Etiketler

İşletmeler Nasıl Ayakta Kalır?

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyelerinin kurumsal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği ücretsiz eğitimler 2020 yılında da devam ediyor.  2020 yılının ilk eğitiminde “İşletmeler Nasıl Ayakta Kalır” semineri gerçekleştirildi.

Servis Şoförlerine İlk Yardım Semineri 

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Bir Can Bin Umut Projesi” kapsamında, Fethiye’de taşımalı eğitim ve özel servis şoförlerine yönelik ilk yardım farkındalık seminerleri verildi.

Marmaris İlçe Tarım Müdürlüğü gıda sektörü çalışanlarına yönelik seminer düzenledi

Marmaris Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde Marmaris Ticaret odası destekli Alerjen maddelerin menü aracılığı ile tüketiciye sunulması konulu seminer gerçekleştirildi.

Okul servis şoförlerine ilkyardım eğitimi

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Bir Can Bin Umut Projesi' kapsamında, trafik kazalarında yaşanan yanlış müdahale sonucu meydana gelen ölüm ve sakatlanmaların önüne geçmek amacıyla il genelinde taşımalı eğitim servis şoförlerine ilk yardım eğitimi semineri verilmeye başlandı.

Marmaris'te 'Veli Olmak' adlı seminer gerçeklşti

Muğla'nın Marmaris ilçesinde düzenlen 'Veli olmak' başlıklı seminerde konuşan Psikoterapist Şamil Saribaş; 'Veliler okulda yaşanan sorunlar karşısında ne yapacağını bilmiyor. Daha fazla bilinçlenmeye ihtiyaç var' diye konuştu.

Şiddetin önlenmesinde akran arabuluculuğu semineri düzenlendi

Milas'ta, akran arabuluculuğu ve şiddet konularının anlatıldığı 'şiddetin önlenmesinde akran arabuluculuğu' semineri Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu'nda düzenlendi.

Elektronik Belge ve Defter Uygulamalarındaki Yenilikler Anlatıldı

Fethiye Vergi Dairesi Müdürlüğü, FTSO ve Fethiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odası işbirliğiyle Fethiye Esnaf ve Sanaatkarlar Odasının ev sahipliğinde üyelere Elektronik Belge ve Defter uygulamalarındaki yenilikler anlatıldı. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile Fethiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası işbirliğiyle düzenlenen ‘Elektronik Belge ve Defter uygulamalarında yenilikler’ konulu seminere yoğun ilgi oldu.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Seminer Düzenlendi

Fethiye Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet bakanlığınca Aile Eğitim Programı kapsamında Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından denetim ve takibi yapılan hükümlülere yönelik Aile Yaşam Becerileri konusunda seminer düzenlendi.

Bodrum Belediyesi personeline 'mükemmeli arama' eğitimi verildi

Bodrum Belediyesi personeline hizmet içi eğitimler kapsamında 'Mükemmeli Arama Eğitim Semineri' verildi.

Marmarisli anne babalara ergenlik anlatıldı

Marmaris'te düzenlenen seminerde konuşan Psikoterapist Cengiz İpek, 'Ergenlik her şeyi yapma ruhsatı değildir. Sınırları sağlıklı çizmek gerek. Mutlu ergen yoktur. Anne baba olarak bilen değil anlamaya çalışan olmamız daha sağlıklıdır' açıklamasını yaptı.

Köyceğiz Gölü ve Dalaman kanalları kirlilikten sos veriyor

Muğla'nın Ortaca ilçesinde düzenlenen çevre seminerinde konuşan Prof. Dr. Niyazi Özdemir, Köyceğiz Gölü ve Dalyan kanallarında kirliliğin had safhaya ulaştığını ve bu soruna çözüm getirilmesi gerektiğini belirtti.

Disleksiye dikkat çektiler

Muğla Valiliği’nin onayı ile Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Türkiye Disleksi Harekatı işbirliği özel eğitime gereksinim duyan öğrencilere yönelik hizmetlerin kalitesini arttırma adına seminer düzenlendi. Gönüllü Özel Eğitim Öğretmenleri Yusuf Yılmaz ve Uğur Bozkurt’un konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Fethiye AKUT'tan Yerleşik Yabancılara Deprem Semineri

Akut Fethiye Biriminin düzenlediği İngilizce sunumlu deprem seminerine Fethiye’de yaşayan İngiliz uyruklu vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Eğitimcilere Eğitim Verildi

Fethiye’deki öğretmenlere, okullardaki öğrencileri bilinçlendirmeleri amacıyla Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde ‘Eğitimcilerin Eğitimi’ başlığı altında seminer verildi.

Marmaris Çam Balı marka olacak

Dünya'nın en kaliteli çam balı olarak gösterilen Marmaris Çam Balı marka olacak. Turizmde Apiterapi uygulamalarını inceleyebilmek amacıyla, Marmaris Ticaret Odası (MTO) tarafından İçmeler'de 'Arı Ürünleri, Apiterapi ve Apiturizm Semineri' düzenlendi.

Müftü Oktay, “Aile cennete açılan yolculuğun ilk durağıdır”

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana konusu “Peygamberimiz ve Aile” olarak belirledi. Bu kapsamda Fethiye Müftülüğü tarafından “Evliliğe İlk Adım” seminerleri düzenleniyor. Bu etkinliğin amacının ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda topluma dini ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik etmek olduğu belirtildi.

Marmaris'te çocuk istismarı konusunda ebeveynlere seminer verildi

Marmaris'te ebeveynlere, son yıllarda artış yaşanan çocuk istismarı konusunda bilgilendirici ve eğitici seminer verildi. Seminerde konunun uzmanları tarafından çocuk istismarına ilişkin sunumlar gerçekleştirildi.

Öğrencilere Türk Kızılayı’nı tanıttılar

Seydikemer Gerişburnu Ömer Aygün İlk ve Ortaokulu’nda, Kızılay Haftası dolayısıyla seminer programı gerçekleştirildi.

Meslek Liselilere 'Etkili İletişim Becerileri' semineri verildi

Muğla meslek liselerinde eğitim gören öğrencilere yönelik özel 'Etkili İletişim Becerileri' semineri düzenlendi. Muğla genelinde öğrenim gören 1295 meslek lisesi öğrencisine yönelik olarak düzenlenen seminer Ankara Karma Sanat Evi yöneticisi Uzman Nilgün Tuluk tarafından verildi.

Tabipler Birliği’ne seminer verildi

Türk Tabipler Birliği tarafından 31’incisi düzenlenen Halk Sağlığı gezici eğitim semineri kapsamında Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin çeşitli Tıp Fakültelerinde halk sağlığı ihtisası yapan hekimler başta olmak üzere 34 kişiye seminer gerçekleştirildi.

Ormancıların semineri başladı

İzin ve İrtifak Daire Başkanlığı'nın 'İzin ve İrtifak İşleri Rehabilitasyon ve ÇED İşlemleri' konulu eğitim semineri Bodrum'da başladı.

Din görevlilerine organ bağışı semineri verildi

Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü Organ ve Doku Nakli Birimi Koordinatörü Dağıstan Daniş, Milas'ta görev yapan din görevlilerine yönelik organ bağışı semineri düzenledi.

Fethiye’de Narko Rehber Eğitim Semineri Verildi

Fethiye’de; Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından narko rehber eğitim semineri verildi.

Muğla’da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele eğitimi verildi

Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde odaya kayıtlı üyelere Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Semineri verildi.

SERVİS ŞOFÖRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı başlarken, öğrencileri okula taşıyacak servis araçları şoförleri bilgilendirildi. Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen bilgilendirme seminerinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ile Çocuk Büro Amirliği yetkilileri katılımcılara dikkat edilmesi gereken hususları hatırlattılar.

Bağımlılıkla Mücadele semineri düzenlendi

Fethiye Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından, “Çevre Ahlakı-Mahremiyet Bilinci- Bağımlılıkla Mücadele” konulu seminer düzenlendi.

FETHİYE'DE ZABITA EKİPLERİNE İLETİŞİMİN ÖNEMİ ANLATILDI

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeline Dr. Öğr. Üyesi Deniz Kader Şarlak tarafından ikili ilişkiler ve iletişim konulu eğitim semineri verildi.

FETHİYE EMNİYETİ GÜVENLİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğünde,tatile gelen kişilere kiraya verilen “günü birlik” evler ile ilgili bilgilendirme semineri düzenlendi. Son yıllarda tatile gelen kişilere kiralanan daire, ev, stüdyo daire ve villa sayılarının artması ile ilgili olarak güvenliği sağlamak amacıyla aynı oteller ve pansiyonlarda olduğu gibi Emniyet Müdürlüğüne veya Jandarma Komutanlığına bu kalan kişilerin kimlik bilgilerinin internet ortamında sisteme anında girilmesi istendi. Bu uygulamanın başlayacağı15 Temmuz 2019 tarihinden sonra sistemegirmeyen işletme ve konut sahiplerinin14 bin 705 TL ceza ödeyeceği de kaydedildi.

Lübnanlı matematik dahisi çocuklar Marmaris’te

Lübnanlı, 'matematik dahisi' olarak tanımlanan çocuk öğrenciler, kendileri için düzenlenen eğitim seminerine katılmak için Marmaris'e geldi.

İLETİŞİMİN ÖNEMİ ANLATILDI

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Koruyucu Ruh Sağlığı Programı kapsamında “Çalışma Yaşamında İletişim ve Etik” konulu seminer düzenlendi.