Zarar Gördü, Haberleri

Zarar Gördü, Haberleri

Muhtardan yetkililere “Yazıklar olsun”

Seydikemer İlçesi’ne bağlı Karadere Mahallesi Muhtarı Mustafa Özdemir son günlerde aşırı yağan yağmurlardan dolayı önceden yeterli tedbir alınmadığı için seraların zarar gördüğünü belirterek sorumlu kişilere “Yazıklar Olsun” diyerek seslendi.

Milletvekili Ergun’dan bir önergede su borçlarına geldi

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’un, Seydikemerli çiftçilerin ve üreticilerin sulama birliğinden kullandıkları su bedellerini ödeme konusunda yaşadıkları sıkıntılarla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bir soru önergesi sundu. Seydikemerli çiftçi vatandaşların yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi gerektiğini belirten İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’un, “Borçlarını ödeyemediği için birçok çiftimiz takibata uğramaktadır. Dolayısıyla Seydikemerli çiftçilerimizin yaşadıkları bu sıkıntıların giderilmesi ve hafifletilmesi konusunda bazı adımlar atılması gereği açıktır” dedi.

Marmaris polisi yangından zarar gören ağaçları yeniden yeşertmek için seferber oldu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde başlayan ve 9 gün süren orman yangınlarından Pamucak Mevkii'nde Emniyet Genel Müdürlüğü'ne tahsis edilen alan da zarar gördü. Alanda bulunan 800 ağaçtan 350'si kısmen zarar gördü, geriye kalan 450 ağaç ise tamamen yandı. Marmaris polisi kısmen zarar gören ağaçlar için seferber olurken, ağaçların diplerini açtı, temizledi ve yeşermesi için suladı.