Sportif Faaliyet Haberleri

Sportif Faaliyet Haberleri

Girgin: 'Köylüye yok, ranta var'

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Ortaca’nın Fevziye Mahallesi’nde vatandaşların yıllardır sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler için kullandıkları 5 bin dönümlük alanın iktidar tarafından ihaleyle satılmasına tepki gösteren köylülerle bir araya geldi.

Datça’da öğrenciler, “Merkezim Her Yerde” projesi ile keyifli vakit geçirdi

Muğla'nın Datça ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 'Merkezim Her Yerde' projesi ile Yılmazlar İlkokulu öğrencileri kültürel ve sportif faaliyetlerle eğlenceli dakikalar yaşadı.

Fethiye Babadağ yamaç paraşütünde rekor yılı

Ülkemizin en önemli, dünyanın sayılı yamaç paraşütü sportif faaliyet alanı olarak kabul edilen Fethiye- Babadağ’da tüm zamanların uçuş rekoru kırıldı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca 2021 Yılını Değerlendirdi

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca 2021 yılının kapsamlı bir değerlendirmesini yaparken, Fethiye Belediyesi’nin bu yıl yaptığı çalışmaları özetledi ve 2022'den beklentilerini dile getirdi.

Online toplantıyla sektör sorunları konuşuldu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) 13 Nolu Emlak, Eğitim, Sağlık ve Sportif Faaliyetler Grubu, online video konferans yöntemiyle toplanarak sektör sorunlarını konuştu. Toplantıda sosyal medya platformları üzerinden yapılan yetki belgesiz emlakçılık faaliyetlerine son verilmesi gerektiğine dikkat çeken üyeler, yeni düzenleme ile Şubat ayından itibaren sosyal medya platformlarında yetkisiz emlak paylaşımı yapanlara, para cezası uygulanacağını hatırlattı. FTSO üyeleri, vatandaşları da bu konuda dikkatli olmaya çağırdı.

Sportif faaliyetler hakkında görüşlerini aktardılar

Fethiye İlçe Sportif Turizm Kurulu toplantısı Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında gerçekleşti. Kaymakam Şahiner, “Turizm sezonunun yavaş yavaş başlamasına rağmen, büyük tesislerimiz henüz açılmadı. Avrupa ülkelerinde kapıların açılmamış olmasının da bir sıkıntısı var. Biz bu yönde gerekli adımları atacağız ve tedbirlerimizi alacağız” ifadelerini kullandı.

Turizm sezonu öncesi alınacak tedbirler görüşüldü

Fethiye Kaymakamlığı İlçe Sportif Turizm Kurulu toplantısı, Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda turizm amaçlı sportif faaliyetlerde alınacak tedbirler ele alındı.

Marmaris'te ''Ferdi, toplu yürüyüş, bisiklete binme, koşu, fotoğraf çekmek ve sportif faaliyetler'' yasaklandı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy başkanlığında kurulan 'Umumi Hıfzıssıhha Meclisi' tarafından alınan kararla ilçe merkezi ve 13 kırsal mahallede 'Ferdi, toplu yürüyüş, bisiklete binme, koşu, fotoğraf çekmek ve sportif faaliyetler' yasaklandı. Polis ekipleri, bisiklet yollarını şerit ile kapatarak spor yapanları, bisiklet yapanları evlerine gitmeleri için uyardı

FTSO 13 Nolu Meslek Grubu Kahvaltıda buluştu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası 13 Nolu emlak, eğitim, sağlık ve sportif faaliyetler meslek grubu üyeleri, Karacabey Restoran’da düzenlenen kahvaltıda buluştu.

Muğla’da KYK tanıtım stantları açıldı

Yükseköğrenim öğrencilerinin barınma, burs ve kredi ihtiyaçlarını karşılayan KYK, Muğla Erkek Öğrenci Yurdu ve Milli Piyango Kız Yurdu'nun girişlerinde tanıtım stantları kurdu. Öğrenciler ve aileleri için açılan stantlarda görev yapan personel; kurumun işlevi, yurt, kredi ve burs müracaatlarının nasıl yapılacağı, yurtlarda öğrencilere sunulan imknlar ve eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler hakkında öğrenci ve ailelerine bilgi veriyor.

Kaymakam Hem Uçtu, Hem Daldı

Fethiye’ye atandığı günden bu yana sportif faaliyetlere büyük önem veren Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, birkaç kez yamaç paraşütüyle tandem (ikili) uçuş gerçekleştirdi.

SPORTİF FAALİYET PARKURLARI BELİRLENDİ

2015 yılı Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Parkur Alanları belirlendi. 8 branşta mevcut ve yeni parkurlar üzerinde görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, 22 parkurda motorlu-motorsuz su üstü sporu yapılacağı alanlar belirlendi.

BAŞKANI GÜRÜN FETHİYESPORA BAŞARILAR DİLEDİ

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün beraberinde CHP Fethiye ilçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ile birlikte Fethiyespor Başkanı İsmail Öztürk’ü kulüp binasında ziyaret ederek 1461 Trabzonspor maçı öncesinde Fethiyespor takımına kalan tüm maçlarında başarılar dileyen Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Gürün Fethiyesporun bugüne kadar pek çok sportif faaliyette öncü olduğunu ifade etti.

SPORTİF TURİZM KURULU 2014 YILINI DEĞERLENDİRDİ

Fethiye'de 2014 yılında yapılan kara ve denizdeki turizm amaçlı sportif faaliyetler Kaymakam Ekrem Çalık başkanlığındaki komisyonda değerlendirildi.

GAZİ İLKÖĞRETİM OKULU SPORDAKİ BAŞARILARINI SERGİLEDİ

2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılı boyunca Gazi İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin sportif faaliyetlerde başarılı olarak almış oldukları madalyalar velilere ve basın mensuplarına tanıtıldı.

PARKUR ALANLARI BELİRLENDİ

2014 Yılı Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Parkur Alanları belirlendi. Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık Başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda bir toplantı yapıldı

TURİZM AMAÇLI SPORTİF FAALİYETLER BU YIL DA DİSİPLİN ALTINA ALINIYOR

Fethiye’de turizm amaçlı sportif faaliyetlerin gerçekleştirileceği parkur alanları belirlendi. 2011 yılında Fethiye’de yapılacak turizm amaçlı sportif faaliyetlerinin yine disiplin altında yapılacağı bildirildi.