Etiketler

Domuza tuzak kurup ölüme terk ettiler

Bodrum'da tel kapana tuzak kurularak yakalanan domuzu ölüme terk ettiler. Belediye ekipleri domuzu kurtarmak için seferber oldu.

Firari maymunu yakalamak için ekipler seferber oldu

Muğla'nın Ortaca ilçesinde bir süredir başı baş dolaşan sahipsiz maymun Ortaca Belediyesi Geçici Rehabilitasyon ve Bakım Evi ekipleri ile Doğa Koruma Ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlileri tarafından yakalandı.

Paspatur Çarşısı esnafı ring seferleri istiyor

Fethiye’nin tarihi Paspatur Çarşısı esnafları, Ölüdeniz minibüslerinin ring seferleri yapmasını istiyor. Paspatur Çarşısı’nda bir araya gelen esnaflar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına gönderilmek üzere hazırladıkları dilekçe hakkında bilgilendirmede bulundular. Fethiye Turistik Çarşı ve Paspaturu Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Zercek yaptığı açıklamada, “Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca ve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar’dan bu konuda destek bekliyoruz. 20 yıldır bu çarşı için hiçbir şey yapılmadı” ifadelerini kullandı.

Kazada ölen hamile köpeğin yavrularını kurtarmak için seferber oldular

Muğla'nın Bodrum ilçesinde otomobil çarpan hamile köpeğin karnındaki yavruları kurtarmak için seferber oldular. Telef olan hamile köpeği ameliyat ederek yavruları kurtarmaya çalıştı. Karnından çıkan 8 yavru köpekte telef oldu.

Alevlerin arasından çıkardılar, kurtarmak için seferber oldular

Muğla'nın Bodrum ilçesinde tarlada çıkan yangında alevlerin arasından kalan kaplumbağaları kurtarmak için seferber olan itfaiye erleri bir kaplumbağayı kurtardı.

'Plaj'ı kurtarmak için seferber oldular

Muğla'nın Bodrum ilçesi Yahşi Sahili'nin maskotu olan 'Plaj' isimli köpeğe araç çarpınca vatandaşlar seferber oldu. Sedyeyle taşınan köpeği gören bazı vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Yavru baykuş yetkililere teslim edildi

Fethiye’de Yeni Mahalle’de yaşayan Arif Muslu isimli vatandaş, evinin etrafında bulduğu yavru baykuşu Fethiye Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği yetkililerine teslim etti.

Çimen, “İnşaat mühendisleri ara eleman statüsüne getirilmek isteniyor”

Muğla İnşaat Mühendisleri Odası Fethiye Temsilcisi Levent Çimen, İnşaat Mühendisliği bölümlerine giriş için belirlenen en düşük başarı sıralaması 50 bin olarak değiştirilmesi gerektiğini vurguladı. Çimen, “Ülkemizde inşaat mühendislerinin geldikleri nokta hayli düşündürücüdür. Maalesef karar vericiler tarafından inşaat mühendisliği ara eleman statüsüne getirilmeye çalışılmakta, alenî bir şekilde de bu niyet en yetkili ağızlardan ifade edilmektedir” dedi.

Dere yatağında mahsur kalan balıklar için seferber oldular

Muğla'nın Bodrum ilçesinde ağaçların katledilip, dere yatağının kapatıldığı sitede inceleme yapan Bodrum Belediyesi ekipleri, dere yatağının diğer tarafında kalan binlerce balığı kurtarmak için seferber oldu.

Damadının evini satmak için İstanbul'dan Datça'ya gelen yaşlı şahıstan 2 gündür haber alınamıyor

İstanbul'dan geçtiğimiz gün damadının evini satmak için Datça'ya gelen 74 yaşındaki şeker hastası Tanju Erkut'tan 2 gündür haber alınamıyor. Yaşlı şahsı bulmak için tüm ekipler seferber olurken, Datça'ya gelen Erkut Ailesi, babalarının bulunması için herkesten yardım istedi.

Dolmuşlar Hat İle Birlikte Satılık

Covid-19 normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte dolmuş seferleri eski sefer sayılarına doğru çıkmaya başlarken bazı dolmuş hatlarının dolmuş ile birlikte satılık olduğu kaydediliyor. Fethiye’de hemen hemen her hattaki bazı dolmuşların arkalarında hattıyla beraber satılık yazısı dikkat çekerken Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, “Özellikle şu salgın sürecinde son üç ay iş olamasa da yollarda gidip gelmek durumunda kaldılar. Ciddi zararlara uğradılar” ifadelerini kullandı.

Uçuşlar başladı

Korona Virüs salgını nedeniyle 2 ayı aşkın süredir iç-dış hat uçuşlarının durduğu Milas-Bodrum Havalimanında İstanbul, İzmir ve Ankara'nın ardından dün iç hat seferleri alınan tedbirlerin ardından bugün başladı.

Bodrum-Datça Feribot seferleri yeniden başladı

-Korona virüs salgını dolayısıyla 23 Mart 2020 tarihinde iptal olan Bodrum-Datça Feribot seferleri yeniden başladı. Seferlerde feribota maskesiz binmek yasak.

Bayramda Sokak Hayvanları da Unutulmadı

Fethiye’de sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Ramazan Bayramı’nda sokak hayvanları unutulmadı. Restaurantların yanı sıra pek çok işletmenin kapalı ve sokakların bomboş olması nedeniyle sokak hayvanları için gönüllüler ile belediye seferber oldu. Fethiye’de hemen hemen tüm bölgelerde can dostlara mama yetiştiren gönüllü Hilmi Kıvrak, “Aç kalmamaları ve mutlu olmaları için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yavru domuzun boynundaki kelepçeyi çıkarmak için seferber oldular

Muğla'nın Milas ilçesi Güllük mahallesinde yavru domuzun boynuna takılan plastik kelepçeyi, vatandaşların uzun çabası sonrası çıkarıldı.

Dağcılar kayıp dağcı için seferber oldu

Mendos Dağı’na, antrenman için tırmanışa giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan dağcının bulunması için Türkiye’nin dört bir yanından dağcılar da arama çalışmalarına katılmak üzere Fethiye’ye geliyor. JAK, AFAD, iz takip köpeği, Zirve Dağcılık ile Likya Dağcılık ekiplerinin katıldığı Fikret Emre’yi arama çalışmalarından 9’uncu günde de sonuç alınamadı. Kaybolan dağcı Fikret Emre’nin yerini bilenlerin veya görenlerin en yakın polis ya da jandarmaya başvurmaları istendi.

Kayıp Dağcı Sağ Olarak Görülmüş

Fethiye'de 7 gündür haber alınamayan dağcının bulunması için ekipler seferber olurken dağcının çantası ile kapri eşofmanı bulundu. Aramalar devam ederken bazı çobanların dağcıyı sağ olarak bitkin vaziyette gördüklerini söyledikleri öğrenildi. Dağcının bulunabilmesi için Cumhuriyet Savcılığı, Jandarma Arama Kurtarma ekipleri, Likya Dağcılık İhtisas Kulübü ve Fethiye Zirve Dağcılık, AKUT ve AFAD çalışma yapıyor.

6 gündür haber alınamayan dağcı için ekipler seferber oldu

Fethiye'de 6 gündür haber alınamayan dağcının bulunması için ekipler seferber oldu.

Yeni atanan mühendis ve orman muhafaza memurlarına eğitim

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde, göreve yeni atanan Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza memurlarına orman yangınları konusunda iş başı eğitimi veriliyor.

Öztürk “Ölüdeniz’de Sınıfta Kaldılar”

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin Ölüdeniz’de başlattığı ve hala bitmeyen içme suyu şebeke çalışmalarını yerinde inceledi. Turizm sezonu için hazırlıklarını sürdüren işletme sahiplerinin dert ve dileklerini dinleyen Öztürk, “ Ölüdeniz delik deşik durumda. Su kanalları kazılmış kapatılmamış. Üst yapılar yapılmamış. Bu gidişatla tahmin ediyorum virüs bitse bile biz maalesef turizm konusunda, alt yapı konusunda Ölüdeniz’de sınıfta kalmış durumdalar” dedi.

Su dolu kuyuda 3 gün hayat mücadelesi veren yavru kediyi kurtarmak için seferber oldular

Muğla'nın Bodrum ilçesinde su dolu kuyuda 3 gün boyunca hayat mücadelesi veren kediyi kurtarmak için ekipler seferber oldu. Uzun uğraşlar sonucu kuyuya indirilen botla kurtarılan yavru kedi tedavi altına alındı.

Cengil, “Devletimiz tüm imkanları seferber ediyor”

AK Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil yaptığı yazılı açıklamada CHP Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayı kınadı. Türkiye genelinde sağlık çalışanlarının özverili bir şekilde çalıştığını kaydeden Cengil, “Bu konuda devletimiz tüm imkanları seferber ediyor. AK Parti Fethiye Gençlik Kolları olarak sağlık çalışanlarımıza teşekkür pankartıyla destek olduğumuzu ifade etmemizden rahatsızlık duyan CHP Fethiye İlçe Başkanlığını kınıyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.

Azmağın sembolü Kazlar için seferber oldular

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka mahallesindeki Muğla Valiliği ve Çevre Koruma Vakfı tarafından kurulan MUÇEV'in sorumluluğundaki kadın azmağında yaşayan Kazlar beslenmek için mahalle içlerine kadar gitmesinin basında yer almasının ardından Belediye, MUÇEV, Jandarma ekipleri Kazları beslemek için seferber oldu.

Halatlara takılan carreta caretta için seferber oldular

Muğla'nın Bodrum ilçesinde deniz kenarından yüzgeci kopmuş yaralı halde bulunan carreta caretta cinsi kaplumbağa için tüm ekipler seferber oldu.

Marmaris polisi denizdeki balıkları besledi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasında emniyet güçleri bu sefer denizdeki balıkları besledi.

Foseptik çukuruna düşen eşeği kurtarmak için seferber oldular

Bodrum'da, foseptik çukuruna düşen bir eşek, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

105. Sokakta 23 Nisan kutlamaları balkonlardan bayraklarla yapılacak

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100'üncü yılı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutlamak için Marmaris'te bayrak seferberliği başladı.

'Issız adada köpek var' ihbarı ekipleri seferber etti

Muğla'nın Bodrum ilçesi Çelebi adasında 1 köpek ve 4 yavru var ihbarı ekipleri harekete geçirdi. 3 saat boyunca tüm adayı arayan Bodrum Belediyesi veteriner hekimi ve ekibi köpekle ilgili bir bulguya rastlamayınca geri döndü.

Muğla ASKON'dan Milli Dayanışma Seferberliğine Destek

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Muğla Şube Başkanlığı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çağrısı üzerine başlatılan Milli Dayanışa Seferberliğine destek geldi. Askon Muğla Şubesi, üyeleri ve hayırseverlerden gelen gıda paketlerini Fethiye, Seydikemer ve Muğla’nın diğer ilçelerindeki muhtarlara teslim ederek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağladı.

Hayırseverler Aldı, CHP Dağıttı

Koronavirüs salgını sebebiyle evde kalan yardıma muhtaç 65 yaş üstü vatandaşlarımız için bir seferberlik de Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı başlattı. İhtiyaç sahibi ailelere, özellikle 65 yaş üstü vatandaşlara Fethiye Halkının destekleri ile alınan erzaklar, CHP Fethiye İlçe Örgütü aracılığıyla evlerine kadar ulaştırılıyor.