Etiketler

Kaymakam Şahiner, “Dikkatli davranmamız Gerekiyor”

Liselere Giriş Sınavı öncesinde Fethiye’de alınan tedbirler görüşüldü. Sınav esnasında tüm görevlilerin titiz bir çalışma içerisinde olacağını kaydeden Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, “Korona virüsü salgını dolayısıyla bu sınavlar esnasında hepimiz çok titiz davranacağız. Öğrencilerin moral motivasyonunun bozulmaması ve hastalığın yayılmaması anlamında hepimizin üzerine düşen sorumluluklar var” dedi.

Seydikemer'de Kuaför Salonları Dezenfekte Edilecek

Hijyen kurallarına uyulması şartıyla 11 Mayıs Pazartesi günü erkek ve kadın kuaförleri açılacak. Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, kuaför salonlarını açacak olan esnafların iş yerlerini ücretsiz desenfekte yapılacağını duyurdu

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Aşure Dağıttı

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetim kurulu Fethiye'nin Günlükbaşı Mahallesinde aşure etkinliği düzenledi. Etkinliğe Foça Mahallesi sakinleri büyük ilgi gösterdi.

SYDV VE BELEDİYE İŞBİRLİĞİ İLE KÖMÜR DAĞITIMI DEVAM EDİYOR...

Seydikemer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından verilen kömür yardımını Seydikemer Belediyesi ekipleri mahalle mahalle dolaşarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara teslim etmeye devam ediyor.

ATLAS DERGİSİ SEYDİKEMER’E 16 SAYFA AYIRDI

1993'den beri yayın hayatını sürdüren aylık coğrafya ve keşif dergisi olan Atlas Dergisi'nin Mayıs Sayısında Seydikemer'e 16 sayfa ayrıldı. Seydikemer'in coğrafi ve turistik bölgelerinin yanı sıra sosyo ekonomik yaşam ve kültürel yapıya da değinilen övgü dolu yazılar, profesyonel hava fotoğraflarıyla da süslenmiş.

FETHİYE’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU

Muğla’nın Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde Muğla kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şube müdürlüğü ve Fethiye ilçe emniyet müdürlüğü tarafından 11 ay süre ile sürdürülen takip sonucu yakalanan 11 şüpheli gözaltına alınarak adliye’ye sevk edildi.

SEYDİKEMER’DEKİ YANGINDA 10 HEKTAR KÜL OLDU

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan Orman yangınında 10 hektarlık alan kül oldu. Havanın rüzgarlı olması nedeniyle sarp kayalıklardaki örtü yangınına müdahalede zorlanan ekipler yangını değişik noktalardan kontrol altına almaya çalıştı.

SEYDİKEMER’DE MUHTARLIK SEÇİMİ HEYECANI

Muğla’nın yeni kurulan Seydikemer ilçesinin Karaçulha, Eldirek ve Dont (Esenköy) Mahallelerinde vatandaşlar seçim heyecanı yaşıyor

YOL YOK DİYE EŞİ TERK ETMİŞ

Seydikemer ilçesinde yıllardır unutulan yollar bir bir yapılırken; yol yapımı sırasında ekiplerin karşısına onlarca yol hikayeleri çıkıyor. Sıfır rakımdan 3 bin rakıma dağınık bir yerleşmenin olduğu Seydikemer’de özellikle kırsal kesimlerde yıllardır ihmal edilen yollar Seydikemer Belediyesi tarafından yapılıyor.

SEYDİKEMER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OKUL ÇEVRELERİNDE DENETİMDE

Seydikemer İlçe Emniyet müdürlüğü ilçedeki okulların çevresinde sık sık denetim yapıyor. Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken’in talimatları doğrultusunda okul çevrelerinde uygulama yapan polis öğrenci ve Veli olmayan kişileri olası bir olaya karşı okul çevrelerinden uzaklaştırıyor.

HARUN SAĞIR’DAN, TAŞKIN’A TEŞEKKÜR

Seydikemer’de turizm faaliyetlerinin daha nitelikli ve turist memnuniyetini en üst düzeyde sağlayacak şekilde yürütülmesi amacıyla Muğla Valiliğinin turizm faaliyet ve hizmetleri usül ve esasları genelgesine istinaden, Seydikemer Kaymakamlığının makam onayı ile İlçe Mal Müdürü koordinasyonunda Seydikemer’de bulunan kurum ve kuruluşlardan temsilci alınarak denetim komisyonu oluşturulmuştu.

SEYDİKEMER’ İN TARİHDEKİ YERİ ARAŞTIRILACAK

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tarih Bölümü Doç. Dr. Mustafa Gökçe, Yrd Doç. Dr Yunus İnce ve Yörük Türkmen Araştırmacısı Eren Fehmi Eroğlu Seydikemer Kaymakamı Muammer Kökeni Makamında ziyaret etti.

YOĞUN İLGİ OLDU

Fethiye Müftülüğünün düzenlediği “Mehmet Akif'i anıyoruz” adlı konferansa katılım yoğun oldu. Konferansa Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, 24. dönem milletvekili Ali boğa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan ve vatandaşların yoğun ilgisi oldu.

MAHKUMLAR KAVGA ÇIKARIP YATAK YAKTI . 3 KİŞİ DUMANDAN ETKİLENDİ

Muğla’nın Seydikemer ilçesindeki Eşen T Tipi Kapalı Cezaevi'nde iddialara göre 2 mahkum arasındaki kavga büyüyünce mahkumlardan biri koğuştaki yatağı ateşe verdi. Mahkumdan 2’si ile yangını söndürmeye çalışan 1 gardiyan dumandan etkilenince hastanelik oldular.

SEYDİKEMER ESNAF ODASI 6. DEFA KURS AÇTI

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı işbirliği ile 6. Kez "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” veriyor.

SEYDİKEMER’DE STABİLİZE YOLLARA KIŞ BAKIMI

Seydikemer Belediyesi, yayla bölgelerinden başlamak üzere ilçedeki tüm stabilize yollara kış bakımı başlattı

KERAMETTİN YILMAZ'DAN BAŞKAN SAĞIR'A ZİYARET

Ölüdeniz eski belediye başkanı ve Fethiye belediye başkan adayı olan Keramettin Yılmaz ve Azda market zincirleri sahibi ve büyükşehir belediye meclis üyesi Hüseyin Nebioğlu, Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun sağır’a nezaket ziyaretinde bulundular.

TALİH KUŞU SEYDİKEMER'DEN UÇTU

Milli Piyangonun 28 Şubat çekilişi Seydikemer’de yapılırken en büyük ikramiye İzmir ve Erzurum'a uçtu. Talih kuşu İzmir ve Erzurum'lu iki kişiyi milyoner yaparken gece de Ankaralı Ayşe'de hayranlarını coşkuya boğdu. Yatağan’dan Kaş’a binlerce kişinin takip ettiği çekiliş Seydikemer ilçesine büyük hareket getirdi.

Öztürk’ten Seydikemer’e Veda

AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk 7 Haziran'da yapılacak seçimlerde Milletvekili adaylığı nedeniyle il başkanlığına veda ederken yeni İl Başkanı İhsan Küreci'yi Seydikemer Teşkilatı ile tanıştırdı.

SEYDİKEMER BELEDİYESİ FETHİYE BASININI UNUTMADI

10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Seydikemer Belediyesi Fethiye’deki gazetecilere kahvaltılı toplantı düzenledi.

MHP SEYDİKEMER DE GÖREV DAĞILIMI YAPTI

Milliyetçi Hareket Partisi Seydikemer ilçe yönetim kurulu ilk toplantısında görev dağılımı yaptı.

SEYDİKEMER KAYMAKAMLIĞI İKİ AİLENİN EVLERİNİ YENİLEDİ

Seydikemer Kaymakamlığından 2 aileye yardım Çaykenarı Mahallesinde iki ailenin evlerini onarımını yaptığı Seydikemer Kaymakamlığı, ailelerin temel ihtiyaçlarını da giderdi

SEYDİKEMER KAYMAKAMLIĞINDAN AKUT'A BOT

Seydikemer Kaymakamlığı Fethiye Akut biriminin olası sel, deniz de ve kanalda yapılacak aramalar için gerekli olan arama kurtarma botunu temin ederek Fethiye Akut Birim Sorumlusu Sadi Çidem'e teslim etti. Aile ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Mehmet Gerçekbilen Seydikemer Kaymakamlığı adına Botu Fethiye Akut Birim Sorumlusu Sadi Çidem'e teslim etti.

SEYDİKEMER BAŞKAN GÜRÜN’Ü AĞIRLADI

Yerel Seçim çalışmalarını ara vermeden sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Osman Gürün, Seydikemer ve köylerini ziyaret etti.