Sergi Haberleri

Sergi Haberleri

Türkiye Hava Sporları Roket Şampiyonası’nda Türkiye 3’üncülüğü Muğla’dan

Muğlalı öğrenciler, Eskişehir'de yapılan Türkiye Hava Sporları Roket Şampiyonası'nda tüm hünerlerini sergiledi.

Fethiye festivali resim sergisiyle başladı

12. Fethiye Festivali, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde resim sergisiyle başladı.

El sanatları sergisi, Halk Eğitimi Merkezi’nde açıldı

Muğla'nın Milas ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi'nde 30 yıldır usta öğretici olarak çalışan Selda Kocabaş'ın kursiyerlerle birlikte hazırladığı el sanatları görücüye çıktı.

Bu sergiyi gezmek için denizin 15 metre dibine dalmak gerekiyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 15 metre derinlikte açılan seramik ve heykel sergisi, denizin dibini sergi salonuna çevirdi. Sergideki eserleri görmek isteyenler dalgıç kıyafetlerini giyerek 15 metre dalış yaptı.

Heykeller kovanlarda sanat eserine dönüştü

20 Mayıs Arı Günü etkinlikleri çerçevesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Arı ve Arıcılık Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte arı kovanlarına yerleştirilen heykeller, arılar tarafından balmumuyla kaplandı. Eserler düzenlenen sergide görücüye çıktı.

Halk Eğitim'den Göcek'te sergi açılışı

Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Göcek Mahallesi’nde açılan El Sanatları ve Fotoğraf Çekimi kurslarına katılan kursiyerler tarafından hazırlanan ürünlerin sergilendiği sergi açılışı yapıldı.

Marmaris’te kutlamalar devam ediyor

Marmaris'te 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde bir resim sergisi açıldı. Ayrıca dans festivalinin ikinci gününde de birbirinden renkli görüntüler 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda sahnelendi.

Gençlerin çektiği fotoğraflar ilgi gördü

Fethiye Belediyesi’nin katkıları ile FEFSAD ve Şefika Pekin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen Fotoğraf Sergisi büyük ilgi gördü.

Marmaris İçmeler Sanatevi kapılarını sergiyle açtı

Marmaris Belediyesi İçmeler Kültür ve Sanatevi, Marmaris Belediyesi ve Marmaris Kültür ve Sanat Derneği (MAKSAD) işbirliği ile aktif olarak kullanılmaya başlandı. Sanatevinde ilk olarak önemli ressamların eserlerinin bulunduğu bir koleksiyon sergisi açıldı.

Köyceğiz Zeytinalanı Ortaokulu’nda bilim şenliği düzenlendi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Zeytinalanı Ortaokulu'nda öğrenciler düzenlenen şenlikte yıl boyunca yaptıkları bilimsel çalışmalarını sergiledi.

Milas’ta “Anneler Günü Bahar Şenliği” düzenlendi

Muğla'nın Milas ilçesinde İasos Mahalle Meclisi düzenlediği etkinlikle hafta sonunu annelere ayırdı. El emeği göz nuru olan ürünlerin ve ev yapımı yiyeceklerin iki gün boyunca stantlarda sergilenip satışa sunulması ile renklenen Anneler Günü Bahar Şenliği fırtınalı havaya rağmen yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Bodrum ve Yunan adalarını resmetti

Ressam Serpi Koca’nın “İki Kıyı Bir Deniz” isimli ilk sergisi, Muğla’nın Bodrum ilçesinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Anneler Günü'ne özel karma sergi

Fethiye Alzheimer Derneği, Fethiye Kardelen Sanat Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi üyesi olan Talin Kalemkaryan ve Emine Kırılmaz pandemi döneminde yaptıkları eserleri sergilemek ve elde ettikleri gelirleri üyesi oldukları derneklere bağışlamak için sergi açtı.

Köyceğiz’de öğrenciler geleneksel spor oyunları ile tanıştı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde geleneksel spor ve oyunları Yeni Kapalı Spor Salonunda sergilendi.

Cumhur ittifakı Seydikemer'de dayanışma sergiledi

Seydikemer'de Cumhur İttifakı ortakları AK Parti ve MHP İlçe Teşkilatları, düzenlenen iftar programında buluştu. İftar programında konuşan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş ve MHP Seydikemer İlçe Başkanı Mehmet Arıç, Cumhur İttifakı'nın tüm ittifaklara karşı dimdik ayakta durduğu ve 2023 seçimlerine sağlam adımlarla hareket edecekleri mesajı verdiler.

Likya Sanatyolu resim sergisi

Likya Sanat Yolu etkinliğinin bahar ayağı gerçekleşti. 29 Nisan’da resim sergisi ile son bulan etkinliğe vatandaşın katılımı yoğun oldu.

Fethiye Belediyesi’nden Ramazan eğlencesi

Fethiye Belediyesi Orkestrası Tasavvuf Grubu tarafından Aşık Külhan-Kanto tiyatro gösterisi sergilendi. Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe birçok vatandaş katıldı.

Üzümlü’de el sanatları sergisi

Fethiye’nin Yeşilüzümlü Mahallesi’nde açılan dastar dokuma, takı ve el sanatları kurslarının sergi açılışı gerçekleştirildi.

Uluslararası halk oyunları festivali

Uluslararası Halk Oyunları Festivali, Beşkaza Meydanı’nda birçok vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte Ukrayna, Litvanya, Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan ve Kırgızistan’dan gelen çocuklar dans gösterileri sergiledi.

23 nisan kutlamaları AVM’de devam etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında etkinlikler devam ediyor. Etkinlik kapsamında Özle Girne Koleji Fethiye Kampüsü katkıları ile kutlamalar için Fethiye’ye Litvanya, Moldova ve Ukrayna’dan gelen ekipler Fethiye Erasta Alış Veriş Merkezi’nde çeşitli dans gösterileri sergiledi.

‘’Çevre Çocuk ve Ses’’ Şehit Fethi Bey Parkı’ndaydı

Hüseyin Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu ve FEFSAD'ın katkılarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ''Çevre Çocuk ve Ses'' adlı resim sergisinin sonuncusu Şehit Fethi Bey Parkı’nda düzenlendi.

Köyceğiz’de geri dönüşüm sergisi açıldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 'Sıfır Atık Projesi' çerçevesinde Geri Dönüşüm Sergisi açıldı.

“22 Nisan Dünya Günü” resim sergisi

Hüseyin Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu ve FEFSAD’ın katkılarıyla Erasta Alış Veriş Merkezi’nde 22 Nisan Dünya Günü kapsamında ‘’Çevre Çocuk ve Ses’’ adlı resim sergisi düzenlendi.

Miniklerin gösterisi büyük beğeni topladı

Muğla'nın Bodrum ilesinde bulunan Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencileri, 'Bir Aydınlığın Adıdır Mustafa Kemal' adlı gösterinin sekizincisini sergiledi.

MSKÜ ‘Çocuk Atölye Günleri Çalıştayı’ sergisi açıldı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde sanata ilgi duyan 6 okuldan çocukların katıldığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı tarafından verilen eğitim sonrası 'Çocuk Atölye Günleri Çalıştayı' resim sergisinin açılışı yapıldı.

Fethiye Çocuk Festivali açılış yaptı

13. Uluslararası Fethiye Çocuk Festivali Açılış yaptı. Açılış kapsamında Beşkaza Meydanı’nda Türkiye’den ve çeşitli ülkelerden gelen çocuk dansçılar hünerlerini sergiledi.

‘Çocuk Gözüyle Fethiye’ fotoğraf yarışması sonuçlandı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen ‘Çocuk Gözüyle Fethiye’ Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. 15 Nisan’da sona eren başvuruların ardından Fethiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtan fotoğraflar arasından dereceye girenler seçici kurul tarafından belirlendi. Ödüller Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 102. Yıl Kutlama Programı kapsamında Beşkaza Meydanı’nda verilecek.

Renklerin hikayesini sergilediler

Gençlerin yaratıcılığını ve hayal dünyasını,çeşitli sanat dalları ve edebi etkinlikleri kullanarak özgün olarak ifade etmelerini amaçlayan Şefika Pekin MTAL, Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi, Mustafa Kemal MTAL ve Denizli Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi tarafından yürütülen eTwinning Projesi Renklerin Hikayesi Proje sergisi açılışı Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk KAYA tarafından yapıldı.

Ortaca’da Köy Enstitüleri sergisi

Muğla'nın Ortaca ilçesinde Köy Enstitüleri'nin kuruluşunun 82. yıldönümü dolayısıyla sergi açıldı.

Belgesel günleri sona erdi

Adabelenliler Derneği Fethiye Temsilciliği tarafından Fethiye Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen 5. Fethiye Belgesel Günleri sona erdi.