Etiketler

Fethiye'de 75 Günde 182 Nikah Kıyıldı

Fethiye’de pandemi döneminde de nikah törenleri, tedbirler alınarak yapılmaya devam etti. Koronavirüs salgınına rağmen Fethiye’de 75 günde 182 nikah kıyılırken törenler, sosyal mesafe bırakılarak ve maske takılarak gerçekleştirildi. Seydikemer ilçesinde polis memuru olan Ömer Doğan ile hemşire Elif Gencel’in nikah töreni de pandemi tedbirleri kapsamında yapıldı. Gelinin maskesi gelinliğe uygun olarak hazırlanırken çiftin mutluluğu görülmeye değerdi.

Gururla Kutladılar

Fethiye'de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. Yıldönümü Cumhuriyet meydanı Atatürk anıtı önünde de düzenlenen törenle coşku ve gururla kutlandı.  

Gençler kutlamaya gelemeyince ay yıldızlı balon uçurdular

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Bodrum Belediye Meydanı'nda tören düzenlendi. Korona Virüs (Covid-19) salgını nedeniyle gençler törene katılamayınca Türk bayraklı balonlar protokol tarafından gök yüzüne bırakıldı.

Milas'ta 19 Mayıs kutlamaları başladı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Milas'ta da düzenlenen törenle kutlandı.

Muğla'da 19 Mayıs kutlamaları başladı

Muğla'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Menteşe Cumhuriyet Meydanı'nda yer alan Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile başladı.

Fethiye’de Sosyal Mesafeli Tören 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. yıldönümünde korona virüsü salgınından dolayı kutlama programları iptal edilirken, saat 19.19’da Fethiye Şehir Stadı’nda; İstiklal Marşımız söylenecek.  

Milas'a ilk muz fidanı törenle dikildi

Türkiye'de 1990'lı yıllarda açık alanlarda yetiştirilen daha sonra örtü altı üretimiyle rekoltesinde artış gözlenen muz üretimi için Milas'ta ilk adımlar atıldı.

Milas'ta Gençlik Haftası etkinlikleri törenle başladı

Her yıl 15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası, Muğla'nın Milas ilçesinde Atapark'ta resmi çelenk sunum programıyla başladı. Gençlik Haftası kutlama programı, korona virüs nedeniyle internet üzerinden evlerdeki çeşitli sportif etkinliklerle bir hafta boyunca devam edecek.

Muğla'da Gençlik Haftası kutlamaları başladı

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile sona erecek Gençlik Haftası kutlamaları Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile başladı.

Tedavisi tamamlanan caretta denize bırakıldı

Ortaca Dalyan Mahallesinde bulunan İztuzu sahilindeki Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezinde (DEKAMER)'de tedavisi tamamlanan caretta caretta, Koronavirüs önlemleri kapsamında tören yapılmadan denize bırakıldı. Geçen yıllarda fotoğraf çekmek için bir biriyle yarışan yoğun izleyici kitlesinin olmaması nedeniyle caretta carettanın rahatça denize ulaştığı gözlendi.

Protokolden öğrencilere kutlama ziyareti 

Fethiye’de Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenden sonra Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ile Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve beraberinde siyasi parti ilçe başkanları ile Fethiye Vefa Sosyal Grubu üyeleri ve okul idarecileri tarafından öğrencilerin evlerine gidilerek kutlama ziyaretleri gerçekleştirildi. Toplam 15 öğrencinin evine gidilerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama ziyareti gerçekleştirildi. Ziyaretlerde öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Marmaris'te 23 Nisan kutlamaları

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çelenk sunma töreni, korona virüsü salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler kapsamında, çocuklar olmadan gerçekleştirildi.

Çocuklar bayrama sesleriyle eşlik ettiler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Atapark'ta resmi tören düzenlendi.

Çocuklar için gökyüzüne balon bıraktılar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Bodrum Belediye Meydanı'nda törene katılamayan çocuklar için gökyüzüne Türk bayraklı balonlar bırakıldı.

Fethiye’de sosyal mesafeli 23 Nisan töreni

Fethiye’de; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıldönümü ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreni korona virüsü tedbirleri kapsamında, sosyal mesafe kuralına uyularak gerçekleştirildi. 

Muğla'da 23 Nisan kutlama programı başladı

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gün boyu sürecek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile başladı.

Milas'ta Polis Haftası etkinlikleri

Muğla'nın Milas ilçesinde, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla Atapark'ta tören düzenlendi.

Marmaris'te Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. yılı düzenlenen törenle kutlandı

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175'inci yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Ortaca'da Türk Polis Teşkilatının 175. kuruluş yıl dönümü töreni

Türk Polis Teşkilatının 175. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ortaca'da tören düzenlendi. Tören, sosyal mesafe kuralı dikkate alınarak yapıldı.

Polisler, Sosyal Mesafeye Dikkat Ederek Tören Düzenledi 

Fethiye’de 10 Nisan Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 175. yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde sosyal mesafeye dikkat edilerek gerçekleştirilen törende Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız söylendi. 

Efsane Başkan Sidekli son yolculuğuna uğurlandı

Ölüdeniz’in ilk kurucu belediye başkanı evli iki çocuk babası 61 yaşındaki Oktay Sidekli, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Sidekli’nin Ovacık Mezarlığı’nda gerçekleşen cenaze törenine, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve tüm sevenleri katılım sağladı. Sidekli dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. 

Kore gazisine askeri törenle sessiz veda

Milaslı Kore Gazisi Şerafettin Şimşek hayatını kaybetti. Şimşek için Korona Virüs önlemleri kapsamında sesiz bir askeri tören düzenlendi.

Fethiyespor Kulübü'nün kuruluşunun 87. Kuruluş yıl dönümü kutlamalarına Covid-19 Engeli

TFF 3'üncü Lig 2'nci Grup'ta mücadele eden Lacivert Beyazlı takım Fethiyespor'in kuruluş yıl dönümü olan 23 Mart'taki tören ve kutlamaları da koronavirüsü engeline takıldı.

Seydikemer’de Asker Uğurlama Faaliyetleri Durduruldu

Seydikemer Belediyesi, uzmanlar ve bilim insanlarının ‘sosyal mesafe’ uyarısını dikkate alarak, ilçedeki asker uğurlama tören faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Muğla'da zabıtadan piknik ve asker uğurlama denetimi

Koronavirüs nedeniyle mangal ve piknik ile asker uğurlama törenlerinin yasaklanmasının ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri tarafından denetim gerçekleştirildi.

Marmaris Devlet Hastanesi'nden eski başhekimine veda

Marmaris Devlet Hastanesi eski başhekimlerinden ve Muğla Sıtkı Koçman Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Zafer Çelebi için düzenlenen törende duygusal anlar yaşandı.

Menteşe'deki nikah törenlerinde 'virüs' önlemi

Menteşe ilçesinde Belediye tarafından kıyılan nikah törenlerinde anne-baba ve şahitler dışında kimse alınmıyor.

Nikahlara Koronavirüs Ayarı

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ve ülke genelinde alınan sağlık tedbirleri kapsamında düğün salonları ve kır bahçelerinde yapılan nikah kıyma törenleri geçici bir süreliğine durduruldu. Bu kapsamda Menteşe Belediyesi Nikah Salonunda yapılacak nikah törenleri, sadece çiftlerin anne babaları ve şahitlerin huzurunda kıyılacak.

Milas'ta 18 Mart etkinlikleri

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105. yıldönümü dolayısıyla Milas'ta çelenk sunum töreni düzenlendi.

Seydikemer’de Çanakkale Şehitleri Anıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıldönümü töreni Seydikemer'de de düzenlendi.