Etiketler

YÖRÜK MÜZESİNDE KOVİD-19 ÖNLEMLERİ ALINDI

Fethiye’nin Kargı Mahallesi’nde bulunan, Enver Yalçın’a ait Yörük müzesi, korona virüsü tedbirleri ile misafirlerini ağırlamaya başladı. Dezenfektanların bulunduğu müzede, sosyal mesafe kurallarına da uyuluyor. Yörük Müzesi İşletme Müdürü Bora Yalçın, “Hükümetimizin yayınladığı genelge kapsamında tüm tedbirlerimizi aldık ve hizmete başladık. Dezenfektanlarımız hazır. Sosyal mesafe kuralına uyuyoruz. Herkes gönül rahatlığıyla müzemizi ücretsiz gezebilir” dedi. 

Yeliz Yeşilmen çocukları ile Yörük müzesini gezdi

Şarkıcı ve oyuncu Yeliz Yeşilmen, çocuklarıyla birlikte tatil yaptığı Fethiye’de; Enver Yalçın’a ait Yörük müzesini gezdi. Aile olarak doğal ortamları tercih ettiğini söyleyen Yeşilmen, yeni şarkısını pandemi nedeniyle ertelediğini ifade etti.

Fethiye Anıları Kitap Olacak

Fethiye Turizm Tanıtım Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı (FETAV) Kültür Komisyonu yeni yılın ilk toplantısında üyelerine teşekkür belgesi dağıttı. FETAV Müdürü Dilek Dinçer ''FETAV olarak bir kitap hazırlığı içerisindeyiz. Herkesin Fethiye’de yaşadığı bir anıyı kaleme almasını istiyoruz. Bu anıları kitap haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin İlk Özel Yörük Müzesini Geçen Yıl 100 Bini Aşkın Ziyaretçi Gezdi

Türkiye’nin ve Fethiye’nin ilk özel yörük müzesini geçtiğimiz yıl yine binlerce yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Fethiye’nin Kargı Mahallesinde yemyeşil doğal ortamda yaklaşık 20 yıl önce kurulan Türkiye’nin ve Fethiye’nin ilk özel yörük müzesi geçtiğimiz yılda yoğun ilgi gördü.

Öğrenciler ara tatili etkinlikler ile değerlendiriyor

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ara tatil etkinlik programı kapsamında Çalış Plajı’nda kıyı temizliği ve uçurtma şenliği yapıldı. Çalış’taki Yörük Çadırı ve Yörük Müzesi önünde gerçekleşen etkinliğe yoğun katılım oldu.

''Türkiye Cumhuriyeti Kıl Çadır Altında Kurulmuştur''

Fethiye ve Seydikemer Yörük Türkmen Dernekleri birlik ve beraberlik yemeğinde bir araya geldiler. Her yıl dernek üyelerini bir araya getirmek ve tanışmalarını sağlamak amacı ile düzenlenen gece Çalış Kerimoğlu İsmail Yörük Çadırı ve Yörük Müzesi Restoran’da gerçekleştirildi.

Ressamlar Müzelerde İncelemelerde Bulundu

Fethiye Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen ‘Denizlerimiz ve Renklerimiz’ temalı 2. Sualtı Resim Çalıştayı ve Sergisi için Fethiye’ye gelen 7 ülkeden 14 ressam, Enver Yalçın Müzesi ile Kerimoğlu Yörük Müzesi’nde incelemelerde bulundular.

Çiftçi kadın girişimciler Yörük müzesine hayran kaldı

Muğla Tarım İl Müdürlüğü Çiftçi Kadın Girişimcilere yönelik açtığı Yörük dokuması kursunun ardından Fethiye Yörük Çadırları Müzesi’nde incelemelerde bulundu. Ziyaretçiler, Yörük müzesine hayran kaldılar.

ENVER YALÇIN YÖRÜK MÜZESİ TATİLCİLERİN AKININA UĞRADI

ENVER YALÇIN YÖRÜK MÜZESİ TATİLCİLERİN AKININA UĞRADI

AZERBAYCANLI ŞAİR VE YAZAR YÖRÜK MÜZESİNE HAYRAN KALDI

AZERBAYCANLI ŞAİR VE YAZAR YÖRÜK MÜZESİNE HAYRAN KALDI

YÖRÜK MÜZESİ TEKNOLOJİ ÖNCESİNİ YANSITIYOR

Fethiye'nin Kargı Mahallesi’ndeki müzeyi gezen vatandaşlar duygusal anlar yaşıyor. Kimi eski kullandığı eşyaları görünce hüzünlenirken, kimileri de ilk kez gördüğü asırlık eşyalar karşısında şaşkınlığını gizleyemiyor.

25 YILLIK MESAİ ARKADAŞLARI BİR ARAYA GELDİ...

Ziraat Bankasından emekli olmuş personel geleneksel hale getirilen birlik beraberlik gecesi Kerimoğlu İsmail Yörük Müzesi ve Çadırlarında gerçekleşti.

MİNİK ÖĞRENCİLER ATALARININ MİRASINI ÖĞRENİYOR

Fethiye Kaymakam Karslıoğlu İlkokulu anasınıfı öğrencileri Kerimoğlu İsmail Yörük Müzesi’ni ziyaret etti.

YÖRÜKLER TRT 1 EKRANLARINDA OLACAK

Kerimoğlu İsmail Yörük Müzesi ve Çadırları Fethiye’yi ve Yörük Kültürünü tanıtmada yine öncü olmaya devam ediyor. TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve sevilerek izlenen; Nuray Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu "Gezelim Görelim" programı Kerimoğlu İsmail Uzunoğlu’nun konuğuydu.

ÇALIŞ YÖRÜK ÇADIRINI 100 BİN KİŞİ GEZDİ

Türkiye’nin ilk özel Yörük müzelerinden olan İsmail Uzunoğlu Yörük müzesinde 50–60 yıllık eserlerin yanı sıra 1 asırlık Yörük eşyalarının da sergilendiği belirtildi.

ENVER YALÇIN YÖRÜK MÜZESİ’Nİ 120 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Fethiye'de 15 yıl boyunca Anadolu insanı ve Yörüklerin kullandığı iş aletlerini toplayarak 2 bin 500 eserin bulunduğu müze oluşturan Enver Yalçın, bu yıl 120 bin ziyaretçi ağırladı.

TÜRKİYENİN İLK ÖZEL YÖRÜK MÜZESİNİ 100 BİN KİŞİ GEZDİ

Türkiye’nin ilk özel Yörük müzesi olan Fethiye’nin Kargı Köyündeki Enver Yalçına ait Yörük müzesini 100 bin kişinin ziyaret ettiği öğrenildi.

YÖRÜK MÜZESİ YERLİ VE YABANCI VATANDAŞLARIN İLGİ ODAĞI HALİNE GELDİ

Yörük kültürünü tanıtmak ve yaşatmak amacıyla Kargı Köyünde Enver Yalçın tarafından 6 yıl önce hizmete açılan Yörük Müzesine adeta ziyaretçi akını yaşanıyor.