Etiketler

Ünlü müzisyen Ayça Tekindor, hayvanseverlere seslendi 'Artık birleşip, baş kaldıralım'

Uzun zamandır Bodrum'da yaşamını sürdüren ünlü müzisyen Ayça Tekindor, Torba'daki geçici hayvan bakım merkezini ziyaret etti.

Muğla turist rekorunu kırmaya hazırlanıyor

Antalya ve İstanbul'dan sonra en fazla turist ağırlayan Muğla'ya 2019 yılının 10 aylık döneminde 3 milyon 240 bin turist girişi gerçekleşti. Son iki ayda 62 bin 208 turisti ağırlaması durumunda tüm zamanların turist rekoru kırılacak.

Sevgilisini öldüren zanlıdan kan donduran paylaşım

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencisi Muğlalı Güleda Cankel'i bıçaklayarak öldüren zanlı Z.P.'nin sosyal medyada, Her şeyin zamanı yaşadığınız o andır mutlu olmayı ertelemeyin. Canınızın istediği zaman ölmeyeceksiniz. Ve biz o zamanın değerini bilemedik paylaşımında bulunduğu ortaya çıktı.

Altında 8 Taksit Sektörü Hareketlendirdi

İşçilik gerektiren altın satışlarına taksit imkanı getiren yeni düzenlemenin hem esnaf hem de altın alacaklar için sevindirici olduğu kaydedildi. Kuyumcular "İşçilikli altına taksit imkanı özellikle düğün sezonu içerisinde yeni evlenecek çiftlere avantaj sağlıyor. Aynı zamanda kuyumcu esnafının kazancını artıracak olan bu imkan piyasaları hareketlendirdi. En önemlisi taksit sayesinde düğüne katılanlar evlenen yeni çiftlere eskisi gibi işçilikli altın takabiliyorlar" ifadelerini kullandı.

Fethiye Anneleri Giderek Büyüyor

Fethiye’de sosyal medya aracılığı ile bir araya gelen Fethiye anneleri giderek büyüyor. ‘Fethiye anneleri’ ismi ile sosyal medya platformu kuran Ayşe Honamlı ve arkadaşları zaman zaman bir araya gelerek çeşitli eğitici toplantılar gerçekleştiriyor. Honamlı ve arkadaşları Bıg Yellow Taxı Casolıne’de kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek stres attılar.

Menteşe Belediyesi'nden Hastane Tadilatına Destek

Menteşe Devlet Hastanesi'nde devam eden tadilat çalışmalarında Menteşe Belediye ekipleri de bahçe düzenlemesine başladı. Geçtiğimiz günlerde belediye ekipleri tarafından yıkımı başlanılan acil servis girişindeki bahçenin en kısa zamanda tamamlanacağı belirtildi.

Muğla'da 200 bin fidan toprakla buluştu

Yüzde 68'i ormanlarla kaplı Muğla'da bu yıl ve geçen yıllarda yanan sahalara 200 bin fidan dikimi yapıldı. '11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes' programı kapsamında 81 ilde eş zamanlı saat 11.11'de başlayan fidan dikim etkinliğine fidan sahiplenen kurum, oda, dernek, okul ve vatandaşlar katıldı.

Polis memuru İsmail Utku, fırçasıyla maharetini sergiledi

Milas-Bodrum Havalimanı'nda polis memuru olarak çalışan ve aynı zamanda ressam olan İsmail Utku, 22. kişisel sergisi 'Sevgi İzleri'ni Marmaris'te açtı.

Sörfçüler rüzgarın tadını çıkardı

Sıcak havaların birkaç gün öncesine kadar etkili olduğu Marmaris'te artık soğuk ve yağışlı hava kendini hissettirmeye başladı. Bugün sabah saatlerinde başlayan sağanak yağmur ve rüzgar zaman zaman etkisini arttırırken sörfçüler yağmurun ve rüzgarın tadını çıkardı.

Gökova Körfezi'nde 'canavar' yakalandı

Ege, Marmara ve Akdeniz bölgesinde son zamanlarda çok sık rastlanan balon balığı Gökova Körfezi'nde amatör balıkçılar tarafından da yakalandı.

Görevini tamamlayıp ayrıldı

Türkiye'nin yangın konusunda en riskli bölgelerinden biri olan Milas'ta, yangın riskinin yüksek olduğu zaman olan 1 Haziran'dan bu yana görev yapmaya başlayan UP-MI 804 kuyruk numaralı yangın söndürme helikopterinin görev süresi sona erdi.

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’un bileği bükülmüyor 88-89

TBL 3. haftasında zorlu Konya deplasmanında parkeye çıkan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, rakibi karşısında zaman zaman zor anlar yaşasa da mücadeleyi bir an bile bırakmadı ve “Magic” Erick Neal’in son andaki efsane 3’lüğüyle karşılaşmadan 88-89 galibiyetle ayrıldı.

Yanan 72 hektar alan havadan görüntülendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığı'nın koordinasyonunda 'Daha Yeşil Bir Türkiye İçin' sloganıyla 81 ilde eş zamanlı olarak 11 Kasım saat 11.11'de gerçekleştirilecek olan 11 milyon fidan dikim etkinliği öncesi Muğla'da yanan sahalar havadan görüntülendi

Belediye hizmetlerine yüzde 15 zam

-Milas Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunu tamamladı. Oturum sonunda Milas Belediyesinin 2019 yılı bütçesi 180 milyon olarak belirlenmesine ve Belediye Hizmetlerine ise yüzde 15 zam yapılmasına karar verildi.

Amos Antik kentinin taş ocağı bulundu

5 bin yıllık bir geçmişe sahip Amos Antik kentinin imarında kullanılan taşların çıkarıldığı taş ocağı 18 günlük arkeolojik yüzey araştırma çalışmaları esnasında bulundu. Taş ocağı ve aynı zamanda askeri kule olduğu tespit edilen alanda kabaca işlenmiş taş bloklar yer alıyor.

Fethiye Kent Konseyi Yönergesi kabul edildi

Fethiye Kent Konseyi, Başkan Gülbahar Edik Kayhan yönetiminde toplanarak hazırlanan yönerge taslağı üzerinde son değişiklikleri yaparak; genel kurula sundu. Taslak üzerindeki değişiklikler genel kurul üyelerinin görüşleri de alınarak kabul edildi. Böylece; Fethiye Kent Konseyi Yönergesi oylanarak, kabul edildi. Zaman zaman tartışmaların da yaşandığı genel kurulda bazı maddeler üzerinde uzun süre tartışılırken, bazı genel kurul üyeleri düşüncelerini belirtip; salonu terk ettiler.

Bodrum'un zeytin hasadı yapıldı

Zeytinyağı üretiminde dünya sıralamasında dördüncü olan Türkiye'de bölge bölge hasat zamanı başladı. Zeytinin anavatanı olan Ege'de geleneksel hasat yapılıyor. Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, zeytinciliği yaşatmak için 21-22 Ekim tarihlerinde Sea Garden Hasat Günleri'ni gerçekleştirdi.

Balon balığı, tenekeyi parçalarken görüntülendi

Ege ve Akdeniz'de son zamanlarda sıkça görülen istilacı türlerden balon balığı, dişleriyle teneke kutuyu rahatlıkla parçalarken Muğla'nın Fethiye ilçesinde görüntülendi.

Ak Parti'li Sarıhan'a İhraç Şoku

Uzun süre AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı görevini sürdüren, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Fethiye Belediye başkan aday adaylığı için görevinden istifa eden Kadir Sarıhan, yerel seçimlerin ardından sosyal medyada yaptığı bazı paylaşımlar gerekçe gösterilerek; AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu tarafından partisinden ihraç edildi. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, FRT Televizyonuna yaptığı açıklamada, “Zamanında başbakanlık gibi çok üst kademelerdeki insanların da bu durumdan dolayı ihraç ediliyor. Burada da yapılan kendi sosyal medyalarında yapılan delil gösterilerek ihraç edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Bilim Sanat Merkezi, Code Week Haftasını kutluyor

Avrupa Birliği komisyonunun desteklemiş olduğu CODE WEEK haftası Fethiye Bilim Sanat Merkezi tarafından da kutlanıyor. Avrupa'da eş zamanlı 40 bin etkinlik yapılırken, Fethiye Bilim Sanat Merkezi de katılıyor.

Milas'ın tarihi ve kültürü yaşayarak öğrenilecek

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, öğrencilerin çok yönlü gelişmesini sağlayarak aynı zamanda Milas'ın tarihi ve kültürünü yaşayarak öğrenilmesinin öngörüldüğü 'Müzede Ritimle Masala Evet Dramaya Davet' projesi devam ediyor.

Milas'ın geleceği için, sevindiren gelişme

Muğla'nın Milas ilçesinde bulunan, uzun zamandan buyana ne olacağı merakla beklenen Tarım ve Orman Müdürlüğü deneme ve üretme istasyonunun bir kısmı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesine devredildi. Daha önce Milli Emlak Müdürlüğüne devredilen ve bakımı nedeniyle sorun olan arazi yeni projelere ev sahipliği yapacak.

Karaca’dan Belediyespor Basketbol Takımı’na Moral Ziyareti

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Basketbol Kulübü Başkanı Selamettin Yılmaz, Kulüp Yöneticisi ve Fethiye Belediyesi Danışmanı Yavuz Topateş ile birlikte Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Basketbol Kulübü sporcu ve antrenörlerini ziyaret etti. Karaca, “Belediye olarak her zaman yanınızdayız” dedi.

Uçak: 'Kamu görevlilerinin beklentileri karşılanmadı'

Eğitim Bir-Sen Dalaman İlçe Temsilciliğinin düzenlediği programa Şube Başkanı Önder Uçak, Şube Başkan Yardımcıları Soner Yıylaz ve Aytaç Yalçın, İlçe Temsilcisi Recep Türkmen ve İlçe Yönetim Kurulu ile üyeler katıldı. Toplu sözleşme sürecinin, eğitim ve eğitim çalışanlarının gündeminin ve sendikal çalışmaların konuşulduğu programda Şube Başkanımız Uçak, '5'inci dönem toplu sözleşmede kamu görevlilerinin beklentilerinin karşılanmadığını, bütçelerinin dengesizleştirildiğini, moral ve motivasyonlarının bozulduğunu belirterek, 'Elektriğe, suya, doğal gaza zam üstüne zam yapılıyor. Buna da güncelleme diyorlar. Biz de diyoruz ki madem bunları güncelliyorsunuz, gelin bir zam da memur maaşlarına yapın ve memur maaşlarını da güncelleyin. Vergi oranını düşürün, maaşları yükseltin, 3600 ek göstergeyi verin. Kayıpları tazmin edin' dedi,

KOM'dan Milas merkezli çek-senet operasyonu

Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince 4 Ekim Cuma günü Milas ve Bodrum ilçelerinde faaliyet gösteren organize suç örgütünün karıştığı yine Milas ve Bodrum ilçelerinde çek-senet tahsilatı, zorla senet imzalatmak suretiyle haksız kazanç elde etmek suçları ile ilgili olarak gerçekleşen operasyonda Milas, Bodrum ve İzmir'de eş zamanlı olarak operasyon gerçekleştirildi.

Muğla'da hasat zamanı

Türkiye'nin narenciye üretimive ihracatında önemli yere sahip Muğla'nın Ortaca ilçesinde limon ve nar hasadı başladı. Geçen yıl 60 bin ton olan limon rekoltesi bu yıl düştü. Bu yıl 15 bin ton civarında limon üretiminin gerçekleştirildiği ilçede, ürünün kilogram fiyatı dalında 2 buçuk liraya kadar çıktı. Nar ise 1 ila 1 buçuk lira arasında alıcı buluyor.

5. Marmaris Uluslararası Film Festivali başlıyor

Ana teması 'Göç ve Mültecilik' olarak belirlenen Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali, 15 Ekim'de başlıyor. Yurtiçi ve yurtdışında farklı şehirlerde eş zamanlı gösterimler yapacak olan festivalin ilk kez belediye bünyesinde gerçekleşeceğini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 'Festival Marmaris'in turizm potansiyeli daha da ileri seviyeye ulaştıracak' dedi.

Fethiye’de yaya güvenliği nöbeti

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yayalara dikkat çekmek için ülke genelinde eş zamanlı “Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz” kampanyası Fethiye’de de yapıldı.

Menteşe'de şenlik zamanı

Menteşe Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği 27 Eylül Cuma günü başlıyor. Büyükşehir Belediye bahçesinde baca yakma töreni ile başlayacak olan şenlik, sergi açılışı ve Aydilge konseriyle devam edecek.

Ticari plaka başvuru işlemleri ilçelerden yapılmaya başlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdiği yeni düzenlemeyle Çalışma ve Güzergh İzin Belgeleri ile Uygunluk Belgelerini alacak ticari plaka sahibi şoför esnafının zaman ve maddi kayıp yaşamamaları için il merkezine gelmeden belgelerini alabilmelerini sağlıyor.