Etiketler

Fethiye’de Yerleşik Yabancılardan Teşekkür : SUPERSTARS

Fethiye’de yaşayan özellikle 65 yaş üstü ya da kronik rahatsızlığı bulunan yerleşik yabancılar, Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında Fethiye Belediyesi’nin kendilerine verdiği destekten çok memnun olduklarını belirttiler.

Bahçıvan Ölü Bulundu

Muğla’nın Seydikemer İlçesinde 15 yıldan bu yana yerleşik yabancıların villalarında bahçıvanlık görevi yapan evli, 2 çocuk babası şahıs, evinde ölü bulundu.

Fethiye'ye yaşayan yabancılar tedbir ve hizmetlerden memnun

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan özellikle 65 yaş üstü yerleşik yabancılar, Korona virüs salgınına karşı Türkiye'de kendilerini güvende hissediyor.

Yabancılar yaşlı Türk komşuları için alışveriş yaptı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan yerleşik yabancılar, getirilen kısıtlama nedeniyle sokağa çıkamayan yaşlı Türk komşuları için pazardan alışveriş yaptı.

Başkan Karaca’dan İngilizce-Türkçe kutlama

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ilçedeki billboardlarda yeni yıl mesajını Türkçe ve İngilizce olarak ayrı ayrı duyurdu. CHP’li Başkan Karaca kentin değişik noktalardaki billboardlara İngilizce olarak kutlama mesajı verirken; ilçedeki yerleşik yabancıların yeni yılını bu afişlerle kutladı.

Christmas pazarı Fethiye'yi canlandırdı

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği ile çoğunluğu İngilizlerden oluşan Çocuklara Yardım Derneği ve FETAV iş birliği ile Çalış Plajı sahilinde kurulan Noel pazarı, ekonomiye canlılık kattı. Başta Fethiye olmak üzere Antalya, Kaş, Muğla ve ilçelerinde yaşayan yabancılar Christmas pazarına büyük ilgi gösterdi.

250 bin TL kanser hastaları için harcanacak

Fethiye’de kanserli hastalara destek için geçtiğimiz ekim ayı sonunda yapılan "Yaşam İçin Yarış" koşusundan yaklaşık 250 bin TL toplandı. Başta yörede yaşayan İngiliz uyruklu vatandaşlar olmak üzere yerleşik yabancılar ve Fethiye halkının destek verdiği ‘Yaşam İçin Yarış’ projesinden elde edilen 250 bin TL ile devlet hastanesi onkoloji ünitesinin ihtiyacı olan aletler ve kanser hastaları için harcanacak.

Fethiye AKUT'tan Yerleşik Yabancılara Deprem Semineri

Akut Fethiye Biriminin düzenlediği İngilizce sunumlu deprem seminerine Fethiye’de yaşayan İngiliz uyruklu vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Fethiye’de yaşayan İngilizler’den örnek davranış

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde yaşayan yerleşik yabancılar, bölgedeki işletmecilerden de destek alarak Ölüdeniz ve çevre plajları pırıl pırıl yaptılar. Yerleşik yabancılar ve çevredeki işletmeciler yaklaşık 3 saatte bir ton civarında çöp topladılar.

Sokak Hayvanları ve Lösemili Çocuklar İçin Toplandılar

Fethiye’de yaşayan yerleşik yabancılar her yıl düzenledikleri geleneksel yardım toplama ve müzayede gecesini gerçekleştirdiler. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın da katıldığı gecede, yabancıların ilgisi Karaca’ya çevrildi. Lebi Derya Aksazlar’da yapılan etkinliğe ilk kez Fethiye Belediye başkanın ilgi gösterdiğini kaydeden yabancılar, katılımlarından dolayı Karaca’ya şükranlarını sundular. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın katıldığının anons edilmesinin ardından alkış tufanı koptu. Yerleşik yabancılar Karaca ile sohbet etmek ve fotoğraf çektirmek için adeta yarıştılar.

YERLEŞİK YABANCILAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Fethiye'de yeni hizmete giren Mavi Beach Restoran Cafe'de yerleşik yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar gönüllerince eğlendi.

Yerleşik yabancılar sandık başına gitti

Marmaris'te 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için ilçede yaşayan yerleşik yabancılar da sandık başına gitti.

Dalyan’da 2 Caretta Caretta ölü bulundu

Ortaca ilçesinde, kanal ve çevre temizliği yapan yerleşik yabancılar, kanal sazlıkları arasında iki ölü caretta caretta buldu.

Hoşgörünün beşiğinde kültürler buluştu

Muğla'da, yerleşik yabancılar ile yerel halkın kaynaşması amacıyla başlatılan ve yeni yıl pazarı bu yıl 7'nci kez kuruldu. Yeni yıl pazarında konuşan Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, farklı kültürlerin mevcudiyetini kıymetli bir zenginlik olarak gördüklerini belirterek, Anadolu topraklarının, çatışmadan, zulümden, savaştan ve baskıdan kaçan herkes için korunaklı bir liman olduğunu söyledi.

Marmaris’te Noel pazarı açıldı

Marmaris'te Noel Pazarı açıldı. İki gün sürecek olan pazarda yiyecek ürünler, yılbaşı süsleri, el işi ürünler, hediyelik eşya gibi birçok ürün satılıyor. Geleneksel hale getirilen pazarın ilk gününde ilçe yaşayan yerleşik yabancılar ve turistler yoğun ilgi gösterdi.

7’den 70’e kanser hastaları için koştu

Muğla'nın Fethiye ilçesinde geliri kanser tedavisi ve araştırmalarında kullanılmak üzere yerleşik yabancılar tarafından organize edilen 'Yaşam İçin Yarış' etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Yerleşik Yabancılar Kendisini Türk Gibi Hissediyorlar

Fethiye'de yerleşik olarak yaşayan yabancılar, Fethiye’nin doğasına aşık olurken, sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyorlar.

Yerleşik Yabancılar Oylarını Verdiler

Fethiye’ye yıllar önce yerleşmiş ve Türk vatandaşlığına geçmiş yabancı uyruklu vatandaşlarda Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem Milletvekilliği genel seçimleri için oy verdiler

YERLEŞİK YABANCILAR NOEL BAYRAMI KUTLADI...

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan İngilizler bir araya gelerek Noel'i kutladılar.

9 ÜLKEDEN 28 YABANCI TÜRKÇE ÖĞRENİYOR

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan çoğunluğu Türk erkekleriyle evli olan yerleşik yabancılar Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün açtığı kursta Türkçe öğreniyorlar. Çoğunluğu İngiliz olmak üzere Beyaz Rusya, Libya, Lübnan, Fas, İskoçya, Filipinler, İran ve Tataristan’dan 28 yabancı uyruklu vatandaşların katıldığı 2 ayrı grubun yer aldığı A1 ve A2 Türkçe kursları sonunda yabancı uyruklu vatandaşlara sertifika verileceği öğrenildi.

FETHİYELİ HAYVAN SEVERLERDEN BAŞBAKAN’A MEKTUP (görüntülü)

HAYTAP Fethiye Temsilcisi Gül Turan ve beraberinde yerleşik yabancıların da bulunduğu hayırseverler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hayvan haklarıyla ilgili bir mektup gönderdiler

AİLELERİN TERCİHİ ÇALIŞ OLDU (görüntülü)

Çalış’da Nil Restaurantta bölgedeki yerleşik yabancılar yeni yıla eğlenerek girdi

CHRISTMAS FETHİYE’DE DURGUN GEÇTİ

Hıristiyan Aleminin kutsal bayramı olan Noel Fethiye’de yaşayan yerleşik yabancılar, tarafından da kutlandı.

YABANCILARDAN KEDİLERE EVLER (görüntülü)

Fethiye ilçesinde yaşayan çoğunluğu İngiliz uyruklu yerleşik yabancılar kısa süre içerisinde 6 ayrı yerde kedilere yuva olarak kedi evleri kurdular.

YABANCILARDAN EĞİTİME 700 BİN TL

Fethiye’de eğitime destek amacıyla kurulan yerleşik yabancıların oluşturduğu grupların yaklaşık 700 Bin TL’lik destek gerçekleştirdikleri öğrenildi. Bu grupların başkan ve üyeleri plaketle ödüllendirildi.