Etiketler

Tazelenme Üniversitesi öğrencileri yarıyıl tatilinde

Kovid-19 salgını sürecinde eğitimlerine uzaktan devam eden Tazelenme Üniversitesi Fethiye Kampüsü öğrencileri yarıyıl tatiline başladı.

Eğitime ara vermediler

Fethiye Tazelenme Üniversitesi, pandemi nedeniyle ara verdiği eğitimine 19 Ekim 2020 tarihinden itibaren uzaktan eğitimle sürdürüyor.

70'lik öğrencilerin üniversite hayali pandemiye takıldı

Pandemi dolayısıyla Mart ayında derslerine ara verilen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 'Tazelenme Üniversitesi'nin öğrencileri okulun açılacağı günü bekliyor.

Çağdaş bir ortamda eğitim öğretim yapacaklar

Tazelenme Üniversitesi Fethiye Kampüsü; eğitim ve öğretime önemli bir katkıda daha bulundu. Tazelenme Üniversitesi öğretmenleri ve öğrencileri; Silkar Günlükbaşı Ortaokulu’nda çağdaş bir ortamda eğitim ve öğretim yapılması için 3. kattaki koridor ve dersliklerin boyası, kapıları, öğretmen masaları ve perdelerini yeniledi.

Tazelenme Üniversitesi öğrencilerinden Atatürk Oratoryosu

Tazelenme Üniversitesi Fethiye Kampüsü öğrencileri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cahit Külebi’ye ait Atatürk Oratoryosu isimli eseri seslendirdiler. Tüm öğrencilerin yer aldığı bu çalışmanın sosyal medyada oldukça büyük beğeni kazandığı ifade edildi.

Fethiye Tazelenme Üniversitesi’ne zorunlu tatil

Fethiye Tazelenme Üniversitesi kurucusu Cemil Yavuz, dünyada pandemik seviyesinde seyreden Corona virüsü ile ilgili Bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda 60 yaş üzerindeki öğrencilerinin risklerini de göz önünde bulundurarak eğitime ara verme kararı aldıklarını belirtti.

Muğla Tazelenme Üniversitesi'nde derslere ara verildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de ilk Coronavirüs vakasını açıklamasının ardından Muğla Tazelenme Üniversitesi'nde derslere tedbir amaçlı iki hafta ara verildi. Ayrıca bu sürenin uzatabileceği belirtildi.

Tazelenme Üniversitesi projelerine destek 

Fethiye Tazelenme Üniversitesi ve projelerine destekler devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda askerlerimiz için atkı ören Tazelenme Üniversitesi öğrencilerine bir katkı da Yatağan’dan geldi. 

Nisan ayına hazırlanıyorlar

Fethiye Tazelenme Üniversitesi tango öğrencileri, Nisan ayında yapılacak gösteriye hazırlanıyorlar.

Prof. Dr. Tufan’ın sunumları ilgiyle izlendi

Fethiye Tazelenme Üniversitesi’nin konuğu olan Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölümünden Prof. Dr. İsmail Tufan, “Yaşlanmaya Psikososyal Açıdan Müdahale Olanaklarımız” konulu bir sunum yaptı.

Doğum günleri neşeyle kutlandı

Fethiye Tazelenme Üniversitesi öğrencileri, Ocak ve Şubat aylarında doğan arkadaşlarının doğum günlerini eğlenceli bir etkinlikle kutladı.

Tazelenme Üniversitesi öğrencilerinden ziyaretler

Tazelenme Üniversitesi Fethiye Kampüsü Kurucusu Öğretim Görevlisi Cemil Yavuz, Yürütücü Gülşen Yegen, Geriatri Koordinatörü Derya Dağaşan Özaydın, Sınıf Temsilcisi, Canan İzmirli ve öğretmenlerden Çiğdem Alacabir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

İkinci döneme neşe ile başladılar

Fethiye Tazelenme Üniversitesi öğrencileri neşe, özlem ve keyifle ikinci yarı yıl dönemine başladılar.Beceri derslerine ek olarak konan çalışmalar, öğrencileri heyecanlandırdı.

Fethiye Alzheimer Derneği, Karaca’yı ziyaret etti

Fethiye Alzheimer Derneği kuruluşu nedeniyle Fethiye Alzheimer Derneği Başkanı Mehdi Sadat, Fethiye Tazelenme Üniversitesi Kurucusu Cemil Yavuz ve Fethiye Tazelenme Üniversitesi öğrenci temsilci Canan İzmir ile birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'yı ziyaret etti.

Tango Dersleri Hız Kesmiyor

Fethiye Tazelenme Üniversitesi öğrencileri, sömestr tatilinde de durmuyorlar ve çalışmaya devam ediyorlar.

Tazelenme Üniversitesi öğrencileri başarı belgelerini aldı

60 yaş üstü katılımcıların yer aldığı Fethiye Tazelenme Üniversitesi öğrencileri, başarı belgelerini alarak yarıyıl tatiline girdiler.

Tazelenme Üniversitesi Öğrencileri Yemekte Buluştu 

Fethiye Tazelenme Üniversitesi öğrencileri ve öğretmenleri, yarı yıl tatiline girmeden önce muhteşem bir organizasyon ile akşam yemeğinde buluştu. Gecede öğrenciler, öğretmenlere teşekkürlerini sundu. 

Atkılar Mehmetçiklerimize gönderildi 

Fethiye Tazelenme Üniversitesi verdiği eğitimlerin yanı sıra her ay düzenli olarak etkinlikler düzenliyorlar ve birçok proje yürütüyorlar. 60 yaşın üzerindeki öğrenciler, Beceri Dersi dahilinde Mehmetçiklerimiz için atkı ördüler.  

Çocuklar sokak oyunlarını tanıdı

Fethiye Tazelenme Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen “Çık Dışarı Oynayalım” etkinliğinde hem çocuklara sokak oyunları tanıtıldı hem de teknoloji bağımlılığına karşı farkındalık oluşturuldu. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği programda büyükler de çocukluk günlerine döndü.

Mehmetçiklerimiz için yün kaşkol ördüler

Fethiye Tazelenme Üniversitesi öğrencileri, sosyal etkinlikleri çerçevesinde Doğu Anadolu’da askerlik görevini sürdüren Mehmetçiklerimiz için yün kaşkoller ördü.

Gökmen, “Nazım sevginin şairidir”

Muğla eski Milletvekillerinden Sami Gökmen, Fethiye Tazelenme Üniversitesi’nin konuğu oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi’nde gerçekleşen programda Sami Gökmen, ünlü şair Nazım Hikmet Ran’ı şiirleri ile anlattı.

Alzheimer derneği kuruluyor 

Fethiye Tazelenme Üniversitesi yakın bir zamanda Alzheimer derneği kuruyor. Konu hakkında çalışmalara başlandı. Alzheimer günümüzde sıkça görülen hastalıkların başında geliyor. 

Anlamlı haftada anlamlı etkinlik 

Fethiye Tazelenme Üniversitesi tarafından Yerli Malı Haftası etkinliği düzenledi.

Yaşlı dostu projeler konuşuldu

Yaşlı Dostu Kent Fethiye Platformu ve Tazelenme Üniversitesi Fethiye Kampüsü tarafından düzenlenen Yaşlı Hakları İçin Çaba Çalıştayı’nın ikinci gün oturumları Fethiye Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

En hızlı yaşlanan ikinci ülke Türkiye

Yaşlı Dostu Kent Fethiye Platformu ve Tazelenme Üniversitesi Fethiye Kampüsü tarafından düzenlenen Yaşlı Hakları İçin Çaba Çalıştayı başladı. İki gün sürecek etkinliğin açılış programı Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu’nda yapıldı.

60'lık öğrencilerin üniversite heyecanı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde 2017 yılından bu yana faaliyet gösteren Tazelenme Üniversitesinin Bodrum Kampüsü, yaşları 60 ile 90 arasında değişen öğrencilerine kapılarını açtı.

Milas Kampüsü 90 öğrencisiyle eğitime başladı

Tazelenme Üniversitesi Muğla Milas Kampüsü'nün 2019-2020 eğitim öğretim yılı Tazelenme Üniversitesi Muğla Milas Kampüsü Koordinatörü Prof. Dr. Muammer Tuna ve öğrenciler tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı.

Tazelenme Üniversitesi öğrencilerine turistik gezi

Muğla'da yaşları 60 ile 92 arasında değişen vatandaşların üniversite hayallerini gerçekleştirdikleri Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tazelenme Üniversitesi, 4'üncü sınıfını tarihi Saburhane Meydanı'nda açıyor. Yeni eğitim öğretim yılı öncesi tazelenme öğrencileri için sakin kent ünvanlı Akyaka Mahallesine okul gezisi düzenlendi.

Tazelenme Üniversitesi Kayıtları Başladı

Fethiye'de 60 yaş ve üzeri kişileri daha sağlıklı, zinde ve aktif kılmak için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde bir sosyal proje olarak Tazelenme Üniversitesi, geçtiğimiz yıl kurulmuştu. Tazelenme Üniversitesi'nde, bir yandan teorik derslerle yaşam boyu öğrenmenin gerçekleşmesi sağlanırken diğer yandan da uygulamalı derslerle yeteneklerin ortaya çıkartılması sağlanacağı belirtildi.

Türkiye’nin ilk Tazelenme Olimpiyatları başladı

Türkiye'de üç Üniversite bünyesinde kurulan 'Tazelenme Üniversitesi' ilk defa olimpiyat düzenledi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapılacak olimpiyatlarda Voleybol, Masa tenisi, Bocce, Oryantiring, Bayrak yarışı ve Gülle atma gibi sportif etkinlikler yer alacak. Olimpiyatlarda ayrıca müzik ve şiir dinletilerine de yer verildi.