Etiketler

Ula'da el yazması Kur'an ele geçirildi

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Ula'da gerçekleştirilen tarihi eser operasyonunda üç kişi gözaltına alınırken, tarihi değer taşıdığı değerlendirilen eserlere el konuldu.

Minik öğrencilerin okuma sevinci

Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu 1-C sınıfında bulunan 36 öğrenci okuma ve yazma öğrenmenin sevincini aileleri ile paylaştı. Zentara Restoran’da gerçekleşen tanışma ve dayanışma programında minik öğrencilere madalyaları da takdim edildi.

Başkan Oktay 'Ceza yazmaktan memnun değiliz'

Marmaris Belediyesi zabıtası yılın ilk 10 ayında 6 bin 200 işlem yaparak vatandaşın hayatını kolaylaştırdı.

Fethiye’de 236 vatandaş okuma yazma öğrendi

Fethiye İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında toplandı. Fethiye’deki çeşitli resmi kurumların yöneticilerinden oluşan komisyonda bu yılın planlaması gerçekleştirilirken, geçtiğimiz yıl kursiyer sayısının 30 bin 095 ulaştığı belirtildi. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner; Fethiye’de eğitim ve öğretimde hemen her yıl büyük başarılar edildiğini belirterek, “Hayat Boyu Öğrenme kurslarında da başarı giderek artmaktadır. Halkımızın isteğine göre planlı ve programlı kurslar açılmaktadır. Okuma yazma bilmeyenlerin eğitimine özel önem verilmektedir. Geçen yıl 34’ü erkek, 202’si kadın olmak üzere 236 vatandaşımıza okuma yazma öğretilmiştir” dedi.

Metinbilim ‘Etkin Yazarlık’ Atölyesi’ mezunlarına belge

Geçen yarıyıl, 'Okuma-Tartışma Atölyesi' ile gençlerin akademik gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Metinbilim Enstitüsü Derneği, bahar yarıyılında 'Bilimsel makale yazma' ve 'Edebî metin yazma' başlıkları altında 2 yazarlık atölyesi gerçekleştirdi.

Bez bebekler Mikrokredi ile dünyaya açıldı

500 yıl önce Oğuz Türklerinin on ok boyunun bölgeye yerleşmesi ile kurulan Milas'ın Çomakdağ Mahallesi, yöresel ipek dokuma giyim tarzı, her kadının yazmasında yaz-kış bulunan canlı çiçek, bez bebek üretimi ve ipek böcekçiliği ile kültür turizmine de önemli katkılar sağlıyor.

Kuşkonmaz için kariyerini bıraktı, şimdi taleplere yetişemiyor

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra Türkiye'nin önemli tekstil ve gıda firmalarında pazarlama müdürü olarak çalışırken, 2015 yılında tüm kariyerini 'kuşkonmaz' ürünü için bırakarak, başına yazması, ayağına sarı çizmesini giyip tarlaya inen Aslı Aksoy, 4 yılda Türkiye'nin ikinci büyük üreticisi oldu.

Sağlık-Sen Şube Başkanı Özcan Çiçek İzmir’deki saldırıyı kınadı

Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek, İzmir'in Bornova ilçesindeki Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi'nde hastayı görmeden ilaç yazmayacağını söyleyen Doktor Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu ile onu korumak isteyen bir arkadaşının darp edilmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

46 yaşında okuma yazma öğrendi, ilk mektubunun teması ‘kadınlar’ oldu

Marmaris'te yaşayan Söylemez Türkoğlu, 46 yaşında okuma yazma öğrendi. Beş çocuk annesi ve iki torun sahibi olan Türkoğlu, 'kadın' temalı ilk mektubunu İlçe Marmaris Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan'a yazdı.

Üniversitede “Uygulamalı AB Projeleri Yazma Eğitimi” konferansı

Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Nuri Özdoğan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde Uygulamalı AB Projeleri Yazma Eğitimi konferansı verdi.

Muğla'da En Çok Hangi Okul Mezunu Olduğu Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu Muğla Eğitim İstatistiklerini Açıkladı

Datça’da okuma yazma seferberliği devam ediyor

Datça’da okuma yazma seferberliği devam ediyor

Kaymakam Erdoğan okuma yazma kurslarını ziyaret etti

Kaymakam Erdoğan okuma yazma kurslarını ziyaret etti

Kaymakam Güldoğan’dan okuma yazma kursuna ziyaret

Kaymakam Güldoğan’dan okuma yazma kursuna ziyaret

Kaymakam Güldoğan’dan okuma yazma kursuna ziyaret

Kaymakam Güldoğan’dan okuma yazma kursuna ziyaret

Ortaca’da okuma yazma seferberliği

Ortaca’da okuma yazma seferberliği

FETHİYE GÖZ HAPSİNDE

Fethiye her saniye kameralarla izlenmeye başladı. Fethiye Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Merkezinden 19 noktaya yerleştirilen kameralarla izlenirken trafik kurallarına uymayan araçların plakalarına ceza yazma işlemler ide başlatılmış oldu.

GÖRME ENGELLİ YAZAR DOKTOR OLMAK İSTİYOR

Fethiye Yunus Nadi İlkokulunda okuyan görme engelli öğrenci Semih Karcı’nın yazdığı ‘Semih’in Hayvanları’ isimli kitaba öğrenciler ve veliler büyük ilgi gösterdi. Görme engelinin kendisinin kitap yazmasına engel olmadığını söyleyen Karcı, büyüyünce doktor olmak istediğini söyledi.

OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMAYACAK

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu, Fethiye’nin mahallelerinde okuma yazma bilmeyen kişilere ulaşarak okuma yazma eğitimi verecek.

GÖRME ENGELLİLERE KABARTMALI OKUMA YAZMA KURSU AÇILDI

Muğla’’nın Fethiye ilçesinde Halk Eğitm merkezi müdürlüğü tarafından görme engellilere yönelik olarak okuma yazma kursu açıldı. 8 görme engellinin Braille alfabesi ile okuma yazma öğrenmek istediklerini halk Eğitim merkezi müdürlüğüne bildirmelerinin ardından Kurs öğreticisi Fatmagül Şahintepe nezaretinde bu eğitim verilmeye başlandı.

FTSO İLE GEKA PROJE YAZMA EĞİTİMİ DÜZENLEDİ.

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2013 yılında ilan ettiği ve halen yürütmekte olduğu Teknik Destek ile Doğrudan Faaliyet Desteği programlarına yönelik potansiyel başvuru sahiplerini bilgilendirmek amacıyla Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasında Proje Yazma Eğitimi düzenledi.

FETHİYE’DEKİ DEPREMZEDELERE OKUMA-YAZMA KURSU BAŞLATILDI

Van ve Erciş’te meydana gelen depremin ardından Fethiye’ye getirilerek kamu binalarında misafir edilmeye başlanan 140 depremzededen okuma yazma bilmeyenler tespit edilip bu depremzedelere yetişkinler için okuma-yazma kursu başlatıldı.

8 ÇOCUK ANNESİ İRANLI HEMŞİRE TÜRKÇE ÖĞRENİYOR

Fethiye ve çevresinde Okuma yazma bilmeyenler için açılan okuma yazma kursu başladı.