Etiketler

21 sektör temsilcisi ‘Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi’ sertifikası aldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) aldığı hibe destekle gerçekleştirdiği ‘Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi’ tamamlandı. 5 günlük eğitimde dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi konularında uygulamalı dersler alan 21 sektör temsilcisi sertifika almaya hak kazandı.

Dalgıç başkandan deniz dibi temizliği

Dalgıç elbisesi giyen sertifika sahibi Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte Ölüdeniz Lagünü’nde dalış yaparak, deniz dibi temizliğine katıldı.

Köyceğiz polisinden sahte belge operasyonu

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde sahte sertifika hazırlayarak haksız kazanç elde eden şebeke, polisin düzenlenen operasyonu ile yakalandı. 8 kişinin gözaltına alındığı operasyon anı polis kamerasına yansıdı.

Köyceğiz'de sahte sertifika şebekesine operasyon

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Köyceğiz ilçesinde sahte sertifika hazırlayarak haksız kazanç elde eden şebeke, düzenlenen operasyon ile yakalandı.

Başkan Oktay 'Restoranlar 'güvenli sertifika' ile açılabilir'

CHP Milletvekili Suat Özcan ile birlikte esnafı gezen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, restoranların 'güvenli sertifika ve HES kodu sorgulaması' ile hizmete açılabileceğini söyledi.

GAZETECİ ADAYLARI SERTİFİKALARINI ALDI

BTSO ile Bursa İnternet Gazetecileri Derneği işbirliğinde, İŞKUR destekleriyle düzenlenen İnternet Gazeteciliği Eğitimleri’nin sertifika töreni gerçekleştirildi. Türkiye İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı ve Bursa İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Mesut Demir, “İnternet medyalarına gelir desteği sağlayacak İGF Haber Ajansı, İGF Reklam Ajansı ve İGF TV ile ilgili çalışmalarımıza kasım ayında başlıyoruz. Bu 3 proje ile, 81 il ve KKTC’de yayın yapan kurumsal 2 bin 500’ün üzerinde internet medyası önemli bir gelir desteğinden faydalanacak” dedi.

FETHİYE’NİN SOKAK KÖPEKLERİNİ AVRUPA KAPIŞIYOR

Son günlerde Fethiye’nin sokak köpekleri, başta İngiltere olmak üzere Avrupa ülkeleri tarafından kapışılıyor. Bazı özel firmalar, Fethiye’den sağladıkları sokak köpeklerini sertifika ve kimlikler düzenleyerek yurt dışına karayoluyla hayvan severlerin adresine teslim yapıyor. Fethiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar, son bir haftada 42 sokak köpeğinin işlemini tamamlatıp kara yoluyla adrese teslim yaptırdığı öğrenildi.

Torunoğulları “Rusya Ve İngiltere Pazarının Açılması Şart”

DEIK Dış Ekonomi İlişkiler Kurulu Üyesi, Orka Oteller Genel Müdürü ve Fethiye Otelciler Birliği Yönetim Kurulu üyesi Ercan Torunoğulları, turizmin Temmuz ayından itibaren kademeli olarak başlamasını beklediklerini, Türk turizminde iki önemli Pazar olan Rusya ve İngiltere pazarlarının açılmasının şart olduğunu vurguladı. Pandemi ile mücadelede Türkiye’nin dünyada ve Avrupa’da tarihi bir başarı elde ettiğini de kaydeden Torunoğulları, “Bu sorumluluk personelimize olduğu gibi müşterilerimize de yönelik aynı zamanda. Ben eminim ki hemen hemen bütün oteller açıldığında bu maddelere uyacaklarını ve sertifika sahibi olacaklarını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Korona virüs nedeniyle Hindistan'da mahsur kalan ablası için yardım istiyor

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan Selma Yavaş, sertifika almak için Mart'ta Hindistan'a giden ve korona virüs salgını nedeniyle geri dönemeyen ablası Sefa Yavaş'ın Türkiye'ye getirilmesi için yetkililerden yardım istedi.

Vali Civelek Kadın Kursiyerlere Sertifika Dağıttı

Muğla Valisi Esengül Civelek, Menteşe İlçesi Yerkesik Mahallesinde faaliyet gösteren ve kadın istihdamına katkı sağlayan mermer fabrikasını ziyaret ederek, Mesleki Eğitim Kursunu tamamlayan kadın kursiyerlere sertifika verdi.

Ev ve süs hayvanları satışı yapanlara eğitim

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre illerden gelen katılımcıların da yer aldığı 57 katılımcıya Ev ve Süs Hayvanları Satışı Yapan ve Yapacak Olanlara Yönelik Sertifika Eğitimi verildi.

Drone Pilotluğu Meslek Oluyor

Boğaziçi Eğitim İnovasyon Kültür Derneği ile Belçika Türk Kültür ve Spor Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus Plus Geleceğin Mesleği Drone Pilotluğu eğitimine Belçika’dan sporcular ve bürokratlar ile Sosyal Hizmetler’den gelen çocuklar katıldı.

81 ilin öğretmeni Bodrum Su altı Müzesinde buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Öğretmenlere yönelik Müze Eğitimi Sertifika Programı tanıtım toplantısı Bodrum'da yapıldı.

3 boyutlu yazıcı eğitimi sertifika töreni düzenlendi

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Güney Ege Kalkınma Ajansı'na sunulan ve desteklenmeye hak kazanan '3 Boyutlu Yazıcı ve Modelleme Sistemleri Eğitimi' projesi eğitimlerinin sona ermesi ile sertifika töreni düzenlendi.

Robotik Kodlama eğitiminin sertifika töreni düzenlendi

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Güney Ege Kalkınma Ajansı arasında imzalanan proje kapsamında Milas'ta görev yapan 50 öğretmene yönelik düzenlenen Robotik Kodlama Eğitimi düzenlenen sertifika töreni ile son buldu.

DÜNYA ÇEVRE HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Dünya Çevre Haftası dolayısıyla Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve ilgili STK'lar Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Törende 2018-2019 eğitim öğretim yılında atık pil toplayan ve dereceye giren okullara sertifika ile hediyeler takdim edildi.

Saburhane projesi kültürel ve sosyal çalışmalarla devam ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Cengiz Bektaş koordinesinde devam eden Saburhane projesi kapsamında arıcılık eğitimleri düzenleyerek sertifika verdi.

Marmaris uluslararası müzik sınavlarına ev sahipliği yaptı

Marmaris, İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu tarafından, 100'den fazla ülkede düzenlenen uluslararası müzik sınavlarına ev sahipliği yaptı. Piyano ve keman alanında eğitim alan 23 kişi sınavda başarılı olmak için hünerlerini gösterdi. Sınavda başarılı olanlara sertifika verilecek.

Minik yüzücüler kursları tamamladı

Bodrum Belediyesi A.Ş bünyesinde düzenlenen yüzme kursunu tamamlayan minik yüzücüler sertifika ve madalyalarını aldı.

KORUKÖY'DE SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

KORUKÖY'DE SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

VALİ ESENGÜL CİVELEK ÇOĞUNLUĞU KADINLARDAN OLUŞAN KURSİYERLERE SERTİFİKA DAĞITTI

VALİ ESENGÜL CİVELEK ÇOĞUNLUĞU KADINLARDAN OLUŞAN KURSİYERLERE SERTİFİKA DAĞITTI

YENİ YELKENCİLERİN SERTİFİKA HEYECANI

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi tarafından her yaz düzenlenen yelken kurslarının ikinci dönemi tamamlandı.

MODEL UÇAK YAPAN ÇOCUKLAR SERTİFİKA ALDI

Seydikemer Atatürk ortaokulu öğrencileri model uçak kursuna bitirerek sertifika aldılar.

AVCI BELGESİ ALMAK İÇİN TERLEDİLER…

Fethiye Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilen bu yılın son avcı eğitim kursu tamamlandı. Kursa iştirak eden 20 kursiyer sertifika almak için yapılan sınavda terlediler.

102 GİRİŞİMCİ SERTİFİKA ALDI...

Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Hizmet Merkezi işbirliği ile yapılan Temel Seviye Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan 102 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

YENİ GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 7-15 Mart 2016 tarihlerinde düzenlenen KOSGEB Girişimcilik Eğitimine katılan ve eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan kişilere sertifikaları törenle verildi. Katılımcılara sertifikalarını veren FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, katılımcılara iş hayatında başarılar diledi.

9 ÜLKEDEN 28 YABANCI TÜRKÇE ÖĞRENİYOR

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan çoğunluğu Türk erkekleriyle evli olan yerleşik yabancılar Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün açtığı kursta Türkçe öğreniyorlar. Çoğunluğu İngiliz olmak üzere Beyaz Rusya, Libya, Lübnan, Fas, İskoçya, Filipinler, İran ve Tataristan’dan 28 yabancı uyruklu vatandaşların katıldığı 2 ayrı grubun yer aldığı A1 ve A2 Türkçe kursları sonunda yabancı uyruklu vatandaşlara sertifika verileceği öğrenildi.

ÇOBANLAR FETHİYE’DE DE SERTİFİKALI OLUYOR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yaptığı protokoller doğrultusunda, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İş Kur, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Ziraat Odası işbirliği ile 30 Mart 2015 tarihinde açılan ‘Sürü Yönetimi Elamanı Benim’ kursunda eğitim alan 14 kursiyer sertifika almaya hak kazandı

EVLİLİK OKULU SERTİFİKA TÖRENİYLE SONA ERDİ

Gönül elçileri projesi çerçevesinde Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’ın eşi Zeynep Çalık öncülüğünde Fethiye’de açılan evlilik okulu semineri sona erdi.

YENİ DÖNEM KURSLARI EKİM AYI İÇERİSİNDE BAŞLIYOR

Geçtiğimiz 2010–2011 eğitim öğretim yılı içerisinde 425 kurs açan ve bu kurslar neticesinde 9 Bin 870 kursiyere sertifika veren Fethiye Halk eğitim merkezi Müdürlüğü bu yıl geçen yıl açılan kurslara Zeytin Yetiştiriciliği, Süt Hayvanı yetiştiriciliği ve nar yetiştiriciliği kurslarını da eklemeyi hedefliyor.