Etiketler

4 SOKAK MÜZİSYENİ DÜNYA TURUNDA

Sokak müzisyenleri, Foça Semt Pazarı’nı coşturdu. Dünya turuna çıktıkları öğrenilen Arjantinli, İspanyol ve İranlı 4 sokak müzisyeni; farklı tarzları ve sıra dışı melodileri ile dinleyenlerin beğenisini kazandı.

Başkan Oktay 'Tedbirler tehlikeyi azaltır'

Semt pazarı ve esnafı gezen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 'Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyduğumuz sürece tehlike de azalacaktır' diyerek vatandaşlara pandemi kurallarını hatırlattı.

Pazarlarda korona virüs tedbirleri en üst seviyeye çıkarıldı

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Selimiye Mahallesinde kurulan semt pazarını ziyaret ederek, pazarcı esnafının ve vatandaşların korona virüs kurallarına uyup, uymadığını denetledi.

Marmaris semt pazarında elle temas yok

Marmaris Belediyesi, Korona virüsü salgınına karşı alınan önleyici tedbirler kapsamında semt pazarındaki tüm gıdaların poşetlenerek satılması kararı aldı.

Taş Değirmen Tahini İlgi Görüyor 

Fethiye Salı Pazarı ve semt pazarlarında tahin, kuru meyve, badem, pekmez, Fethiye hurması gibi ürünler satan Pazar Esnaflarından Halil Kayran; taş değirmende hazırlanan tahinin büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Müşterilerinin memnuniyetini de dile getiren Kayran, tahinlerin Fethiye susamından üretildiğini söyledi. 

Fethiye’de salı pazarı’nda turist bereketi

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Salı günleri kurulan semt pazarına Fethiye’nin yanı sıra çevre ilçelerden de turlarla turist gelince, pazarda hareketlilik yaşandı. Thomas Cook’un iflas haberine rağmen yöredeki İngiliz turistler de tatillerine devam edip, önce pazarda alışveriş yaptıktan sonra plajlara koştu.

Sebze meyve fiyatları düşmüyor

Fethiye’de hemen her hafta kurulan semt pazarında sebze meyve fiyatları bir türlü düşmüyor. Sarımsağın kilosunun 40 TL’den satıldığı Fethiye Salı Pazarı’nda domates 2-3 TL’den satıldı. Pazarcı esnafı, “Fiyat normal” derken; tüketiciler ise “Fiyatlar bir türlü düşmüyor” diye konuştular.

PAZARDA TURİST BEREKETİ

Turizm sezonu yeni yeni açılırken, Fethiye'de salı günleri kurulan bölgenin en büyük semt pazarına turist akını da başladı. Salı pazarına Fethiye, Ölüdeniz ve Dalyan'dan gelen turistler, adeta bereket getirdi.

İTHAL KARPUZ, PAZARDA SATIŞA SUNULDU

Her hafta Pazar günü kurulan Günlükbaşı Semt Pazarı’na havanın güzel olması nedeniyle vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler.

Semt pazarının ortasında kanalizasyon patladı

Semt pazarının ortasında kanalizasyon patladı

YAYLADAKİ SEL FELAKETİ PAZARI ETKİLEMEDİ

Fethiye’de Salı günleri kurulan semt pazarında meyve ve sebze bolluğu yaşanırken, geçtiğimiz haftalarda Seki Yaylası’nda meydana gelen selin pazar fiyatlarını etkilemediği kaydedildi. Ayrıca Fethiye’de Kurban Bayramı tatili öncesinde ve sonrasında Salı Pazarı ile semt pazarlarının açık olacağı bildirildi.

PAZARDA ÇEŞİT ARTIYOR

Fethiye'de her hafta salı günleri kurulan Semt pazarında baharla birlikte sebze ve meyve çeşidi artarken, fiyatlar bir türlü düşmüyor. Domatesin kilosu 3-4 TL den satıldığı Fethiye Salı Pazarı'nda çağla-badem 10-15, kuzu göbeği 120, sarımsak 15 Tl den satıldı.

SEMT PAZARININ ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR...

Menteşe’nin en önemli semt pazarlarından biri olan Akyol Pazar yerinin çehresi değişiyor. Akyol Semt Pazarı’nın yanında bulunan ve yıkıma başlanılan atıl vaziyetteki 2 binanın bulunduğu alan, yapılacak çalışmalar sonrası semt pazarının ve mahalle halkının hizmetine sunulacak.

PAZARDA TURİST BEREKETİ

Tatil için Muğla’nın Fethiye ilçesine gelen yerli ve yabancı turistler semt pazarını mesken tuttu.

YILBAŞI HİNDİLERİ 100 TL

Yeni yıla kısa süre kala yılbaşı hindileri Fethiye semt pazarında görücüye çıktı.

PAZARYERLERİ DÜZENLENİYOR

Seydikemer Zabıtası tarafından ilçe genelinde kurulan semt pazarlarında bir dizi düzenlemeye gidiliyor. Seydikemer’de hemen hemen haftanın her gününde semt pazarı kurulurken, yaşanan bazı aksaklıklarla ilgili bazı düzenlemelere gidiliyor.

MHP'Lİ ÖZTÜRK KARAÇULHA'DA OY İSTEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Milletvekili Adayı Nuri Öztürk, seçim çalışmalarına Karaçulha Mahallesinde devam etti. Çalıca Cumartesi Semt Pazarı ve Karaçulha Mahallesi esnafını ziyaret eden Öztürk "Ülkemizin ve milletimizin bekası için halkımızdan Milliyetçi Hareket Partisine oy vermelerini istiyorum" diye konuştu.

HACI ADAYLARI UĞURLANMAYA DEVAM EDİYOR (görüntülü)

Fethiye’den kutsal topraklara şirketle 60 hacı adayı daha törenle uğurlandı. İbra ve Mikala Turizm şirketleri ile birlikte Fethiye’den kutsal topraklara 60 hacı adayı Patlangıç semt pazarı meydanında yapılan törenle uğurlandı.

SALI PAZARIDA TURİSTLERE KALDI

Fethiye’de her hafta Salı günleri kurulan bölgenin en büyük semt pazarı olan Fethiye Salı Pazarı Ramazan Ayı’nın gelmesi ile yabancı turistlere kaldı.

2.NCİ EL OTO VE TRAKTÖR PAZARI AÇILDI

Fethiye Çamköy kapalı semt pazarında haftanın cumartesi günleri 2.nci el oto ve traktör pazarı açılmaya başlandı.

2.NCİ EL OTO VE TRAKTÖR PAZARI AÇILACAK

Fethiye Çamköy kapalı semt pazarında her hafta cumartesi günleri 2.nci el oto ve traktör pazarı açılacak

CEVİZ “KİMSE PANİK YAPMASIN”

Fethiyespor Teknik Direktörü Mustafa Ceviz Fethiye Semt pazarından kulübe geçerken taraftarlar lokum ikramında bulundu. Lacivert Beyazlı takımın lokum gibi futbol oynayacağını söyleyen Teknik Direktör Mustafa Ceviz “Ligin başındayız. Kimse panik yapmasın. Yeni transferlerle bu lige damga vuracak lokum gibi bir takım kuracağız” dedi.

PAZARA TURİST YAĞIYOR

Fethiye’de her hafta Salı günü kurulan bölgenin en büyük semt pazarına başta Rodos olmak üzere Kaş, Kalkan, Sarıgerme, Dalyan ve Ölüdeniz’den turist yağdı.

TURİST ÇOK ALIŞVERİŞ YOK

Bölgenin en büyük semt pazarına sahip Fethiye Salı Pazarı’na gelen turistler pazarı gezip dolaşırken alışveriş yapmadan konakladıkları otellerine dönüyorlar.

ÇAMKÖY MODERN SEMT PAZARI’NA KAVUŞACAK

Çamköy belediyesi yaklaşık 7 yıldan buyana Çamköy çevre yolunun kenarına kurulmakta olan semt pazarında yeni bir düzenlemeye gidiyor.

PAZARA TURİST YAĞDI

Fethiye Semt Pazarı sezonun ilk turistlerinin büyük ilgisiyle karşılaştı.