Etiketler

Milas'ta koronavirüsten korunma yöntemleri anlatıldı

Muğla'nın Milas ilçesinde her ay düzenli olarak gerçekleştirilen güvenli okul toplantısının bu seferki konuları koronairüs salgınından korunma yolları, deprem tatbikatı ve beslenme dostu kantin oldu.

Milas'taki okullarda deprem tatbikatı yapıldı

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu tarafından 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla ilçe merkezi ve mahallelerdeki tüm okullarda eş zamanlı deprem tatbikatı düzenlendi.

Ortaca'da belediye personeline yangın eğitimi verildi

Muğla'nın Ortaca ilçesinde belediye personeline yönelik yangın söndürme, kurtarma, tahliye ve ilk yardım konularında eğitim ve tatbikat çalışması yapıldı.

Okullarda Deprem Semineri

Fethiye Belediyesi ve Arama Kurtarma Derneği Fethiye ekibi (AKUT) işbirliğiyle okullarda gerçekleştirilen deprem seminerleri ve tatbikatlar devam ediyor.

Özel Fethiye’de Sivil Savunma ve Deprem Tatbikatı

28 Şubat Sivil Savunma Günü ile 1-7 Mart Deprem Haftası çerçevesinde Özel Fethiye Eğitim Kurumları Sivil Savunma Kulübü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekibi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Letoon Hastanesi’nin katkılarıyla sivil savunma tatbikatını gerçekleştirildi. 

Fethiye Belediyesi’nden Öğrencilere Deprem Semineri

Fethiye Belediyesi, 1-7 Mart Deprem Haftası olması nedeniyle ilkokullarda deprem semineri ve deprem tatbikatı gerçekleştiriyor.

Özel Çocuklar Yangın Tatbikatında

Fethiye’de Özel eğitim gören çocuklar, velilere ve öğretmenlere, Fethiye İtfaiye Müdürlüğü ekibi tarafından yangın tatbikatı eğitimi verildi. Tatbikatta yangın söndürme eğitimi uygulamalı olarak verilirken öğrenciler ve veliler heyecanlı dakikalar yaşadı.

Marmaris Devlet Hastanesi'ndeki tatbikat başarı ile gerçekleştirildi

Marmaris Devlet Hastanesi'nde yıllık tatbikat planına göre 2019 Hastane Afet Planı (HAP) başarı ile gerçekleştirildi.

Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

Fethiye’de Deniz Limanı Şube Müdürlüğü görevlilerine itfaiye tarafından gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ferhat Demiriz ve polis görevlilerinin katıldığı tatbikat da olası bir yangına müdahale ile tüp yangınlarına karşı müdahale yöntemi gösterilip uygulamalarda bulunuldu.

Dosta güven düşmana korku veren tatbikatta ilk gün tamamlandı

Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sevk ve idaresinde düzenlenen Doğu Akdeniz-2019 Davet Tatbikatı'nın Marmaris açıklarında düzenlenen ilk günü tamamlandı.

Akdeniz'de dev tatbikat Marmaris'te başladı

Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sevk ve idaresinde düzenlenen Doğu Akdeniz-2019 Davet Tatbikatı Marmaris'te başladı. Tatbikat, 15 ülkeden 47 gemi ve 4 bin 700 personelin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Doğu Akdeniz'de yapılacak en büyük tatbikat başlıyor

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı ev sahipliğinde 22'ncisi düzenlenen 'Doğu Akdeniz 2019 Tatbikatı' başladı. Tatbikatta, TCG Sancaktar amfibi çıkarma gemisinde basın brifingi düzenlendi.

KRDAE Müdürü Özener: 'Kuzey Anadolu fayı Marmara Denizi içerisinde 7'nin üzerinde bir veya birkaç tane deprem üretebilir'

Muğla'nın Bodrum ilçesinde gerçekleşen tsunami tatbikatına katılan Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucunda Kuzey Anadolu fay hattının Marmara Denizi'nde 7'nin üzerinde bir veya birkaç tane deprem üretebileceğini ifade etti.

Minikler Tatbikatta

Mini Akademi Kreş ve Gündüz Bakım evi öğrencileri, tatbikat heyecanı yaşadı. 12 Kasım Afet Eğitimi hazırlık günü öncesi gerçekleştirilen yangın tatbikatına miniklerin ilgisi büyüktü.

AKUT İLE BODRUM BELEDİYESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ile Bodrum Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı’nın imzaladığı protokol gereği, Bodrum Belediyesi’nin sorumluluk alanı içerisinde meydana gelebilecek tüm doğal afetler, arama kurtarma operasyonları, eğitimler ve tatbikatlarda ortak bir şekilde hareket ederek olaylara birlikte müdahale edecek.

Büyükşehir ve AFAD’dan kurtarma tatbikatı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve altı farklı kurumun katıldığı kaza ve yangın tatbikatı yapıldı. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı tatbikatta tünelde gerçekleşen kaza ve yangına müdahale gerçekleştirildi.

JAK timinden Ölüdeniz’de gerçeği aratmayan kurtarma tatbikatı

Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden biri olan Muğla'nın Fethiye ilçesinde Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) bünyesindeki Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi, göreve başladı.

Kurtaran-2019’da, senaryo gereği arızalanan denizaltından kurtarma yapıldı

Akdeniz'in en büyük tatbikatı olan Kurtaran-2019 Davet Tatbikatının basına açık olan etabı, senaryo gereği arızalanan denizaltının yerinin tespit edilmesi ve personelin tahliye edilmesi ile sona erdi.

Denizaltından tahliye ve kurtarma tatbikatı havadan görüntülendi

Akdeniz'de 18 ülkenin katılımıyla devam eden Kurtaran-2019 Davet Tatbikatında başarıyla gerçekleştirilen denizaltında tahliye ve kurtarma tatbikatı havadan görüntülendi.

Kurtaran-2019’da Denizaltı Tahliye ve Kurtarma Yardım Timi göz doldurdu

Akdeniz'de 18 ülkenin katılımıyla devam eden Kurtaran-2019 Davet Tatbikatı'nın tıbbi safhasında, Denizaltı Tahliye ve Kurtarma Yardım Timi başarısıyla göz doldurdu. DTKYT ve PAK timleri tarafından denizaltında kurtarılan yaralılar, yüzen bir hastaneye dönüşebilen TCG Alemdar'da tedavi edildi.

TCG Alemdar dosta güven düşmana korku salıyor

18 ülkenin katıldığı Kurtaran-2019 Tatbikatında görev alan Akdeniz'in tek dünyanın ise sayılı askeri platformlarından birisi olan milli denizaltı kurtarma gemisi TCG Alemdar üstün özellikleriyle göz kamaştırıyor.

Kurtaran-2019 Tatbikatı Akdeniz etabı başladı

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 27 Mayıs'ta başlayan Kurtaran-2019 Tatbikatı, basın brifingi denizaltı kurtarma gemisi Alemdar'da yapıldı. Tatbikata, 18 ülke ve bir uluslararası kuruluştan 35 gözlemci personel katılıyor.

Kaza tatbikatı gerçeğini aratmadı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde mezun olacak paramedik öğrencileri için gerçekleştirilen trafik kazası tatbikatı gerçeğini aratmazken, yaralılar 112 Acil Sağlık ambulanslarına taşındı.

Komutanlardan Başkan Aras’a ziyaret

Cumhuriyet tarihinin en büyük planlı tatbikatı Denizkurdu-2019 kapsamında Bodrum ve Yalıkavak Limanı'na demir atan TCG Turgutreis, TCG Kalkan, TCG Bora, TCG Kuşadası ve TCG Karşıyaka gemi komutanları Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı ziyaret etti.

Orman Yangınlarıyla Mücadele Eğitim ve Tatbikat Toplantısı Yapıldı

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğüne Bağlı Değirmenbaşı Orman Deposunda Orman Yangınlarıyla Mücadele eğitim ve tatbikat toplantısı gerçekleştirildi.

Deniz Kurdu - 2019 Tatbikatı nefesleri kesti

Deniz Kurdu-2019 Tatbikatı'nın Akdeniz etabının ikinci gününde SAT komandoları, teröristlerin bulunduğu bir gemiye çıkarma yaptı. Sat komandoların çıkarma anı nefesleri kesti.

Deniz Kurdu-2019, Denizaltı Savunma Harbi Eğitimi ile devam ediyor

Deniz Kurdu-2019 tatbikatının Akdeniz etabının ikinci gününde, senaryo gereği belirlenen kara hedeflerine top atışları yapıldı. Hedefler başarıyla imha edilirken, tatbikata Denizaltı Savunma Harbi Eğitimi ile devam edilecek.

Deniz Kurdu-2019 Tatbikatı’nda hedefler başarıyla imha edildi

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından sevk ve idare edilen, Deniz Kurdu-2019 Tatbikatı Doğu Akdeniz etabı devam ediyor. Tatbikatta belirlenen hedefler başarıyla imha edildi.

Deniz Kurdu 2019 Tatbikatı’nın Akdeniz etabı başladı

Deniz Kurdu 2019 Tatbikatı'nın Akdeniz etabı katılanfırkateynler, hücum botlar, denizaltılar, yardımcı sınıf gemiler, mayın gemileri, karakol gemileriAksaz Limanı'ndan sabah erken saatlerinde hareket etmesiyle başladı.

HÜKÜMET KONAĞI’NDA YANGIN TATBİKATI YAPILDI

Fethiye Kaymakamlığında görev yapan personellere yönelik olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fethiye İtfaiye Grup Amirliği ekipleri tarafından Hükümet Konağı önünde eğitim amaçlı yangın tatbikatı yapıldı.