Etiketler

Gürün, Tarımsal Üretimin Önemini Vurguladı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Yeşilüzümlü Mahallesinde bulunan Koleksiyon Bağında incelemelerde bulundu ve ilgililerden bilgi aldı.17 dönüm alan üzerine kurulan tesisler hakkında açıklamalarda bulunan Gürün korona virüsü salgını sürecinde tarımsal üretimin önemine dikkat çekti.

Başkan Öztürk Anneler Günü’nü kutladı 

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Anneler Günü dolayısıyla Yeşil Üzümlü Mahallesi’nde yaşayan annesi Saadet Öztürk’ü ziyaret etti. Güzel bir bahar gününde, sokağa çıkma izni olan annesi ile birlikte bahçede vakit geçiren Öztürk; tüm annelerin, Anneler Günü’nü kutladı. 

Tabiat Kadınlarından Anlamlı Yürüyüş

Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Grubu, Yeşil Üzümlü mahallesindeki Kadyanda Antik şehre yaptığı yürüyüş sırasında Türk bayraklarını açarak Suriye’nin İdlib kentinde hain saldırıda şehit olan askerlerimiz ve tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşımızı söylediler. Ellerinde Türk bayrakları ile yürüyen yaklaşık 90’a yakın kadın “şehitlerimiz ölmez, vatan bölünmez” sloganları attılar.

Önümüzdeki sezon hedef şampiyonluk 

Yeşil Üzümlüspor bu sezon Muğla 1. Amatör Kümede mücadele etti. 14 haftalık ligin 12 haftasını lider götüren yeşil sarılı ekip, hakem hataları ve birtakım etkenlerden dolayı ligi averajla 3. sırada bitirdi. 

FESTİVALİ 40 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Fethiye’nin Yeşil Üzümlü Mahallesi’nde bu yıl 8'incisi düzenlenen ve 3 gün süren Kuzugöbeği Mantar Festivaline yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.

CHP'YE KÖYLERDE SEVGİ GÖSTERİSİ

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün ile Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz Göcek’teki kahvaltılı toplantının ardından Çiftlik, Yeşil Üzümlü, Çamköy ve Esenköy’de vatandaşlarla sohbet toplantıları ve iş yeri ziyaretleri yaparak 30 Martta CHP’ye destek istediler. CHP Muğla Millet vekilleri Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir’inde katıldığı seçim gezisinde vatandaşların ilgisi Belediye Başkan Adaylarını umutlandırdı.

ÜZÜMLÜ FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

Bu sene beşincisi yapılan ve oldukça renkli görüntülerle başlayan Yeşil Üzümlü Kuzu Göbeği Mantar Festivali Kadyanda Antik Kenti’nde yapılan, koşular, dastar defilesi ve klasik müzik konseriyle hafızalara kazındı.

FESTİVALİ FETHİYELİ SANATÇILAR COŞTURDU

Yeşil Üzümlü Kuzu Göbeği Mantar Festivali konser ve gösterilerle renklendi. Grup Shadow şarkılarıyla alkış aldı.

KUZUGÖBEĞİ MANTAR FESTİVALİ BAŞLADI

Yeşil Üzümlü Beldesi’nde bu yıl 3.sü düzenlenen ‘Kuzugöbeği Mantar Festivali’ davetlilere mantar çorbası ikramıyla başladı.

FESTİVAL MANTAR ÇORBASI İKRAMIYLA BAŞLAYACAK

Bu yıl 3. düzenlenecek Fethiye Yeşil Üzümlü Kuzu Göbeği Mantar Festivali 8-10 Nisan tarihlerinde Fethiye’nin Üzümlü Beldesi’nde yapılacak.