Etiketler

İyi ki varsınız çocuklar!

Seydikemer 4 gündür süren yangınlarla mücadele ederken vatandaşlar sahada olan ekipler için yardım seferberliği başlattı. Alevlere karşı mücadele İstiklal Savaşı’ndaki birlik ve beraberliği hatırlatırken yangınlarla mücadele eden ekiplere ve vatandaşlara bir yardım da yaşları küçük ama yürekleri büyük çocuklardan geldi.

Köyceğiz’de dumanlar tekrar yükseldi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde rüzgarın azalması sonucu etkisini azaltan orman yangını, rüzgarın tekrar başlaması ile yeniden alevlendi.

Muğla’da yanan alan 40 bin hektara yaklaştı

29 Temmuz itibariyle Muğla'nın birçok farklı noktasında çıkan orman yangınları Milas, Marmaris, Köyceğiz, Seydikemer, Kavaklıdere, Bodrum ve Menteşe ilçelerinde etkisini arttırarak devam ediyor. Çok büyük bir alanda etkili olan orman yangınları, yerleşim yerlerini de etkisine alarak binlerce canlıya büyük zarar veriyor.

Başkan Karayiğit yangın bölgesinde

Seydikemer’de ormanlık alanda çıkan yangınlarla mücadele devam ederken bölgeye çok sayıda destek geldi. Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit öncülüğünde yangın bölgesine çok sayıda ihtiyaç malzemesi temin edildi. Ormanlarımız bizim canımızdır diyen Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, “Yanan ormanlar, hayvanlar ne varsa hepsi bizim canımız. Biz az malzeme getirdik, daha fazlasını getirmek isterdik. İnşallah yangın söner de bunlara ihtiyaç duymayız” dedi.

Vatandaşlardan yangın bölgesine anlamlı destek

Seydikemer’de üç gündür devam eden yangın bölgesine vatandaşlardan destek yağdı. Öğretmeninden, esnafına tüm halk yardıma koştu. Vicdanen sorumluluk hissettiklerine değinen Öğretmen Uğurcan Küçükadalı, “Üzülüyoruz, kendimizce ne kadar katkımız olur bilmiyorum ama vicdanen bir sorumluluk duyduk ve geldik. İnşallah en kısa zamanda söner yangın fakat istiyoruz ki sadece kara gücü ile değil hava gücü ile de sönsün bu yangın” şeklinde konuştu.

Vatandaştan birlik beraberlik örneği

Seydikemer’de ormanlık alanda çıkan yangın nedeni ile bölgeye çok sayıda vatandaş seferber oldu. Birlik ve beraberliğin bu günlerde daha fazla olması gerektiğine değinen Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan adayı Tezcan Göktepe, “Bölgede olağanüstü bir durum yaşanıyor. Birlik ve beraberliğin gösterileceği zaman herkesin bir olup kararınca ve kaderince bir şeylere yardımı olmak zorunda” dedi.

Kızılay, Seydikemer için seferber oldu

Seydikemer’de meydana gelen ve üç gündür devam eden yangın bölgesine Kızılay seferber oldu. Binlerce hayvanın telef olduğu, orman ve tarım arazileri ile bölgedeki sera alanları küle döndüğü yangınlar adeta yürekleri dağladı. Mağdur vatandaşların yanında olan Türk Kızılay’ı bir yandan üç öğün yemek dağıtımı gerçekleştirirken, diğer yandan temizlik ürünleri gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılıyor.

Kayseri’den 15 Kişilik Ekip Fethiye’ye Yardım İçin Geldi

Seydikemer İlçesinde devam eden yangınlara destek sağlamak amacıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı itfaiye aracı ve ekibi Fethiye’ye geldi. Fethiye’ye gelen ekibe ziyarette bulunan Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Böylesine zor günlerde yardım için ekibini gönderen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a minnet ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

Ünlü Oyuncu Furkan Kızılay Yangın Bölgesine Koştu

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde meydana gelen yangında üçüncü gün yaşanıyor. 3 gün önce tatil İçin Fethiye’ye gelen Furkan Kızılay Seydikemer’deki yangını duyunca tatili yarıda bırakıp yangın bölgesine koştu.

AK Parti’den nöbet tutan vatandaşlara ziyaret

Seydikemer ilçesinde yangın devam ederken, başka bir orman yangınına karşı Karaçulha, İncirköy, Üzümlü, Nif-Arpacık mahallelerinde muhtarlar ve vatandaşlar nöbet tutmaya devam etti. Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve yönetimi olası bir duruma karşı hazır bekleyen vatandaşları ziyaret ederek, birlikte nöbet tuttular.

Bu fotoğraf çok şey anlatıyor

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde çıkan orman yangınına koşan bölge halkı, saatlerce alevlerle savaştı. Yangınla mücadelede yorgun düşenler, sahip çıktıkları vatan toprağında uyudu.

Muğla 6 bölgede alevlerle savaşıyor

Muğla’da 6 bölgede devam eden yangınları söndürme çalışmaları devam ederken, yangının 7. gününde herkes gelecek güzel haberleri bekliyor.

Seydikemer'de halk yangınlara karşı seferber oldu

Muğla'da 7 gün önce başlayan orman yangınlarına karşı resmi ve sivil ekiplerin yanı sıra halk da seferber oldu. Dün akşam saatlerinde Seydikemer Çatakdere Bölgesi'nde yeniden başlayan orman yangını rüzgarın etkisi ile büyüyüp her tarafı sardı. Ekiplerin yanı sıra vatandaşlar yangını söndürmek için seferber oldu.

Marmaris’te 6. günde yangınla mücadele devam ediyor

MUĞLA(İHA) – Muğla'nın Marmaris ilçesinde 6 gündür süren orman yangınıyla ekiplerin cansiperane mücadelesi devam ediyor. Yangınlara hem havadan hem karadan müdahale ediliyor.

Bakan Soylu ve Pakdemirli orman yangınlarındaki son durumu açıkladı

MUĞLA (İHA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli orman yangınlarındaki son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. 38 ilde çıkan 163 yangının 152'sinin söndürüldüğünü ifade eden Bakan Pakemirli Marmaris'te 45 buçuk dereceyle tüm zamanların sıcaklık rekorunun kırıldığını söyledi.

Seydikemer’de yangına gece karadan müdahale sürüyor

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde devam eden yangın nedeniyle alevler geceyi aydınlatırken, müdahale karadan sürüyor.

Seydikemerde Alevlere Karşı Seferberlik Sürüyor

Seydikemer’in Çökek Mahallesi’nde dün akşam çıkan orman yangınını Seydikemer Belediyesi, Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve çevre belediyelerden gelen yangın söndürme ekipleriyle gönüllü vatandaşlar insanüstü bir gayretle söndürmeye çalışıyor.

Gelecek Partisi Seydikemer Yangın Alanında İncelemeler Yaptı

Muğla’nın Seydikemer ilçesinin üç mahallesinde etkili olan yangın devam ederken, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman, Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız ve partililer yangın bölgesinde incelemeler yaptı.

Üç mahalle tahliye ediliyor

Muğla'nın Seydikemer ilçesinin üç mahallesinde etkili olan yangın devam ederken, bölgede mahsur kaldığı iddia edilen vatandaşlar için kurtarma çalışması başlatıldı.

Seydikemer yangını devam ediyor

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde dün gece yarısı dört ayrı noktada çıkan ve kontrol altına alınan bölgede çıkan yangın büyüyerek etkisini arttırırken, üç mahallenin tahliye edilmeye başlandığı öğrenildi.

Fethiye’de paraşüt uçuşlarına ‘yasak’ getirildi

Muğla il genelinde 6 ayrı noktada devam eden orman yangınları dolayısıyla Fethiye’de paraşüt uçuşları yasaklandı.

Yangın devam ediyor!

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde devam eden orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Kavaklıdere yangını büyüyor

Aydın'ın Bozdoğan ilçesi ile Muğla'nın Kavaklıdere ilçesi sınırındaki makilik alanda çıkan yangın ormana sıçradı.

Seydikemer için seferber oldular

Seydikemer’in Arifler Mahallesinde başlayıp bir çok bölgeyi etkisi altına alan yangın için Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay öncülüğünde, Çalış Turizm ve Tanıtma derneği Seydikemer yangınına 2 kamyon yardım malzemesi desteğinde bulundu.

Veterinerler müdahaleye hazır

Muğla’nın birçok ilçesinde meydana gelen yangınlardan etkilenen hayvanlar için İl müdürlüğü tarım ve orman bakanlığı veteriner hekimleri ve personelleri, gerekli özel klinikler, Muğla veteriner hekimler odası tam koordine bir şekilde seferber oldular. Bölgede ki meydana gelen yangınlar da ormanda hayatlarını sürdüren hayvanların da can kaybı yaşadığını belirten veteriner hekim Osman Aydın Kara, “can demek sadece insanlar demek değil, hayvanlarında bir canı var ve o kadar zor durumdalar ki yangının ortasında kalmış durumdalar biz elimizden geleni yapmak için buradayız” dedi.

Seydikemer'deki yangında can pazarı

Seydikemer'in Arifler Mahallesinde başlayıp birçok mahallenin etkilendiği yangın yerinde adeta can pazarı yaşandı.

İçişleri Bakanı Soylu, Muğla'ya geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Muğla'ya gelerek, devam eden yangınlar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Seydikemer'de tekrar başlayan yangın kontrol altına alındı

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde söndürüldükten sonra tekrar başlayan yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Seydikemer yangını kontrol altına alındı

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı.

Seydikemer yangını rüzgarın şiddeti ile büyüyor

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde yaklaşık bir saat önce başlayan ormanlık alanda başlayan yangın, şiddetli rüzgar ile büyümeye devam ediyor.