Etiketler

Kadın Efelerden Kaymakam Fırat’a ziyaret

Dağların Sultanları Kadın Efeler ve Tabiat Kadınları Yürüyüş Grubu Başkanı Mihriban Arslan ile üyeler, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunup; görevinde başarılar dilediler. 

Tabiat Kadınlarından Anlamlı Yürüyüş

Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Grubu, Yeşil Üzümlü mahallesindeki Kadyanda Antik şehre yaptığı yürüyüş sırasında Türk bayraklarını açarak Suriye’nin İdlib kentinde hain saldırıda şehit olan askerlerimiz ve tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşımızı söylediler. Ellerinde Türk bayrakları ile yürüyen yaklaşık 90’a yakın kadın “şehitlerimiz ölmez, vatan bölünmez” sloganları attılar.

Doğa yürüyüşlerini sürdürüyorlar

Fethiye Tabiat Kadınları Doğa Yürüyüşü Grubu bu hafta Faralya Kabak sahilinden Likya Yolu’nu yürüdü...Fethiye’deki kadınları evlerinden çıkartıp doğa yürüyüşlerine alıştıran yürüyüş grubu, Likya Yolu ve alternatif yürüyüş yollarını her hafta adım adım yürümeye devam ediyorlar.

6. Kuruluş Yıl Dönümlerini Kutladılar

Dağların Sultanları Kadın Efeler olarak da anılan Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Grubu üyeleri, kuruluşlarının 6. yıldönümü dolayısıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler. Yoğun katılımın olduğu program Zentara Beach Cafe’de gerçekleştirildi.

Fethiye Tabiat Kadınlarından Karda Yürüyüş

Fethiye Tabiat Kadınları Pınara Antik Kent’e düzenledikleri yürüyüşte kar sürprizi ile karşılaştılar. Fethiye’den Seydikemer ilçesindeki Pınara Antik Kentine yürüyüşe çıkan 55 Fethiye Tabiat Kadınları yürüyüş grubu oldukça eğlenceli bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Tabiat Kadınları Yürüyüş grubu lideri Mihriban Arslan zaman zaman yağmur ve kar yağışı altında zaman zaman da bahar havasını andıran ortamlarda gerçekleştirdikleri yürüyüşün en eğlenceli ve heyecanlı geçen yürüyüş olduğunu ifade etti.

'Tabiat Kadınları' grubu Babadağ'ı gezdi

Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş grubu ‘kadına şiddet, insanlığa ihanettir’ yürüyüşü gerçekleştirdi. Fethiye’den Babadağ’a yürüyüş düzenleyen Fethiye Tabiat Kadınları grubu kadına şiddeti lanetledi.

Kadın yürüyüş grubu sezonu açtı

Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Grubu namı diğer Dağların Sultanları muhteşem bir yürüyüş etkinliğiyle doğa yürüyüşü sezonunu açtı.

TABİAT KADINLARI SEZONU BALO İLE NOKTALADI

Fethiye'de 5 yıldan bu yana haftanın Çarşamba günleri doğa yürüyüşü yapan Tabiat Kadınları Ramazan ayının gelmesi nedeniyle yürüyüş sezonunu balo ile kapattı.

GÜNEŞLİ HAVAYI GÖRÜNCE, DOĞAYA KOŞTULAR

Fethiye'de sadece kadınların oluşturduğu Fethiye Tabiat Kadınları yürüyüş grubu, yağmurların ardından güneşli ve sıcak havayı görünce adeta doğaya koştular.

Kadın efeler festivallere hazırlanıyor

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Tabiat Kadınları Doğa Yürüyüş Grubu üyesi 25 kadından oluşan Dağların Sultanları Kadın Efeler grubu, efe kıyafeti giyerek zeybek oyunlarını ile festivallere hazırlanıyor.

FETHİYE'NİN KADIN EFELERİ VAR

Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Grubu bünyesinde Grup lideri Mihriban Arslan öncülüğünde Folklor Öğretmeni Nazan Sarıbaşoğlu eğitmenliğinde kurulan dağların sultanları halk oyunları ekibi Fethiye'nin İlk Kadın Efeler Grubu olarak dikkat çekiyor.

TABİAT KADINLARI UNUTAMAYACAKLARI PİKNİK YAPTI

TABİAT KADINLARI UNUTAMAYACAKLARI PİKNİK YAPTI

TABİAT KADINLARI SEZONU BALO İLE NOKTALADI

Fethiye'de 5 yıldan bu yana haftanın Çarşamba günleri doğa yürüyüşü yapan Tabiat Kadınları Ramazan ayının gelmesi nedeniyle yürüyüş sezonunu balo ile kapattı.