Etiketler

Öğrencilere Sınav Motivasyonu Eğitimi Verildi

Bodrum Belediye Başkanlığı ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okullara Gidiyoruz” projesi kapsamında öğrenci ve velilere “Sınav Kaygısı ve Motivasyon Eğitimi” verildi. Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşen eğitime öğrenci, öğretmenler ve veliler katıldı.

5733 Öğrenci Kazanım ve Değerlendirme Sınavına Giriyor

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fethiye Belediyesi 1. yarıyıl öncesi 8.sınıf ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik kazanım değerlendirme sınavı uygulayacak.

Emlak ve galericiler belgelerini aldılar

Muğla'nın Milas ilçesinde, Başarı Anahtarı Mesleki Sınav ve Belgelendirme Kuruluşu ile Kariyer Belgelendirme tarafından gerçekleştirilen mesleki yeterlilik belgesi sınavlarında başarılı olan adayların belgeleri düzenlenen törenle kendilerine verildi.

Sayokan Sınavı Seydikemer´de Yapıldı

Türkiye´de 1999 yılından itibaren yapılan ve her geçen gün daha fazla sporcunun katılımıyla yapılan Sayokan kuşak sınavı bu yıl Muğla´nın Seydikemer ilçesinde yapıldı.

Açık öğretim sınavları sorunsuz geçti

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Programları Güz Dönemi Ara Sınavları, Fethiye’de de yapıldı. Hafta sonunda 2 gün boyunca yapılan sınavlara 6 bin 330 öğrenci girdi. 500’e yakın görevlinin 43 binada görev yaptığı sınavlara katılım yoğun oldu.

Mesleki yeterlilik belgelerini aldılar

Muğla'nın Milas ilçesinde, Sorumlu Emlak Danışmanlığı ve Motorlu Araçlar Alım Satım Sorumlusu (Galericilik) sınavında başarılı olan adaylar Mesleki Yeterlilik Belgelerini yapılan törenle aldılar.

Türkçe ve Matematik'te şampiyonlar belli oldu

Hazır Bulunuşluk Sınavında Özel Bodrum Marmara Koleji öğrencileri Türkçe ve Matematik'te büyük başarı elde etti.

Pervin Töre: 'Çocuklarımızı sınavlara degil hayata hazırlayacagız'

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Stem ile 21'inci yüzyıl becerileri projesi kapsamında Fethiye'de öğretmen eğitimi çalıştayı düzenlendi.

Eski Bakan Yalova, ''Cumhurbaşkanımıza destek olmak zorundayız''

Eski devlet bakanı Yüksel Yalova tatil için geldiği Fethiye’de ‘barış pınarı harekatı’ ile ilgili değerlendirmede bulunarak içinde bulunduğumuz dönem bütün liderler için bir ahlak sınavı. Cumhurbaşkanımıza tüm millet olarak destek olmak zorundayız’ dedi.

Emlakçılar Ter Döktü

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. TOBB MEYBEM işbirliğiyle dördüncü kez düzenlenen “Emlak Danışmanı Seviye 4” ve “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5” Mesleki Yeterlilik sınavları 11-13 Eylül 2019 tarihleri arasında FTSO hizmet binasında gerçekleştirildi.

Milas’ta oto galericiler sertifikalı oldu

Muğla'da, ikinci el motorlu kara taşıtları alım satım sorumlusu seviye 5 mesleki yeterlilik belgesi için MİTSO'da düzenlenen sınavı başarıyla tamamlayan 24 kişiye belgeleri MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer tarafından verildi.

NEFESLE SINAV KAYGISINA SON

Çocuğunuz ertesi gün sınava girecek, uzmanların söylediği gibi erken saatte odasına çekilip, uyumaya çalışıyor. Ama nafile... Zaten sınava bir hafta kala ipuçları kendini göstermiştir bile. Midesi sık sık bulanır, ateşinin çıktığını sanır. Huzursuz, endişeli, tedirgindir. Başarısızlık korkusu yaşar, karın ağrıları artar. Sınava gireceği günün gecesi de bu durum tam kabusa dönüşür. Uyuyamaz, kusar. Kaygılı bir gecenin ardından sınava gider.

Karaca, ”Türkiye’nin geleceğini inşa edecekler.”

YKS’de (Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı) ülke genelinde dereceye girerek, büyük başarı elde eden öğrenciler, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti.

ÖĞRENCİLERE BAŞKAN OTGÖZ'DEN ALTIN

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Liselere Geçiş Sınavında dereceye giren öğrencileri Altınla ödüllendirdi.

Fethiye’den 5 öğrenci YKS’de ilk binde

Haziran ayında yapılan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda, Fethiye önemli bir başarıya imza attı. Fethiye’den 38 öğrenci Türkiye genelinde ilk 10 binde yer alırken, ilk binin içerisine 8 derece ile girmeyi başaran 5 öğrenciye ödülleri ve belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Fethiye’de Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında başarılı olan öğrenciler altınla ödüllendirildi.

Muğla’da LGS şampiyonları ödüllendirildi

Liselere Geçiş Sınavında (LGS) 43,7 toplam net ortalamasıyla Türkiye 1'incisi olan Muğla'da, tüm soruları cevaplayarak tam puan alan ve Türkiye birincisi olan 6 öğrenci ile 90 soruda 1 yanlış yapan toplam 29 öğrenciye belgeleri düzenlenen törenle verildi.

LGS birincisi Muğla’ya Bakan Selçuk’tan destek sözü

Liselere Geçiş Sınavında (LGS) 43,7 toplam net ortalamasıyla Türkiye 1'incisi olan Muğla'ya Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan destek sözü geldi. Selçuk, AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan'ın eğitim yatırımlarına ilişkin taleplerini aldı.

Madenci kenti Yatağan ‘Kültür kenti’ oluyor

Yıllarca ilçe sınırları içindeki termik santral nedeniyle işçi ve maden kenti olarak bilinen Yatağan, Stratonikeia ve Lagina gibi iki antik kent ile 'Kültür Kenti' olmak için ilk sınavı geçti. Yatağan'ın yeni Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na yaptıkları 'Kültür Kenti' başvurusuna olumlu cevap geldiğini açıkladı.

ÜNİVERSİTE ADAYLARI YKS´DE TER DÖKTÜLER

ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) Fethiye'de 38 salonda yaklaşık 7 bin 800 aday girdi.

FETHİYE'DE YKS SINAVINA 7 BİN 300 ADAY KATILIYOR

Halk arasında üniversite sınavı olarak da bilinen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), Cumartesi ve Pazar günü tüm Türkiye'de olduğu gibi Fethiye ve Muğla'da da yapılacak.

Büro Memur-Sen’den görevde yükselme sınav iptaline tepki

Adliyelerde görevli zabıt katiplerinin görevde yükselme sınavı ile Yazı İşleri Müdürlüğü'ne kadar kariyer yapma hayallerinin yeni 'Yargı Reformu' paketinde kaldırılması ile ilgili düzenleme tepkiye neden oldu.

AMATÖR DENİZCİ BELGESİ SINAV BAŞVURULARI BAŞLADI

Fethiye'de geçtiğimiz yıl sonunda başlayan ve bir süre önce ara verilen amatör denizci eğitim ve sınavları yeniden başladı.

ÖĞRENCİLER, FETHİYE'DE DE LGS HEYECANI YAŞADI

Liselere Geçiş Sınavı (LGS), Fethiye'de de sorunsuz geçti.

UZMANINDAN LGS ÖNCESİ TAVSİYELER

Fethiye Özel Ata Okulları Psikolojik Danışmanlık Öğretmeni Ebru Karabıçak, “Çocuk sınavı bir araç olarak görmeli. Bu ne için araç? Liseye gidebilmek için bir araç. Dolayısıyla aracı olan sınavlar insanda çok da endişe ve korku yaratmaz. Ama amaç olan sınavlar ya da dönüm noktası olarak atfedilen sınavlar endişenin başlangıcı olur. Çocuğa kendisinin önemli ve en önemli bir birey olduğunu hissettirmek çok önemlidir. Lütfen son dönemde anne ve babalar onları ne kadar çok sevdikleri yinelesinler. Onlara başaracaksın yapacaksın demek yerine ‘sen bizim için çok değerlisin. Bu sınav bir araç, seni sadece bir başka üst kuruma taşıyacak’ demek sadece yeterli” dedi.

GALERİCİLER YETKİ BELGELERİNİ ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin iştiraki TOBB MEYBEM A.Ş. birlikte düzenlediği Motorlu Kara Taşıtı Alım Satımı Mesleki Yeterlilik Sınavlarına girerek başarılı olan 42 adaya belgeleri FTSO Likya Toplantı Salonunda verildi. Ticaret İl Müdürlüğü Temsilcisi Eşref Çelik, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Hıra ve Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Dim’in hazır bulunduğu belge töreninde FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı açılış konuşması yaptı.

Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan ormanda ağaç işleyemeyecek

Muğla'nın Fethiye ve Seydikemer ilçesinde ormanda ağaç işleyecek köylüler için 15 gün devam edecek olan Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavı başladı.

Marmaris uluslararası müzik sınavlarına ev sahipliği yaptı

Marmaris, İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu tarafından, 100'den fazla ülkede düzenlenen uluslararası müzik sınavlarına ev sahipliği yaptı. Piyano ve keman alanında eğitim alan 23 kişi sınavda başarılı olmak için hünerlerini gösterdi. Sınavda başarılı olanlara sertifika verilecek.

EMLAKÇILAR MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİNİ ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (TOBB MEYBEM) işbirliğiyle düzenlenen sınavlarda başarılı olan emlak danışmanları belgelerini aldı.

EMLAKÇILAR, SINAVDA TER DÖKTÜ

Emlakçılar, Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için ter döktü. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. TOBB MEYBEM işbirliğiyle düzenlenen “Emlak Danışmanı Seviye 4” ve “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5” Mesleki Yeterlilik sınavları tamamlandı.