Etiketler

Uzaktan eğitim yarın başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca, yeni tip korona virüs salgını nedeniyle eğitime verilen aranın ardından yarın uzaktan eğitim süreci başlayacak. TRT-EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yayınlanacak eğitimlerde ilk dersi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verecek.

EBA Uzaktan Eğitim hakkında bilgilendirme

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin evlerinden eğitim almasını sağlayacak TRT - EBA TV Uzaktan Eğitim yayınlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler aktardı.

Doğu Demirkol, Fethiye’ye geliyor

Geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına başlayan Tutunamayanlar isimli dizinin başrol oyuncularından Doğu Demirkol, Fethiye’de tek kişilik bir gösteri sunacak. TRT1 ekranlarında yayınlanan yapım, oyuncu kadrosu ve konusu sosyal medyada ilgi toplamaya devam ediyor.

Saylak, 'Kalk Gidelim' dizi setini ziyaret etti

Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Muğla'nın Menteşe ilçesi Yeşilbağcılar mahallesinde çekimleri devam eden ve her hafta TRT 1 ekranlarında izleyicisiyle buluşan Kalk Gidelim dizi setini ziyaret etti.

“USTA GAZETECİNİN SIRA DIŞI SERÜVENİ”

Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen Likya Etkinlikleri kapsamında Gökmen Ulu’nun yönettiği usta gazeteci Uğur Dündar’ın çalışma hayatını konu alan “Usta Gazetecinin Sıra Dışı Serüveni” isimli belgesel gösterildi. Yıllardan bu yana ekranlarda ve gazetelerde yer alan haberleri ile isminden sıkça söz ettiren Uğur Dündar’ı konu alan yapımda, usta gazetecinin TRT dönemlerinden günümüze kadar olan televizyon ve haber programlarından kestiler aktarıldı.

Tipiye yakalandılar, TRT vericilerine sığındılar

Muğla'da karda yürüyüş için Göktepe dağına çıkan bir grup amatör dağcı grubu, tipi ve fırtına sonrası geceyi 1900 metre yükseklikteki TRT'nin verici istasyonunda geçirdi. Vatandaşlar bir gün sonra TRT'nin kar paleti ile güvenli bölgeye getirilirken, dağcı grubu araçlarına kadar yürüyüşlerini yaya olarak sürdürdü.

Eski TRT yapımcısı Bodrum’da yakalandı

Eski TRT yapımcısı Bodrum’da yakalandı

TÜRKÜLERİN BABASI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI...

TRT emekli sanatçılarından bağlama üstadı türkülerin babası Hamdi Özbay (83), memleketi Fethiye’de sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde ustanın bağlaması başucunda yer aldı.

ÖZLEM BALCIYA BAŞROL TEKLİFLERİ YAĞIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, İstanbul’da katıldığı bir tören sonrası karşılaştığı TRT 1’de yayınlanan 80’ler dizisinde ‘Yıldız’ rolünü oynayan Fethiye’li Özlem Balcı ile sohbet etmişti.

YÖRÜKLER TRT 1 EKRANLARINDA OLACAK

Kerimoğlu İsmail Yörük Müzesi ve Çadırları Fethiye’yi ve Yörük Kültürünü tanıtmada yine öncü olmaya devam ediyor. TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve sevilerek izlenen; Nuray Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu "Gezelim Görelim" programı Kerimoğlu İsmail Uzunoğlu’nun konuğuydu.

BAYRAM SALMAN BABADAĞ’DA KLİP ÇEKTİ

Fethiye'li TRT Sanatçısı Bayram Salman, Ege Türküleri'nden oluşan Zeytin dalı adlı albümüne klip çekti.

BAYRAM SALMAN'DAN YENİ ALBÜM (görüntülü)

TRT Halk müziği sanatçısı hemşerimiz Bayram Salman “Zeytin Dalı” albümüyle sevenleriyle buluştu

“TEKE ZORTLATMASI” KLİBİ FETHİYE’DE ÇEKİLİYOR

Fethiye yöresine ait Teke Zortlatması türküsünün klibi TRT Müzik Kanalı tarafından Fethiye’de çekiliyor.

TRT SANATÇILARI, SAATCI'YI ZİYARET ETTİ

Türk Kurultayı için Fethiye’de bulunan misafirlere unutulmaz bir gece yaşatan Tahsin Duru öncülüğündeki TRT sanatçıları Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'yı ziyaret etti.