Çevre

Çevre Haberleri

Orman yangınlarına karşı mücadele seferberliği

Bodrum Belediye Başkanlığı, ilçede çıkabilecek yangınlara karşı dikkatli ve duyarlı olunması çağrısı yaptı.

İtfaiyecilerden kaplumbağaya can suyu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Salı günü başlayan orman yangınının kontrol altına alınması için tüm kurumlar canla başla çalışırken, ormanlık alanda yaşam mücadelesi veren canlılar da unutulmuyor.

Muğla denizlerinde fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bodrum-Fethiye arasında denizlerde fırtına uyarısında bulundu.

Köyceğiz’de bulunan en büyük Manolya ağacı çiçek açtı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bulunan Türkiye'de bilinen en büyük 4 manolya ağacından birisi olma özelliği gösteren ağaç çiçek açtı.

Akıllı kavşağa ‘Farklı Seviyeli Kavşak’ çözümü

Menteşe ilçesinde Denizli, aydın ve Marmaris yol ayrımında bulunan akıllı kavşakta yaşanan trafik sıkışıklığı 'Farklı Seviyeli Kavşak' ile çözüm bulunuyor.

Köyceğiz’de anız yangınları hakkında bilgilendirme yapıldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde anız yangınları hakkında çiftçiler bilgilendirildi.

Sabah ezanı ile birleşen dolunay görüntüleri, izleyenleri hayran bırakıyor

MUĞLA (İHA) – Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde özel bir çalışma ile çekimleri yapılan dolunayın görüntüleri izleyenleri hayran bıraktı. Çekimlerin sabah ezanı ile birleşmesi görüntülere ayrı bir güzellik kattı.

Muğla’da yaz yağmuru su birikintisine sebep oldu

Muğla'nın Menteşe ilçesinde sağanak yağış bazı yollarda sürücülere zor anlar yaşattı. Muğla-Aydın karayolu Menteşe Kooperatifi önündeki akıllı kavşakta biriken su birikintisi sonrası sürücüler karayolunda ilerlemekte zorluk çekti.

Muğla’ya kuvvetli sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Muğla için kuvvetli sağanak ve dolu uyarısında bulundu.

Terk edilmiş koyda çadır kurdu, belediyeden bir kürek bir süpürge istiyor

Turizm cenneti Marmaris´e 13 kilometre uzaklıktaki turistik İçmeler Mahallesi´nde bulunan, denize sıfır eski Köy Hizmetleri Kampı kamu kurumları arasındaki anlaşmazlık nedeniyle yıllardır işletilmediği gibi atıl vaziyette duruyor. Geçtiğimiz yıllarda mahkeme kararı ile Muğla Büyükşehir Belediyesi sorumluğuna geçen kamp alanı, özellikle yaz mevsiminin gelmesi ile çadır tatilcileri ile dolup taşıyor. Tuvaleti ve suyu olmayan kamp girişi Büyükşehir belediyesi tarafından beton bariyerler ile kapansa da çadırını alıp gelen, tatil döneminde buraya mesken tutuyor.

Menteşe Belediyesi’nden atık toplama etkinliği

Menteşe Belediyesi çevreye yönelik farkındalık ve yeni nesillere geri dönüşümün önemini aşılamak hedefiyle ödüllü atık toplama etkinliği düzenliyor. Etkinlikte 2 litre atık yağ, 30 adet atık pil veya 1 büyük poşet ambalaj atığı getiren 250 çocuğa çeşitli ödüller verilecek.

Orman köylülerine su tankeri

Orman yangınları ile mücadele çerçevesinde orman köylülerine su tankeri dağıtımları devam ediyor.

Rüzgarlı havayı fırsat bilen sörfçüler görsel şölen oluşturdu

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi'nde rüzgarlı havayı fırsat bilen sörfçüler görsel şölen oluşturdu.

Hayvan sever Muhtar leylek yuvalarını temizletti

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin fotoğraf çekmek için geldiği Ula'nın Akçapınar Mahallesindeki Leylekler, yuvalarına taşıdıkları ip ve benzeri balık ağları yavruların ölümüne neden oluyor.

Milas’ta denizden çıkanlar şaşırttı

Muğla'nın Milas ilçesinde Dünya Çevre Günü dolayısıyla deniz dibi temizliği yapıldı. Dalgıçlar yaklaşık bir saat içerisinde deniz dibinden çoğunluğu içecek şişesi olmak üzere araba lastiği, demir parçaları battaniye çıkardı.

Çiftçilere ücretsiz saman balyası dağıtıldı

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Milas ve Ula'dan sonra Yatağan'da da saman balyası dağıttı.

Artvin’den Hatay’a kadar deniz suları analiz edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan ve tüm dünyaya örnek teşkil eden 'Sıfır Atık' projesi çerçevesinde 'Geleceğe yelken açıyoruz' ekibi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliğinde Türkiye'nin tüm kıyılarından alınan su numuneleri analiz için MSKÜ Su Ürünleri Fakültesi hocalarına teslim edildi.

Menteşe’de atıklar tek merkezde toplanıyor

Menteşe ilçesindeki atıkların toplandığı 2 Bin 500 metrekare alana kurulu tesiste cam, metal, ahşap, elektronik başta olmak üzere lastik ve civa içeren 15 tür farklı atık bertaraf edilmeye gönderilmeden önce depolanabiliyor.

Dünya Çevre Günü’nde 25 dalgıçla deniz dibi temizliği yapıldı

Bodrum Belediyesinin organizasyonuyla ilçede 5 Haziran Dünya Çevre Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlik kapsamında 25 dalgıçla deniz dibi temizliği yapıldı.

Toplam 339 haber.