Etiketler

Yıllarca türbe sanıldı, mitolojik bir savaşçıya ait olduğu ortaya çıktı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yıllarca türbe sanılan ve sonrasında yapılan araştırmalarda mitolojik bir savaşçıya ait olduğu belirlenen Piramit Mezar ilgi bekliyor.

Bodrum'un çevreci annesi Saynur Gelendost törenle anıldı

Bodrum'da Çevreci Anne olarak bilinen Saynur Gelendost ölümünün 17. yılında Bodrum Gümbet Türbe Mezarlığı'nda düzenlenen törenle anıldı.

Türbe cami, hayırseverlerin desteğini bekliyor

Seydikemer’inYakaköy Mahallesi’nde bulunan Türbe Cami’nin, sağlıklı ve daha iyi hizmet verebilmesi için tadilata ihtiyacı var. Çatısı akan Cami’nin bahçesinde yarım kalan parke döşemesinin tamamlanması ve yıpranan halıların yenilenmesi için hayırseverlerden destek bekleniyor.

Yıllarca türbe sanılan mezar Yunanlı boksöre aitmiş!

Marmaris'in Turgut Mahallesi'nde, yıllarca yöre sakinlerinin türbe diyerek ziyaret ettiği, adaklar adadığı ve dilekler tuttuğu mezar M.Ö. 3. yüzyılda yaşayan Yunanlı boksör Diagoras'a ait çıktı.

Maden yolunda trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Milas-Türbe karayolunda meydana gelen kazada, maden yüklü TIR ile otomobil çarpıştı. Kazada, otomobil sürücüsü hayatını kaybederken, TIR sürücüsü yaralandı.

EŞREF PAŞA CADDESİ ESTETİK KAZANIYOR

Seki’deki tarihi Tekke Cami ve Eşref Paşa Türbesine giden Eşref Paşa Caddesi, Seydikemer Belediyesi tarafından yenileniyor. Genişletme çalışmaları tamamlanan cadde de kilit parke çalışmalarına geçildi.

EŞREFPAŞA TÜRBESİ’NDE ŞÜKÜR YEMEĞİ

Seydikemer Seki Mahallesi Eşrefpaşa Türbesi yanında şükür yemeği düzenlendi Eşrefpaşa Türbesinde her yıl düzenli olarak yapılan “Şükür Yemeği” bu yıl da kalabalık bir katılımla yapıldı.

MEHMET ÜYÜK, SEÇİM STARTINI OSMAN EFENDİ TÜRBESİ’NDEN

Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Üyük seçim startını Osman Efendi Türbesinde kurban kesip dua ederek verdi.

SERADA BAŞLAYAN YANGIN EVE SIÇRADI (görüntülü)

Fethiye’nin Çam köy Beldesi türbe mahallesinde Bayram Çakal’a ait (56) ait naylon serada saat 21:00 sıralarında başlayan yangın bir anda serayı alev topuna çevirdi.