Etiketler

Muğla Büyükşehir 23 Nisan'ın 100'üncü yılını etkinlikle kutluyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı ve Atatürk'ün dünya çocuklarına hediye ettiği 23 Nisan'ın 100'üncü yıl dönümünü 100 farklı etkinlikle kutluyor. Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen Çocuk Tiyatrosu Asya'nın Sakarcan'ı Ziyareti ile planlanan 100 etkinliğin ilki düzenlendi. Tiyatro oyununa vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken tiyatro oyununa Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'de katıldı.

Çocuklara tiyatrolu mahremiyet eğitimi

Çocuklara mahremiyet kavramını eğlenerek öğreten 'Asya'nın Sakarcan'ı Ziyareti' isimli oyun Marmaris'te sahnelerdi.

'Harikalar Mutfağı'nı' izlemek için izdiham oluştu

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Çocuk Oyunu Harikalar Mutfağı büyük beğeni ile izlenmeye devam ediyor.

Oğlan Bizim Kız Bizim Tiyatro Severler ile Buluştu 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü öğrencileri, 2 perdelik komedi “Oğlan Bizim Kız Bizim” oyununu sanatseverlerle buluşturdu.

Bodrum Şehir Tiyatrosu'nun Ocak ayı programı açıklandı

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT), Çocuk Oyunu Harikalar Mutfağı ile Batakhane Güzeli Müzikal Oyunu'nun ocak ayı programını açıkladı.

Milas'ın kültür elçileri turneye çıkıyor

Milas'ı sanatsal alanda başarıyla temsil eden Karya Tiyatro Atölyesi turneye çıkıyor.

'Harikalar Mutfağı' ilkokul öğrencileriyle buluşuyor

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun yeni çocuk oyunu 'Harikalar Mutfağı', Ortakent Dr.Mümtaz Ataman İlkokulu öğrencileri ile buluştu.

Bay Dolar ilgiyle izlendi

İstanbul İsimsizler Tiyatrosu tarafından sunulan komedi türündeki Bay Dolar isimli oyun ilgiyle izlendi. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde sahnelenen tiyatronu oyunu izleyenler tarafından beğenildi.

'Komik Para' tiyatrosu Menteşe'de ilgi gördü

Menteşe Belediye Tiyatrosu tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde sahnelenen 'Komik Para'

MİŞTİ 30 yaşında

Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun ( MİŞTİ ) kuruluşunun 30. yılı düzenlenen kokteyl ile kutlandı.

Tiyatro kursları ve oyunlarla dolu dolu bir sezon

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Batakhane Güzeli Müzikal Oyunu ile 20 Aralık Cuma Akşamı ve Çocuk Oyunu Harikalar Mutfağı ile 15 Aralık Pazar Günü tiyatro severle buluşmaya hazırlanırken, bir yandan da 02 Ocak 2020'de başlayacak tiyatro kursları için çalışmalarını sürdürüyor.

'Hangisi Babası' Bu Kez Fethiye'yi Güldürdü

Menteşe Belediye Tiyatrosu, turnelerinin ikinci ayağında Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinde 'Hangisi Babası' isimli oyunlarını sahnelediler.

“Hangisi Babası” tam puan aldı

Menteşe Belediye Tiyatrosu, çıktıkları turne programları kapsamında Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde “Hangisi Babası” isimli oyunu sahneledi. Komedi tarzındaki oyun izleyenlerden tam not aldı.

Menteşe Tiyatrosuna Denizli'den tam puan

Menteşe Belediyesi Tiyatro ekibi, çıktığı turnenin ilk ayağı Denizli Merkezefendi Kültür Merkezinde izleyici ile buluştu. İzleyicilerden büyük beğeni gören ekip, 'Hangisi Babası' isimli oyunu sahneledi.

'Harikalar Mutfağı' ilk gösterimini yaptı

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 'Harikalar Mutfağı' isimli çocuk oyunu ile çocuklarla buluştu. Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi sahnesinde prömiyer yapan müzikli çocuk oyunu izleyicilerinden tam not aldı.

Küçük Gelin müzikali beğenildi 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi tarafından düzenlenen Küçük Gelin isimli müzikal izleyenlerin beğenisini kazandı. Hem türkü korosu hem de tiyatronun bir arada bulunduğu etkinlik ayakta alkışlandı. 

'Harikalar Mutfağı' oyunu 8 Aralık'ta çocukları bekliyor

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) 'Harikalar Mutfağı' çocuk oyunu ile 08 Aralık Pazar Günü, Nurol Kültür Merkezi sahnesinde çocuklarla buluşuyor.

'Etekler ve Pantalonlar' Marmaris'te sahne aldı

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Armutalan Mahallesi'nde , Nergis Kumbasar, Nurseli İdiz ve Kimya Gökçe'nin sahnelediği 'Etekler ve Pantolonlar' isimli tiyatro oyunu beğeniyle izlendi.

'Senede Bir Gün' tiyatro severlerle buluştu

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Sahne Tiyatrosu işbirliği düzenlenen 'Senede Bir Gün' tiyatro oyunu sanatseverlerle buluştu.

‘Şirin’ Ayakta Alkışlandı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele günü olması sebebiyle Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Şirin adlı tiyatro gösterisi izleyiciyle buluştu.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kursları başlıyor

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2020 sezonu tiyatro kurs programını açıkladı.

Muğla sokaklarında 'Kadına Şiddete Hayır' fermanı

Muğla'da 'Hayalhane 2' oyuncuları tarafından Isparta'da eski sevgili tarafından öldürülen Güleda Cankel ile şiddete maruz kalan ve cinayete kurban giden tüm kadınlara yönelik farkındalık etkinliği gerçekleştirildi. Osmanlı döneminde padişahın emirlerinin fermanla duyurulmasının canlandırıldığı etkinlikte tiyatro oyuncuları, davul eşliğindeki tellarlar Muğla sokaklarında kadına yönelik şiddet fermanını duyurdu.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kış sezonunu açıyor

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kış sezonunu Herodot Kültür Merkezi'nde 'Batakhane Güzeli' ile açıyor.

Liseli öğrenciler Güleda Cankel için sahne alacak

Bodrum Tiyatro Merkezi oyuncuları, Isparta'da eski erkek arkadaşı tarafından bıçaklanarak öldürülen Güleda Cankel için sahne alacak.

Susturulan Kadınların Öyküsü: Şirin Tekrar Tiyatroseverlerle Buluşacak

Emek Oyuncuları tarafından sahnelenen Susturulan Kadınların Öyküsü: Şirin adlı oyun bir kez daha tiyatroseverlerle buluşacak.

Başkan Oktay'dan usta oyuncu Karındaş'a hasta yatağında ziyaret

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bir süredir hastanede tedavi gören tiyatronun usta oyuncusu Altan Karındaş'ı ziyaret etti. Sanatçının neşesinin yerinde olduğunu söyleyen Oktay, 'İyileşip, en kısa sürede aramıza dönmesini bekliyoruz' dedi.

Atatürk filmi için kamera karşısına geçtiler

Hayatlarını 10 yıldır Marmaris Belediyesi Huzurevi'nde sürdüren ünlü tiyatro sanatçısı Altan Karındaş ve opera sanatçısı Mithat Demokan, hastalıklarına rağmen Atatürk filmi için kamera karşısına geçti.

Ahırdan sanata dönüşen atölye

Yaklaşık 15 yıldır kullanılmayan ve terk edilmiş halde bulunan bir köy evini ve ahırını alan Tilbe Saran ve diğer kadın girişimciler, bir tiyatro atölyesi kurdu. Muğla'nın Ula İlçesi kırsal Portakallık Mahallesinde kurulan tiyatro atölyesi, 'Forum Tiyatro' eğitimi ile faaliyete başladı.

Gezici sahne ile sezonu Mumcular'da açtılar

Bodrum Belediye Şehir Tiyatrosu'nun 'Batakhane Güzeli' adlı müzikal oyunu Mumcular Pazar Yeri'nde sahnelendi.

Ünlü oyuncular sabah programımıza konuk oldu

Ormantik Komedi isimli oyunu ilk kez Fethiye’de sahneleyen Yapıcı Tiyatro, büyük bir ilgi görmüştü. Oyun öncesinde FRT Televizyonunda canlı olarak yayınlanan “Bi Sabah 1 İnsan” programına konuk olan ünlü oyuncular Necmi Yapıcı, Umut Oğuz, Nihan Durukan Yapıcı ve Birgen Engin; sahnelenecek olan Ormantik Komedi ve tiyatro hakkında Selin Köktener ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.