Yol Çalışmaları Haberleri

Yol Çalışmaları Haberleri

Seydikemer’de asfalt hazırlığı hız kesmeden devam ediyor

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün talimatları doğrultusunda Seydikemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahallelerdeki hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Çalışmalar hızla devam ediyor

Fethiye Belediyesi ve MUSKİ, AYDEM ve Telekominasyon Şirketleri işbirliği ile başlayan alt yapı ve üst yapı çalışmaları farklı noktalarda devam ediyor.

Atatürk Caddesi trafiğe kapalı

Fethiye Belediyesi ve MUSKİ, AYDEM ve Telekominasyon Şirketleri işbirliği ile başlayan alt yapı çalışmaları Atatürk Caddesi’nde devam ediyor.

Sıcak Asfalt (BSK) çalışmaları devam ediyor

Fethiye Belediyesi, MUSKİ, AYDEM ve Telekomünikasyon şirketleri işbirliğinde İnönü Bulvarı’nda altyapı çalışmalarının bittiği bölgelerde Fethiye Belediyesi’nce sıcak asfalt dökümüne devam ediliyor.

Yol Çalışmaları Devam Ediyor

Fethiye’de başlatılan alt ve üst yapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Yapılan çalışmaların mayıs sonuna tamamlanması bekleniyor.

GÖKCAN ’’BİTMEK BİLMEYEN BİR YOL ÇALIŞMASI VAR’’

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye’ye gelerek çeşitli ziyaretlerde bulundu. Ziyaretler esnasında yol yapım çalışmalarını inceleyen Gökcan, yapımı devam eden yol çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Fethiye Belediyesi yol çalışmalarına devam ediyor

Fethiye Belediyesi, İnönü Caddesi’nde BSK sıcak asfalt ve altyapı çalışmalarını sürdürürken, diğer mahallelerde de kendi ekipleriyle sathi kaplama asfalt hizmetlerine devam ediyor. Ovacık-Babadağ Caddesi ve Yarımada’da devam eden üstyapı çalışmaları bittiğinde, diğer mahallerde çalışmalar sürecek.

Yol çalışmaları hız kesmeden devam ediyor

Fethiye Belediyesi, Muski, Aydem ve Telekomünikasyon şirketleri işbirliğiyle Fethiye’de başlatılan alt ve üst yapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Belediyenin altı yıl önce kapattığı yol mahalleliyi çileden çıkardı

Muğla'nın Datça ilçesinde altı yıl önce bölünmüş yol çalışmaları sırasında, mahalleye giden yolun ileride açılacağının söz verilip kapatılmasının ardından, yolun altı yıldır açılmaması mahalle sakinlerini çileden çıkardı. Mahalle sakinleri CHP'li Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar'ın verdiği sözü tutmadığını iddia ederek, beş mahalleye ulaşım sağlayan Knidos yolunu kapatarak başkanı protesto etti.

Üst yol trafiğe açıldı

Alt yapı çalışmaları nedeni ile trafiğe kapatılan Çarşı Caddesi’nin Kaya Caddesi Kavşağı’ndan Köprübaşı Mevkii’ne kadar olan bölümü tekrar trafiğe açıldı.

Üst yol kısa süreliğine trafiğe kapandı

Fethiye’nin farklı noktalarında alt, üst yapı ve içme suyu hattı değişikliği çalışmaları devam ediyor. Son olarak Fethiye Belediyesi ve MUSKİ, Aydem ve Telekominasyon şirketleri işbirliği ile çalışmalar üst yolda devam ediyor. Yapılan çalışmalar nedeni ile üst yol olarak bilinen mevkii trafiğe kapanırken Atatürk Caddesi çift şerit olarak faaliyet gösteriyor. Çalışmaların 30 Mayıs tarihinde bitmesi planlanıyor.

Çarşı caddesi kısa süreliğine trafiğe kapatılıyor

Fethiye’de altyapı çalışmaları devam ediyor. İçme suyu şebeke hattı çalışmaları nedeniyle Fethiye Merkez’de üst yol olarak adlandırılan Kaya Caddesi girişinden Köprübaşı Kavşağı’na kadar trafik ulaşıma kapanacak. Bu kapsamda ekipler çalışmalarına hızla devam ediyor.

Parke taşı, bordür, yağmur suyu oluğu ve görme engelli taşı alınacak

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre; Yol çalışmalarında kullanılmak üzere; parke taşı, bordür, yağmur suyu oluğu ve görme engelli taşı mal alımı ihalesi gerçekleştirilecek.

Alt yapı çalışmaları hızla devam ediyor

Fethiye Belediyesi ve MUSKİ, AYDEM ve Telekominasyon Şirketleri işbirliği ile başlayan alt yapı çalışmaları İnönü Bulvarı’na bağlanan 137. Sokak’ta devam ediyor.

Ortaca Belediyesi yol bakım çalışmalarına devam ediyor

Ortaca Belediyesi ekipleri tarafından yapılan yol bakım, asfalt kaplama ve kilitli parke çalışmaları devam ediyor.

Dalaman Belediyesi Yol Düzenleme İşlemlerine Devam Ediyor

Dalaman Beledisi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Elcik Mahallesi’nde yol düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Seydikemer Belediyesi yol çalışması devam ediyor

Seydikemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kabaağaç Mahallesindeki yol çalışmasına devam ediyor.

Marmaris’te palmiyeler Ulusal Egemenlik Caddesi’ni süsleyecek

Marmaris Belediyesi, yol çalışmaları veya farklı sebeplerle bulundukları yerlerden kaldırılan palmiyeleri ilçenin değişik noktalarında kullanmaya devam ediyor. Belediye son olarak palmiyeleri Ulusal Egemenlik Caddesi orta refüjlerine dikti. Palmiyeler caddeyi yepyeni bir görünüme kavuşturdu.

Seydikemer Belediyesi çalışıyor

65 Mahallesi bulunan Seydikemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler stabilize yol ve parke çalışmalarına devam ediyor.

Bodrum Belediyesi Yarımada genelinde yol çalışmalarına hız verdi

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bodrum yarımadası genelinde belirlenen plan doğrultusunda asfalt yama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Fethiye Kurban Bayramına Hazır

Kurban Bayramına sayılı günler kala, Fethiye’de hareketlilik boy gösteriyor. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, vatandaşların rahat bir bayram geçirmeleri için devletin bütün imkanlarının seferber edildiğini açıklarken, Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ise, “Fethiye Belediyesi olarak ilçemizdeki yol çalışmalarını en azından ana halterlerde bitirerek, trafik sıkışıklığını bir nebze de olsa kaldırmak istiyoruz” dedi.

Fethiye Turizm Konseyi toplandı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda (FTSO) gerçekleştirilen Fethiye Turizm Konseyi toplantısında, turizm sezonuna ilişkin son durumun yanı sıra, ilçe merkezi ve Ölüdeniz Mahallesi’nde devam eden alt yapı ve yol çalışmaları, Fethiye Körfezi’nde sayıları hızla artan aslan balıklarının avlanması ve sofralarda tüketilmesi ile Fethiye’nin markalaşma sürecine ilişkin çalışmalar konuşuldu.

Blue Lagoon Sitesine Dolmuş Hattı Getirildi

Fethiye’nin Taşyaka Mahallesinde bulunan Blue Lagoon sitesine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca öncülüğünde dolmuş hattı getirildi. Dolmuş hattının getirilmesi site sakinleri tarafından sevinçle karşılandı. Sitenin düzgün bir yolunun olmaması ve bu nedenle dolmuşların çıkmadığı siteye Başkan Karaca yol çalışmaları yaptırarak, dolmuş hattı getirdi. Blue Lagoon site sakinleri davul, zurna ile kutlama yaparak, Alim Karaca’ya teşekkür ettiler.

Seydikemer Belediyesi yoğun mesaide

Seydikemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, yol bakım ve onarım çalışmalarına yoğun bir şekilde mesai harcıyor. İlçenin farklı mahallelerinde yürütülen çalışmalar kapsamında; parke, roadmix ve stabilize yol çalışmalarına gece gündüz devam ediliyor.

Seydikemer Belediyesi stabilize yol çalışmasına devam ediyor

Seydikemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçede stabilize yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

AK Parti MKYK Üyesi Hıdır, Ölüdeniz esnaflarını ziyaret etti

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Nil Hıdır, Fethiye ve çevresinde ziyaretlerde bulundu. Hıdır, Ölüdeniz Mahallesinde taksici ve minibüsçülerin sıkıntılarını dinlerken, esnaf ziyaretlerinde de bulundu. Ölüdeniz Mahallesindeki yol çalışmalarının plansız ve programsız yapıldığı şikayeti ile karşılaşan AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Nil Hıdır, “Yollarımız kanalizasyon nedeni ile kazılmış. Allahtan turizm sezonu gecikti. Bu zaman zarfında başkanımız turizm sezonuna yetiştirmeyi başarır. Bizde merkezi hükümet olarak talep gelirse elimizden gelen gayreti gösteririz” dedi. 

Karaca, yol çalışmaları hakkında bilgi verdi

Fethiye Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısı Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Bir tanesi gündem dışı olmak üzere 11 madde mecliste görüşüldü. 5 gündem maddesi oy çokluğu, 5 madde oy birliği ile geçti. Bir madde ise İmar Komisyonu’na gönderildi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca devam eden yol çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bir iyi haber de müteahhit firmadan

Ovacık ve Ölüdeniz’deki alt yapı çalışmalarından mağdur olan turizm işletmelerine bir iyi haber de müteahhit firmadan geldi. MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen’den sonra Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’yı ziyaret eden müteahhit firma yetkilisi Resül Yeşil de alt yapı ve yol çalışmalarının 15 Mayıs’a kadar tamamlanacağının sözünü verdi. 

Yol çalışmalarında kullanılmak üzere yol alt temel malzemesi alınacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Fethiye Belediye Başkanlığı tarafından, Fen İşleri Müdürlüğünce Yol Çalışmalarında Kullanılmak Üzere Yol Alt Temel Malzemesi (Tip B) Mal mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.

Fethiye Turizm Konseyi, Ovacık’taki Yol Çalışmasının Sezon Öncesinde Tamamlanmasını İstiyor

Fethiye Turizm Konseyi, Ölüdeniz yolunda Ovacık Bölgesi’nde devam eden yol çalışmalarının turizm sezonu başlamadan tamamlanması gerektiğine dikkat çekti.