Etiketler

Araç muayene gecikme bedellerine büyük indirim

Araç muayenesi gecikme borçlarına yeni düzenleme geldi. Yeni düzenlemeyle araç muayenesini 1 yıl geciktiğinde 205 TL yerine yaklaşık 14,36 TL ceza ödenecek. Düzenlemenin gelmesiyle birlikte Fethiye TÜVTÜRK’e araç muayenesine gelen Gürol Avcı, “Gecikmede zam almayıp 14 TL gibi bir ücretle vatandaşın işini görmek, bence makul bir uygulamadır” dedi.

Çalıca ve Patlangıç pazarlarının günleri değişti 

İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelge kapsamında, birçok ilde sokağa çıkma kısıtlamalarına da yeni düzenleme getirildi. Buna göre Fethiye’de bazı semt pazarlarının günlerinde düzenleme yapıldı. 

Online toplantıyla sektör sorunları konuşuldu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) 13 Nolu Emlak, Eğitim, Sağlık ve Sportif Faaliyetler Grubu, online video konferans yöntemiyle toplanarak sektör sorunlarını konuştu. Toplantıda sosyal medya platformları üzerinden yapılan yetki belgesiz emlakçılık faaliyetlerine son verilmesi gerektiğine dikkat çeken üyeler, yeni düzenleme ile Şubat ayından itibaren sosyal medya platformlarında yetkisiz emlak paylaşımı yapanlara, para cezası uygulanacağını hatırlattı. FTSO üyeleri, vatandaşları da bu konuda dikkatli olmaya çağırdı.

Marmaris Ticaret Odası'ndan, Yicecek İçecek sektörü adına çağrı yapıldı

Korona virüs nedeniyle geçtiğimiz Mart ayında kapatılan, salgınla mücadelede alınan tedbirler doğrultusuna ara ara hizmete açılan ya da sadece gel-al ve paket servis yapılmasına izin verilen yiyecek içecek sektörü temsilcilerinden oluşan Marmaris Ticaret Odası (MTO) 9. Meslek Komitesi temsilcileri 'Sektörün ayakta kalabilmesi için yeni düzenlemeler acilen yapılmalı' mesajı verdi.

Marmaris Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Servisi'nde yeni düzenleme yapıldı

Marmaris Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Servisi'nde hastaların daha iyi şartlarda hizmet alabilmesi için düzenlemeler yapıldı.

GECE 10’DAN SONRA ALKOL SATANA 320 BİN LİRA CEZA VERİLECEK

Meclis’te alkol satışıyla ilgili yeni düzenleme kabul edildi. Saat 22.00 ila 06.00 arasında alkollü içki satışı yasağına aykırı edenlere 320 bin liraya kadar para cezası kesilecek. 3 kez ceza yiyen esnafın alkol satma ruhsatı elinden alınacak.

Emlak sektörüne yeni düzenleme

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ticaret Bakanlığınca emlakçılık faaliyetlerine yönelik Resmi Gazetede yayımlanan yeni düzenlemeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İkinci el araç satışında yeni düzenleme

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bugün Resmi Gazetede yayınlanan ‘İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Marmaris'te oteller kendini test edecek

Marmaris Belediyesi, normalleşme dönemiyle birlikte birçok noktada yeni düzenleme yapması gereken konaklama tesisleri için bir form yayınladı. İşletmeler, bu formdaki sorulara verdikleri cevaplara göre yeni döneme hazır olup olmadıklarını kendileri test edebilecek.

Hayvan pazarlarında tokalaşma tarihe karışıyor

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde bulunan ve pandemi dönemi boyunca kapalı olan hayvan pazarlarının açılma ihtimali doğrultusunda yeni düzenlemelere yönelik ön denetimler gerçekleştirildi.

Altında 8 Taksit Sektörü Hareketlendirdi

İşçilik gerektiren altın satışlarına taksit imkanı getiren yeni düzenlemenin hem esnaf hem de altın alacaklar için sevindirici olduğu kaydedildi. Kuyumcular "İşçilikli altına taksit imkanı özellikle düğün sezonu içerisinde yeni evlenecek çiftlere avantaj sağlıyor. Aynı zamanda kuyumcu esnafının kazancını artıracak olan bu imkan piyasaları hareketlendirdi. En önemlisi taksit sayesinde düğüne katılanlar evlenen yeni çiftlere eskisi gibi işçilikli altın takabiliyorlar" ifadelerini kullandı.

Ticari plaka başvuru işlemleri ilçelerden yapılmaya başlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdiği yeni düzenlemeyle Çalışma ve Güzergh İzin Belgeleri ile Uygunluk Belgelerini alacak ticari plaka sahibi şoför esnafının zaman ve maddi kayıp yaşamamaları için il merkezine gelmeden belgelerini alabilmelerini sağlıyor.

Belediye, öğrenci ile şoför esnafı arasında kaldı

Muğla'da son günlerde gündemden düşmeyen ulaşım zammı ile ilgili açıklamalar peş peşe gelirken, Büyükşehir Belediyesi, öğrenciler ve şoför esnafı arasında kaldı. Bir grup öğrenci ücretlere yapılan 40 kuruşluk zamma tepki gösterirken, il genelindeki Şoför Odaları fiyatlardaki yeni düzenlemeye yönelik açıklamalarda bulundu.

Ev kadınlarına vergi istisnası

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, kadın girişimcilere büyük fırsatlar sağlayacak olan yeni düzenlemelerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Taksimetre ücretlerinde bir ilk

-Muğla'da taksici esnafı ile vatandaşı karşı karşıya getiren taksimetre ücretlendirmelerinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün talimatıyla Türkiye'de bir ilke imza atıldı. Yapılan yeni düzenlemeyle Türkiye'de ilk kez uygulanan mesafe kat edildikçe azalan taksimetre tarifesi hayata geçirildi.

Yaşlı Aylığı İçin Yeni Düzenleme Geliyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 65 yaş üstündeki engelliler için önemli bir düzenleme yaptı.

Yemek Kartında Yeni Düzenleme

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, uzun süredir tartışma konusu olan yemek kartlarına ilişkin komisyon oranlarını yeniden belirledi.

OTELLERİN ÇALIŞMA SAATLERİNDE YENİ DÜZENLEME

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, gece çalışma sürelerinde yaptığı düzenlemeyle gidildi. 7.5 yedi buçuk saatin üzerinde gece çalışması için çalışanın onayı gerekecek

KAVŞAKLARA YENİ DÜZENLEME...

Milas Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelindeki kavşaklarda peyzaj düzenlemeleri yapılmaya başlandı.

ELEKTRİKTE YENİ DÜZENLEME...

Elektrik aboneleri tarafından ödenen dağıtım bağlantı bedelleri, inşa edilen bağlantı hattı kapsamında katlanılan masraflar ile sınırlı tutulacak.

DOKTORLARIN MESAİSİ SAAT 8'DE BAŞLAYACAK

Fethiye Devlet Hastanesi Polikliniklerinde sabah 08.00 akşam 16.00 olan mesai saati yapılan yeni düzenleme ile sabah 08.00 akşam 17.00 olarak değiştirildi.

BABADAĞ YOLU ASFALT KAPLANACAK

Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezlerinden Babadağ’da geçtiğimiz yıl başlatılan yeni düzenleme çalışmaları bu yılda devam ederken, Babadağ yolunun stabilize bölümlerinin asfalt kaplanacağı, teleferik çalışmalarında da olumlu gelişme yaşanacağı bildirildi.

Yüksek komisyon oranları, ödeme sürelerinin uzunluğu nedeniyle tartışma konusu olan ‘yemek kartları'nda yeni düzenleme yapıldı