Türk Basını Haberleri

Türk Basını Haberleri

Başkan Karaca’dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; Türk basınından sansürün 24 Temmuz 1908 tarihinde kaldırılışının yıldönümünde, halkın doğru haber alma hak ve hürriyetini sağlamak için emek veren tüm medya mensuplarının bu özel gününü kutladı.

Erkılınç: ‘’Kamuoyunun bilgilendirilmesi sürecine çok büyük katkı sağlamaktayız’’

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Cavit Erkılınç, kurumun sağladığı desteklerle güçlü bir demokrasinin en öncelikli ihtiyaçlarından biri olan kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi sürecine çok büyük bir katkı sağlandığını söyledi.

“En zorlu günlerde Türk basınının yanındaydık”

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, kurumun 2021 yılı faaliyetlerini değerlendirdi. Duran, “Pandemi başta olmak üzere yaşanan gelişmelerden etkilenen gazeteler ve gazeteciler için çok sayıda destek paketi hazırlayarak, “Sektörün nefes almasını sağladık. Resmi ilan ve reklamların yayınlanmasıyla basına sağlanan kamu desteği, 2021 yılı sonu itibarıyla 606 milyon Türk Lirasını buldu” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir’in 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama mesajı

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Türk basınından sansürün kaldırılışının 113. yıldönümü dolayısıyla Muğla genelinde görev yapan basın mensuplarının günlerini kutladı. Demir mesajında; “Özellikle Muğla yerel basınımız mahallelerimizin, ilçelerimizin, taleplerini siyaset kurumuna aktarmakta önemli işler yapmaktadır. Bu anlamda siyaset kurumunun en büyük yardımcılarından biri medyadır.” dedi.

BİK Ortak Manşet İçin Basına Teşekkür Etti

Basın İlan Kurumu (BİK), COVID-19 virüs salgınına karşı mücadelede üzerine düşen görevi tüm zorluklara rağmen yerine getiren Türk basınına “Evde Kal, Sağlıkla Kal” ortak manşet çağrısında bulunmuştu.

Başkan Aras, basın mensupları ile bir araya geldi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 24 Temmuz Türk Basınından Sansürün Kaldırılışının yıl dönümü dolayısıyla ilçedeki yerel ve ulusal basının temsilcileriyle buluştu.

“FETHİYE İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ”

Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, 24 Temmuz günü Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır. Bu sebeple Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Fethiye Gazeteciler Derneği yönetimini ziyaretti. Sohbet ortamında geçen ziyarette basın ve emniyetin sürekli olarak işbirliği içinde olduğu vurgulandı.

TÜRK BASINI MUĞLA'DA TOPLANIYOR...

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği’nin ev sahipliğinde Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 10. Başkanlar Kurulu toplantısı 9-11 Aralık tarihlerinde Marmaris’te yapılacak.