülkesi’ çocuklarla buluştu

Menteşe Belediye Tiyatrosu oyuncularının hazırladığı 'Mutluluklar Ülkesi' müzikli çocuk oyunu Zeybek Sineması Ahmet Zeybek Kültür ve Sanat Merkezinde çocuklarla buluştu.

MSKÜ’de Akreditasyon başarısı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim Fakültesi bünyesinde bulunan 11 program, Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akredite edildi.

Bodrum Müzayede’nin yeni rotası Kırklareli

Bodrum Müzayede ve Kırklareli Belediyesi organizasyonuyla, Kırklareli tarihinde ilk kez bir müzayedeye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

‘’Çevre Çocuk ve Ses’’ Şehit Fethi Bey Parkı’ndaydı

Hüseyin Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu ve FEFSAD'ın katkılarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ''Çevre Çocuk ve Ses'' adlı resim sergisinin sonuncusu Şehit Fethi Bey Parkı’nda düzenlendi.

Köyceğiz’de ’Sevimli Zeytin Tin’ adlı çocuk oyunu izlendi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde Köyceğiz Kumpanya ekibinin hazırladığı ve Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi bünyesinde gerçekleşen 'Sevimli Zeytin Tin' adlı çocuk oyunu sevenleri ile buluştu.

Toplam 1178 haber.