Türkiye Haberleri

Türkiye Haberleri

Türkiye Hava Sporları Roket Şampiyonası’nda Türkiye 3’üncülüğü Muğla’dan

Muğlalı öğrenciler, Eskişehir'de yapılan Türkiye Hava Sporları Roket Şampiyonası'nda tüm hünerlerini sergiledi.

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası yat yarışları 25 Mayıs’ta Marmaris’ten başlıyor

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla, İstanbul Valiliği ve Muğla Valiliği’nin iş birliğinde, Türkiye Yelken Federasyonu 2022 Faaliyet Programı kapsamında İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 3’üncü Uluslararası Yat Yarışları Marmaris’ten başlıyor.

Şampiyonlardan Kaymakam Balcı’ya ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği Türkiye Okullar arası “bocce” şampiyonasında 24 okul takım arasında Türkiye birinciliğini kazanan Karagedik Ortaokulu Bocce takımından Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’ya ziyaret.

Muğla Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Sporcusu Taner Eren Türkiye İkincisi

18-21 Mayıs 2022 tarihlerinde istanbul Beykoz Mete Gazoz Okçuluk tesislerinde yapılan Bedensel Engelliler Okçuluk Türkiye Şampiyonasında Muğla Gençlik Spor Kulübü Sporcusu Taner Eren Türkiye İkincisi oldu.

TÜRKAV Fethiye şubesi Ankara'da

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Fethiye Şubesi, TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Sıddık Korkmaz'ın tek aday olduğu ve 21 Mayıs 2022 günü Ankara Çukurambar Greenpark Otel'de gerçekleşen TÜRKAV 11. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları 25 Mayıs'ta Marmaris'ten başlayacak

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla, İstanbul Valiliği ve Muğla Valiliği’nin iş birliğinde, Türkiye Yelken Federasyonu 2022 Faaliyet Programı çerçevesinde İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 3’üncü Uluslararası Yat Yarışları Marmaris’ten başlıyor.

Kriket Türkiye Şampiyonası Ortaca’da yapıldı

Muğla'nın Ortaca ilçesinde yapılan Yıldızlar-Gençler Kriket Türkiye Şampiyonası'nda kızlar kategorisinde Afyonkarahisar Spor Lisesi Türkiye şampiyonu olurken, Okul Sporları As Başkanı ve Türkiye Kriket Federasyonu Başkanı Hasan Sabit Alta, Türkiye'nin Temmuz ayında Finlandiya'da yapılacak olan Kriket Dünya Şampiyonası elemelerine katılacağını söyledi.

2 haftada hazırlandılar, Türkiye 2ncisi oldular

Yıldızlar-Gençler Kriket Türkiye Şampiyonası Muğla'nın Ortaca ilçesinde yapıldı. Turnuvaya 2 haftalık süreçte hazırlanan ve daha önce hiç maç yapmayan Muş Spor Lisesi Kız Kriket Takımı 12 takımın mücadele ettiği turnuvada, Türkiye 2.si olarak büyük alkış topladı.

Bodrum Bike Fest başlıyor

27-28-29 Mayıs tarihlerinde, Bodrum Belediyesi, Bodrum Dağ Bisikleti Spor Kulübü tarafından organize edilen, Muğla Valiliği, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Bodrum Kaymakamlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu ile sponsorların destekleriyle Bodrum'da gerçekleştirilecek olan 'Bodrum Bike Fest' öncesinde basın toplantısı gerçekleştirildi.

Dalaman-Üsküp arası uçak seferleri için çalışmalar başladı

‘Kardeş Oda’ protokolü imzalayan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ile Makedonya-Türkiye Ticaret Odası (MATTO) arasında gerçekleştirilen çevrimiçi toplantıda, Dalaman-Üsküp arası karşılıklı uçak seferleri konulması ve acenteler arası işbirliklerinin geliştirilmesine yönelik atılacak adımlar değerlendirildi.

Türkiye Şampiyonası Bodrum’da yapılıyor

Modern ve Çağdaş Dans, Show Dans ve Caz Dans Türkiye Şampiyonası, Muğla'nın Bodrum ilçesinde gerçekleştiriliyor.

Japon firmasından öğrencilere son model araba

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi Motorlu Araçlar Teknolojisi Eğitim ve Uygulama Atölyesine, Honda Türkiye tarafından son model otomobil hibe edildi.

Köyceğiz Slowsports Festivali'ne hazırlanıyor

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek kamp, karavan, trekking, bisiklet, kano, kanyoning, rafting, yamaç paraşütü, fotokamp kategorilerinde doğa sporcuları ve doğa severler, Slowsports Fest’te buluşuyor.

Kötekli Gençlik Festivali coşkusu sürüyor

Kitap imza günlerinde yazar Murat Menteş ve Alper Canıgöz ile bir aya gelen Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, 'Menteşe Belediyesi olarak düzenlediğimiz festivalimizde gençlerimizin kitap fuarımıza ve yazarlara olan ilgisi bizleri mutlu ediyor. Türkiye'nin en çok kitap okuyan illerin başında gelen Muğla'ya da bu yakışır.' dedi.

Kleopatra’nın güzellik iksirinden krem

Türkiye'de en yaygın Muğla'nın Fethiye, Köyceğiz ve Marmaris ilçelerinde yetişen, dünyada da Honduras ve Güney Amerika'da yetişen sığla ağacının reçinesinden MSKÜ Bilimsel Araştırma Projesi çerçevesinde el kremi yapıldı.

Şampiyon öğrenciler davul zurnayla karşılandı

Fethiye Karagedik Ortaokul Müdürü İlkay Şumur ve öğrencileri, Aydın’da düzenlenen Bocce ve Dart Türkiye Şampiyonluğu’nda büyük bir başarıya imza attılar. Bocce Branşında Türkiye Şampiyonluğu kupasını kazanan Fethiye Karagedik Ortaokulu öğrencileri davul zurna eşliğinde karşılandı.

Marmaris’te Engelliler Festivali başladı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Türkiye Sakatlar Konfederasyonu koordinesinde Marmaris Engelliler Festivali'nin ilki başladı.

Marmaris’te bisiklet yarışı için geri sayım başladı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 29 Mayıs'ta düzenlenecek olan, hem yarış hem tatil konseptli Türkiye'nin ilk bisiklet yarışı olma özelliğini taşıyan Uluslararası Santini Queens Of The Aegean Boostrace için geri sayım başladı.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 24. Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 24. Başkanlar Kurulu Toplantısı, 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirildi. TGK Başkanlar Kurulu toplantısında, medya sektöründeki son gelişmeler, sorunlar ve çözüm önerileri ile taslak hazırlıkları devam eden “Gazetecilik Meslek Yasası” tartışıldı.

“Türkiye dünyadaki yeşil teknoloji kasırgasının dışında kalamaz”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde 10 yıl önce kurulan Türkiye'nin ilk ve tek Kozmetik Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nazan Demir, merkezin çalışmalarının bölge insanı tarafından desteklendiğini, bu desteklerin Türkiye'nin kaderini değiştireceğini açıkladı.

TOBB 78’inci Genel Kurulu gerçekleştirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 78’inci Genel Kurulu 365 Oda ve Borsa’nın katılımıyla çevrimiçi video konferans yöntemiyle gerçekleşti. Genel kurula FTSO Likya Salon’undan canlı bağlantıyla FTSO Meclis Başkanı Mustafa Büyükteke, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, TOBB Genel Kurul delegeleri Akif Milaslıoğlu, Muhammet Kökten, Fikret Koyuncu, Erol Aksoy, Ramazan Sıtkı Gümüşhan ve Fadıl Ardıç ile FTSO Genel Sekreteri Av. Ezgi Kullukçu katıldı.

Karagedik Ortaokulu Türkiye şampiyonu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları tarafından Aydın-İncirliova'da düzenlenen 24 ilin katıldığı Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Anadolu Yıldızlar Ligi maçlarına Muğla’yı temsilen kız ve erkek takımları ile katılan Karagedik Ortaokulu Bocce Branşı’nda Türkiye Şampiyonu oldu.

Şahidi Ortaokulu Polonya’da Türkiye’yi temsil etti

Menteşe Şahidi Ortaokulundan iki öğretmen Polonya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 'My Digi-Edu World' isimli Eramus+ KA210 projesinde Türkiye'yi temsil etti.

İngiliz Büyükelçi’den Fethiye Belediyesi'ne ziyaret

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott ve beraberindeki diplomatik heyet Fethiye Belediyesine resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.

Emekliler bir araya geldiler

Türkiye Bağımsız Emekliler Platformu üyeleri, İskele Halk Evi’nde bir araya geldi. Sohbet eşliğinde geçen toplantıda emeklilerin sorunları hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Kuzey Makedonya ile işbirliğinde ‘Turizm’ adımı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) ‘Kardeş Oda’ protokolü imzaladığı Makedonya-Türkiye Ticaret Odası (MATTO) yönetimi ile gerçekleştirdiği toplantıda, Kuzey Makedonya ile Fethiye ve Seydikemer bölgesi arasında turizm başta olmak üzere ticari işbirliklerini ve ticaret hacmini arttırmak amacıyla atılacak adımlar değerlendirildi. MATTO yönetiminin, Kuzey Makedonya ile Türkiye arasında imzalanması planlanan serbest ticaret anlaşmasına ilişkin FTSO yönetiminden destek istediği toplantıda, Kuzey Makedonya’nın dış ticaret ayağında yaş sebze meyve ve işlenmiş gıda ihracatına açık olduğu kaydedildi.

Satrançta Şampiyon Menteşe Belediyespor

Menteşe Belediyespor Satranç Takımı 07- 08 Mayıs tarihlerinde Muğla’da yapılan Yöre Satranç Turnuvasında tüm maçları kazanarak şampiyon oldu. Menteşe Belediyespor’un şampiyon takımı Türkiye Kulüpler Şampiyonunda Muğla ilini temsil edecek.

Sezon Hareketliliği Başladı

Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Fethiye'de hava sıcaklığının mevsim normallerine dönmesi sonrası sahil ve şehir merkezinde sezon hareketliliği başladı.

Gaziler Derneği Milas Şubesi’nin Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi'nin 6. Olağan Genel Kurulu Hacıilyas Mahallesi Arastapark'ta bulunan dernek binası önünde yapıldı.

Kumburnu’nda Dj Çabakçor rüzgârı esti

Ünlü DJ Doğuş Çabakçor, Dünya’nın ve Türkiye’nin göz bebeği olan Ölüdeniz Kumburnu Plajı’nda müzikseverler ile buluştu. Yaklaşık 2 saat boyunca sahne alan Çabakçor, çaldığı müziklerle hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı.