FETHİYE BEYEFENDİSİ ALİ HİLMİ DÖĞERLİ UNUTULMAYACAK

Kalp yetmezliği sonucu 91 yaşında vefat eden Chp 14-15. Dönem Muğla Milletvekili Ali Hilmi Döğerli, Fethiye Taşyaka Şehir Mezarlığı'nda gözyaşları ve dualar arasında toprağa verilirken onu sevenler, 'Fethiye Beyefendisi hiç unutulmayacak' ifadelerini kullandılar.

PAYLAŞ

Fethiye’nin geçen dönem belediye başkanı olan ve tam 20 yıl boyunca Fethiye’ye hizmetlerde bulunan Behçet Saatcı, Ali Hilmi Döğerli’yi anlatırken “Ali amca hem babamın sınıf arkadaşı olması sebebiyle hem kızı Burcu ile aynı sınıfta okumamız sebebiyle bizim aile büyüğümüz gibiydi. Hayırsever, hamiyet sever, gerçekten beyefendi bir Fethiyeliydi. Kendisiyle ortak birçok projenin altına imza atmıştık, danışırdık kendisine. Her can bunu tadacak. Nasıl yaşarsan öyle ölürsün. Kadın konuk evini yaptırdı, onun adını verdik. Onun dışında başka yardımları da olmuştu. Hani derler ya insanlar ölür, eserleri kalır. Ali amca hayat denen zor görevi başarıyla tamamlayıp ebedi istirahatgahına uğurlandı. Ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.
Muğla Chp eski milletvekillerinden Sami Gökmen ise Ali Hilmi Döğerli hakkında “Fani ömür bitiyor. Baki kalan bu kubbede bir hoş seda imiş. Ali Döğerli, çok güzel bir ses bırakarak gitti. O, partisine, hemşerilerine çok büyük hizmetler veren çok değerli bir insandı. Fethiye’nin beyefendisiydi. Çok iyi bir isim bıraktı. Hayır bıraktı, dua bıraktı. Bir fani için iyi sözlerle anılmak çok güzel bir şey. Sayın Döğerli böyle anılıyor. Herkes onu sevgiyle, rahmetle anıyor. Onu milletvekilliğimizde halef selef olduk. Belki benim acemiliklerim oldu. Ama o hep ağabey gibi orta yolu buldu. Abi kardeş gibi yaşamamıza sebep oldu. Onu hiç unutamıyorum, unutmayacağım. Rahmet ve saygıyla anacağım” diye konuştu.
Muğla Chp eski milletvekillerinden Ali Cumhur Yaka ise “Çok yakından tanıyordum. Birlikte çok mücadele ettik. Partimize ve ülkemize çok büyük hizmetler etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Güle güle Ali abi diyorum” dedi.
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da “Bölgemize sayısız hizmetleri olan bir büyüğümüzdü. Chp’de iki dönem milletvekilliği yapmış, sadece siyasi alanda değil ticari alanda da Fethiyemize büyük katkılar sunan birçok yanında çalışana iş ve aş veren bir büyüğümüzdü. Tüm Fethiyemiz’in ve ailesinin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.
Chp Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir “Fethiye’nin bir değerini kaybettik. Gerçekten Chp’de çok büyük emeği var. 14. Ve 15. Dönem milletvekilimiz. Fethiye’ye de büyük hizmetleri var. Bir gün bir yerde otururken Karaçulha’nın köprüsünü onun yaptırdığını söylediler. Çok mutlu olduk. Büyük üzüntü içindeyiz. Ruhu şad olsun” dedi.
İyi Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Muğla Milletvekili Metin Ergün ise “Ali Hilmi Döğerli abimiz komple bir insandı, komple bir siyasetçiydi. Çok iyi yetişmiş, bizim duayenimiz, örnek aldığımız insanlardan biriydi. Aynı zamanda iyi bir turizmci, iyi bir Muğla ve Fethiye sevdalısıydı. Çok iyi bir hayırsever. Kim yanına giderse boş döndürmeyen, kimisine bilgisini veren, kimisine duasını veren, kimisine maddi olarak yardımcı olan çok güzel bir insandı. Allah rahmet eylesin” diyerek duygularını dile getirdi.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN