Tören Haberleri

Tören Haberleri

Yudum Söğüt, evliliğe ilk adımı attı

Gazetemiz köşe yazarlarından Avukat Yudum Söğüt’ün nişan töreni gerçekleşti.

1 Temmuz Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı Bodrum’da kutlandı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı törenlerle kutlandı. Yarışmalarda renkli görüntüler yaşandı.

Ortaca'da Kabotaj Bayramı kutlandı

1 Temmuz Kabotaj Bayramı nedeniyle Muğla’nın Ortaca ilçesinde tören düzenlendi.

Başkan Otgöz: “Kaliteli üretim yapmak zorundayız”

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi projesi kapsamında Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen makine ve ekipman teslim töreninde yaptığı konuşmada; “Dünya ile rekabet etmek için kaliteli üretim yapmak zorundayız. Başka çaremiz yok” ifadelerini kullandı.

Köyceğiz’de Plaj Hentbolu Şampiyonası sona erdi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde '23. Türkiye Üniversiteler Köyceğiz Yaşar Sevim Plaj Hentbol Şampiyonası' heyecanı ödül töreni ile sona erdi.

Kabotaj Bayramı Fethiye'de kutlandı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeni ile Beşkaza Meydanı’nda Çelenk Sunma Töreni düzenlendi.

NATO çok yüksek hazırlıklı görev kuvveti grubu komutası İspanya'dan, Türkiye'ye geçti

NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Deniz Görev Grubu-2’nin (SNMCMG-2) komutası düzenlenen törenle bir yıl süreyle Türkiye’ye devredildi.

Muğla’da 15 bin genç sporla buluşuyor

Muğla'da, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor ve Engelsiz Spor Okulları'nın açılışı görkemli bir törenle Menteşe Spor Salonunda görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

Köyceğiz’de Plaj Hentbolu Şampiyonası başladı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 23. Türkiye Üniversiteler Köyceğiz Yaşar Sevim Plaj Hentbol Şampiyonası, Hükümet Konağı önünde Atatürk heykeline çelenk koyma töreni ile başladı.

Amiral Turgut Reis doğduğu topraklarda anıldı

Amiral Turgut Reis, Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen törenle doğduğu topraklarda anıldı.

Fethiye Körfezi, Göcek/Dalaman koylarının korunması ve yönetimi Çalıştayı başladı

Dünyaca ünlü Göcek koylarının korunması ve yönetilmesine ilişkin çözüm modeli oluşturmak amacıyla Göcek’te düzenlenen ‘Fethiye Körfezi, Göcek/Dalaman Koylarının Korunması ve Yönetimi Çalıştayı’ açılış töreni ve koylarda inceleme gezisi ile başladı.

"İki meydan bir cadde" proje sergisi ve ödül töreni gerçekleştirildi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde İki Meydan Bir Cadde Kentsel Tasarım ve Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi ve Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Köyceğiz'de karne töreni yapıldı

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde 2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Zeytinalanı Şeyh İlkokulu/Ortaokulunda karne töreni düzenlendi.

Hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı

Muğla’dan Hac görevi için Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonunda kutsal topraklara gidecek 65 hacı adayı düzenlenen tören ile uğurlandı.

Köyceğiz’de bayrak ve flama devir teslim töreni yapıldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki Atatürk Ortaokulu'nda mezun öğrenciler okul flaması ve bayrağı bir alt sınıftaki öğrencilere teslim etti.

Başkan Karaca’ya Engelli Dostu ödülü

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Türkiye Sakatlar Derneği kuruluşunun 62. Yılı olması nedeniyle İstanbul’da düzenlenen ödül törenine katıldı.

Köyceğiz’de “eTwinning” ilçe etiket töreni yapıldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 'eTwinning' faaliyetlerini başarıyla tamamlayan okullara kalite ödülü törenle verildi.

Köyceğiz’de Hacı uğurlama töreni yapılacak

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Hacı adaylarına uğurlama töreni düzenlenecek.

İYİ Parti'den rozet töreni

Seydikemer Belediyesi İyi Parti Meclis Grup Başkanı Uğur Karadon, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Halil Faik Bozkurt ve ilçe teşkilatının saha çalışmaları kapsamında, İyi Parti Seydikemer Teşkilatı’na üye olan isimlere rozet takma töreni düzenlendi.

Köyceğiz’deki Yüksekokulların mezuniyet töreni yapıldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bulunan Yüksekokullar mezuniyet töreni gerçekleştirdi.

İş adamı Uğur Terzioğlu son yolculuğuna uğurlandı

Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi (ATBD Council) Kurucusu ve Onursal Başkanı, Türk iş dünyasının duayen ismi Uğur Terzioğlu düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Jandarma 183 yaşında

Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 183'üncü yıldönümü dolayısıyla Muğla'da çelenk sunma töreni düzenlendi.

Mezuniyet törenine yağmur engeli

Son iki yıldır pandemi nedeniyle toplu mezuniyet töreni yapamayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, bu yıl da yağmur nedeniyle mezuniyet töreni konuşmaları, fakülte ve Yüksekokul birincilerine diplomaları verilemeden sadece öğrencilerin geçiş töreni ve sonrasında kep atma töreni geçekleştirildi.

Muğla’da okul sporlarında başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Okul Sporları Müsabakalarında, ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren, Muğlalı 77 öğrenci düzenlenen tören ile ödüllendirildi.

Tuna ailesinin acı günü

Rafet Restoran sahibi aynı zamanda yıllarca Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı yapmış olan Rafet Tuna hayatını kaybetti.

Muğla’da babasının bayrağını taşıyan 63 kadının başarı hikayesi törenle tanıtıldı

Muğla’da işini babasından devralarak sürdüren 63 kadının başarı hikâyesinin kitap, film ve sanal ortamda anlatıldığı ‘Babalar ve Kızları’ projesi görkemli bir törenle tanıtıldı. Muğla Odaları ve Borsası’nının desteğiyle TOBB Muğla Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 2020 yılında başlatılan projenin tanıtım gecesine Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) ilk kadın başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ onur konuğu olarak katıldı. Törende projede yer alan kadın girişimcilere ve destekçilerine belge ve kitap takdim edildi. Projeye Fethiye ve Seydikemer’den katılan kadın girişimcilere belge ve kitapları, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Meclis Başkanı Mustafa Büyükteke ve Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı tarafından verildi.

İYİ Parti'den rozet takma töreni

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından partiye yeni katılan üyeler için rozet takma töreni gerçekleştirdi.

Marmaris Kültür Sanat Festivali bugün başlıyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Küllerinden doğan Anka Kuşu temasıyla bu yaz ilk kez düzenlenecek Marmaris Uluslararası Kültür ve Sanat Festivalinin açılış galası dün akşam açılış töreni ile başladı.

Kıvrak Motor’dan Gaziler Derneği’ne elektrikli motosiklet

Honda Bayisi Nuri Kıvrak tarafından Muharip Gaziler Şehit Aileleri, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne kamu kurum ve kuruluşlarında dernek işlerinin halledilebilmesi için kullanılmak üzere elektrikli motosiklet bağışı yapıldı. Bağışlanan motosiklet Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’nın da katıldığı törenle derneğe teslim edildi.

Marmaris Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan mezun olan 250 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.