Etiketler

Marmaris Belediyesi’nde yangın tatbikatı

Marmaris Belediyesi personeline Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından yangın eğitimi verildi, ardından tatbikat gerçekleştirildi.

Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK komuta kademesi Aksaz'da

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri Komuta Kademesi ile Aksaz Deniz Üz Komutanlığı'na gelerek Kaplan Pençesi 2020 Tatbikatı'nı takip etti. Bakan Akar, Yunanistan'ın 3 ayda 46 NAVTEX, 1 Ekim'den itibaren de Ege ve Doğu Akdeniz'de toplam 22 eğitim sahası ilan ettiğini belirterek, Bunlardan sadece ikisini kullandı. Bunların iyi komşuluk ilişkilerinin karşıtı olduğunu da kendilerine bir kez daha hatırlatmak istiyorum' dedi.

Pakistan Donanmasının 'Tabuk' korveti Aksaz'ı ziyaret etti

Dost ve kardeş ülke Pakistan'ın ekonomik ve siyasi alandaki işbirliği askeri alanda da devam ediyor. İki donanma arasındaki etkileşimlere düzenli yapılan tatbikatlar, liman ziyaretleri, karşılıklı eğitim programları ve denizcilik üretim sektöründeki işbirliği sürüyor.

'Mavi Balina-2020' davet tatbikatı başladı

İki yılda bir Türkiye'nin ev sahipliğinde Donanma Komutanlığı tarafından icra edilen 'Mavi Balina' davet tatbikatı basın brifingi ile başladı. 30 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında Doğu Akdeniz'de icra edilecek Mavi Balina-2020 davet tatbikatına ABD, Pakistan ve NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 unsurları Romanya, Bulgaristan, İspanya ile Türk Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları bağlısı birlikler katılacak.

AFAD 'dan Kurum Personellerine Deprem Tatbikatı

Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personellerine afet ve acil durumlarda yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçme amaçlı deprem tahliye takbikatı yapıldı.

Menteşe Belediyesi çalışanlarına yangın ve deprem tatbikatı

Menteşe Belediyesi personeline AFAD ve İtfaiye ekiplerince depremden korunma, deprem anında yapılması gerekenler, yangın, yanıcı maddeler, yangın çıkış nedenleri, yangın söndürme maddeleri ve usulleri ile yangın ve deprem esnasında yapılacaklar, yangında insan ve eşya kurtarma, ilk yardım ve acil tahliye konularında bilgi verildi.

Yangın ekiplerine iş başı eğitimi

Fethiye ve Seydikemer Orman İşletme Müdürlüklerinde arazöz ve yangın söndürme ekiplerinin iş başı eğitimleri Çamköy eski futbol sahası yanında gerçekleştirildi. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nce hemen her ilçede yapılan orman yangınlarıyla mücadele tatbikatı, komando eğitimlerini aratmadı. Kovid-19 nedeniyle maske ve sosyal mesafeye uygun şekilde gerçekleştirilen Fethiye’deki iş başı eğitimi zaman zaman nefesleri kesti.

Milas'ta koronavirüsten korunma yöntemleri anlatıldı

Muğla'nın Milas ilçesinde her ay düzenli olarak gerçekleştirilen güvenli okul toplantısının bu seferki konuları koronairüs salgınından korunma yolları, deprem tatbikatı ve beslenme dostu kantin oldu.

Milas'taki okullarda deprem tatbikatı yapıldı

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu tarafından 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla ilçe merkezi ve mahallelerdeki tüm okullarda eş zamanlı deprem tatbikatı düzenlendi.

Ortaca'da belediye personeline yangın eğitimi verildi

Muğla'nın Ortaca ilçesinde belediye personeline yönelik yangın söndürme, kurtarma, tahliye ve ilk yardım konularında eğitim ve tatbikat çalışması yapıldı.

Okullarda Deprem Semineri

Fethiye Belediyesi ve Arama Kurtarma Derneği Fethiye ekibi (AKUT) işbirliğiyle okullarda gerçekleştirilen deprem seminerleri ve tatbikatlar devam ediyor.

Özel Fethiye’de Sivil Savunma ve Deprem Tatbikatı

28 Şubat Sivil Savunma Günü ile 1-7 Mart Deprem Haftası çerçevesinde Özel Fethiye Eğitim Kurumları Sivil Savunma Kulübü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekibi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Letoon Hastanesi’nin katkılarıyla sivil savunma tatbikatını gerçekleştirildi. 

Fethiye Belediyesi’nden Öğrencilere Deprem Semineri

Fethiye Belediyesi, 1-7 Mart Deprem Haftası olması nedeniyle ilkokullarda deprem semineri ve deprem tatbikatı gerçekleştiriyor.

Özel Çocuklar Yangın Tatbikatında

Fethiye’de Özel eğitim gören çocuklar, velilere ve öğretmenlere, Fethiye İtfaiye Müdürlüğü ekibi tarafından yangın tatbikatı eğitimi verildi. Tatbikatta yangın söndürme eğitimi uygulamalı olarak verilirken öğrenciler ve veliler heyecanlı dakikalar yaşadı.

Marmaris Devlet Hastanesi'ndeki tatbikat başarı ile gerçekleştirildi

Marmaris Devlet Hastanesi'nde yıllık tatbikat planına göre 2019 Hastane Afet Planı (HAP) başarı ile gerçekleştirildi.

Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

Fethiye’de Deniz Limanı Şube Müdürlüğü görevlilerine itfaiye tarafından gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ferhat Demiriz ve polis görevlilerinin katıldığı tatbikat da olası bir yangına müdahale ile tüp yangınlarına karşı müdahale yöntemi gösterilip uygulamalarda bulunuldu.

Dosta güven düşmana korku veren tatbikatta ilk gün tamamlandı

Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sevk ve idaresinde düzenlenen Doğu Akdeniz-2019 Davet Tatbikatı'nın Marmaris açıklarında düzenlenen ilk günü tamamlandı.

Akdeniz'de dev tatbikat Marmaris'te başladı

Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sevk ve idaresinde düzenlenen Doğu Akdeniz-2019 Davet Tatbikatı Marmaris'te başladı. Tatbikat, 15 ülkeden 47 gemi ve 4 bin 700 personelin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Doğu Akdeniz'de yapılacak en büyük tatbikat başlıyor

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı ev sahipliğinde 22'ncisi düzenlenen 'Doğu Akdeniz 2019 Tatbikatı' başladı. Tatbikatta, TCG Sancaktar amfibi çıkarma gemisinde basın brifingi düzenlendi.

KRDAE Müdürü Özener: 'Kuzey Anadolu fayı Marmara Denizi içerisinde 7'nin üzerinde bir veya birkaç tane deprem üretebilir'

Muğla'nın Bodrum ilçesinde gerçekleşen tsunami tatbikatına katılan Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucunda Kuzey Anadolu fay hattının Marmara Denizi'nde 7'nin üzerinde bir veya birkaç tane deprem üretebileceğini ifade etti.

Minikler Tatbikatta

Mini Akademi Kreş ve Gündüz Bakım evi öğrencileri, tatbikat heyecanı yaşadı. 12 Kasım Afet Eğitimi hazırlık günü öncesi gerçekleştirilen yangın tatbikatına miniklerin ilgisi büyüktü.

AKUT İLE BODRUM BELEDİYESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ile Bodrum Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı’nın imzaladığı protokol gereği, Bodrum Belediyesi’nin sorumluluk alanı içerisinde meydana gelebilecek tüm doğal afetler, arama kurtarma operasyonları, eğitimler ve tatbikatlarda ortak bir şekilde hareket ederek olaylara birlikte müdahale edecek.

Büyükşehir ve AFAD’dan kurtarma tatbikatı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve altı farklı kurumun katıldığı kaza ve yangın tatbikatı yapıldı. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı tatbikatta tünelde gerçekleşen kaza ve yangına müdahale gerçekleştirildi.

JAK timinden Ölüdeniz’de gerçeği aratmayan kurtarma tatbikatı

Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden biri olan Muğla'nın Fethiye ilçesinde Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) bünyesindeki Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi, göreve başladı.

Kurtaran-2019’da, senaryo gereği arızalanan denizaltından kurtarma yapıldı

Akdeniz'in en büyük tatbikatı olan Kurtaran-2019 Davet Tatbikatının basına açık olan etabı, senaryo gereği arızalanan denizaltının yerinin tespit edilmesi ve personelin tahliye edilmesi ile sona erdi.

Denizaltından tahliye ve kurtarma tatbikatı havadan görüntülendi

Akdeniz'de 18 ülkenin katılımıyla devam eden Kurtaran-2019 Davet Tatbikatında başarıyla gerçekleştirilen denizaltında tahliye ve kurtarma tatbikatı havadan görüntülendi.

Kurtaran-2019’da Denizaltı Tahliye ve Kurtarma Yardım Timi göz doldurdu

Akdeniz'de 18 ülkenin katılımıyla devam eden Kurtaran-2019 Davet Tatbikatı'nın tıbbi safhasında, Denizaltı Tahliye ve Kurtarma Yardım Timi başarısıyla göz doldurdu. DTKYT ve PAK timleri tarafından denizaltında kurtarılan yaralılar, yüzen bir hastaneye dönüşebilen TCG Alemdar'da tedavi edildi.

TCG Alemdar dosta güven düşmana korku salıyor

18 ülkenin katıldığı Kurtaran-2019 Tatbikatında görev alan Akdeniz'in tek dünyanın ise sayılı askeri platformlarından birisi olan milli denizaltı kurtarma gemisi TCG Alemdar üstün özellikleriyle göz kamaştırıyor.

Kurtaran-2019 Tatbikatı Akdeniz etabı başladı

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 27 Mayıs'ta başlayan Kurtaran-2019 Tatbikatı, basın brifingi denizaltı kurtarma gemisi Alemdar'da yapıldı. Tatbikata, 18 ülke ve bir uluslararası kuruluştan 35 gözlemci personel katılıyor.

Kaza tatbikatı gerçeğini aratmadı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde mezun olacak paramedik öğrencileri için gerçekleştirilen trafik kazası tatbikatı gerçeğini aratmazken, yaralılar 112 Acil Sağlık ambulanslarına taşındı.