Etiketler

Milas Belediyesi'nden droneli önlem

-Milas Belediyesi Salı pazarında termal kameralı drone ile alışveriş yapan vatandaşların ateşini ölçerken bir yandan da uyarıcı anonslar yaptı.

Salı Pazarına Korona Ayarı

Koronavirisü tüm dünyayı ve ülkemizi de etkilerken Fethiye Salı Pazarı’nda bu salgına karşı alınan tedbirlere rağmen bazı vatandaşların uyum gösterdiği, bazılarının ise kurallara riayet etmeden alışveriş yaptığı gözlendi.

Salı Pazarı’nda Sessizlik Hakimdi 

Dünya geneline yayılan korona virüsü sebebiyle Fethiye’de her hafta kurulan Salı Pazarı’nda sessizlik hakimdi. Pazarda bazı bölümlerin kurulmadığı gözlenirken, bazı esnaflar da kendi inisiyatifleri ile stantlarını açmadılar. 

Milas'ta pazaryerleri kapanıyor

Milas'ta Korona virüs önlemleri kapsamında haftanın belirli günleri açılan merkez mahalle pazarları kapanıyor. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere Salı pazarı ve Cumartesi pazarı ile Belde pazarları olan Boğaziçi, Bafa, Selimiye, Ören, Güllük, Beçin dışında kalan pazarlar geçici süreyle kapanacak.

Aşırı Rüzgar Pazarı Etkiledi 

Fethiye’de sabah saatlerinde aşırı şekilde, gün içinde de zaman zaman etkili olan aşırı rüzgar, her hafta kurulan Salı Pazarını olumsuz etkiledi. Bazı bölümlerin kurulamadığı gözlenirken, aşırı rüzgar ve soğuk hava nedeniyle Salı Pazarı sakin bir ortamda geçti. 

Uzun Zamandır Bekleniyordu

Uzun zamandır beklenen göbek (kuzugöbeği mantarı) tezgahlarda yerini aldı. Her hafta kurulan Salı Pazarı’ndaki tezgahlarda yerini alan kuzugöbeği mantarının fiyatı ise dudak uçuklatıyor.

Zeytin Ve Zeytinyağı Ürünleri Kapışılıyor

Seydikemer’de bulunan Gökkuşağı Zeytinyağı Fabrikası, zeytinyağının yanında zeytinyağı sabunu, zeytin çiçeği kolonyası üretimi de gerçekleştiriyor. Özellikle saf zeytinyağından üretilen sabun hem kokusu hem de kepeği önlemesinden dolayı sıkça tercih ediliyor. Gökkuşağı Zeytinyağı Fabrikası Sahibi Koray Karaçelik,her hafta kurulan Salı Pazarı’nda bu ürünleri satışa sundu.

Taş Değirmen Tahini İlgi Görüyor 

Fethiye Salı Pazarı ve semt pazarlarında tahin, kuru meyve, badem, pekmez, Fethiye hurması gibi ürünler satan Pazar Esnaflarından Halil Kayran; taş değirmende hazırlanan tahinin büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Müşterilerinin memnuniyetini de dile getiren Kayran, tahinlerin Fethiye susamından üretildiğini söyledi. 

Salı Pazarı’nda Çadırlar Kurulamadı

Fethiye’de her hafta kurulan Salı Pazarı’nda şiddetli rüzgardan dolayı çadırlar kurulamadı. Normal şartlar altında sabahın erken saatlerinde açılan tezgahlar bu hafta gecikmeli olarak kurulabildi.

Yeni Yıl Alışverişleri Salı Pazarı’ndan Yapıldı

Fethiye’de yeni yıl alışverişleri Salı Pazarı’ndan yapılırken, bazı vatandaşlar alışveriş merkezleri ile market ve mağazaları da tercih etti.

Hindi 250 TL’den Satıldı

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi olarak adlandırılan hindi Fethiye’de pazarda 250 TL’den satıldı. Fethiye Salı Pazarı’na getirilen hindiler, 250 TL’den alıcı buldu.

Kışlık Meyve Sebzelere İlgi Yoğun

Kış mevsiminin gelmesi ile Fethiye Salı Pazarı’nda da kış meyve ve sebzelerine yoğun ilgi oldu. Portakal, mandalina, pırasa, ıspanak gibi sebze ve meyveler vatandaşlar tarafından bol bol alınırken; her hafta olduğu gibi 40 TL kilogram fiyatı ile sarımsak zirveyi bırakmadı.

Vatandaşlara ve pazar esnafına aşure ikram ettiler

Fethiye Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası, her hafta kurulan Salı Pazarı’nda aşure etkinliği düzenledi. Gerçekleşen organizasyonda vatandaşlara ve pazar esnafına kazanlar dolusu aşure ikram edildi.

Fethiye’de salı pazarı’nda turist bereketi

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Salı günleri kurulan semt pazarına Fethiye’nin yanı sıra çevre ilçelerden de turlarla turist gelince, pazarda hareketlilik yaşandı. Thomas Cook’un iflas haberine rağmen yöredeki İngiliz turistler de tatillerine devam edip, önce pazarda alışveriş yaptıktan sonra plajlara koştu.

Sebze meyve fiyatları düşmüyor

Fethiye’de hemen her hafta kurulan semt pazarında sebze meyve fiyatları bir türlü düşmüyor. Sarımsağın kilosunun 40 TL’den satıldığı Fethiye Salı Pazarı’nda domates 2-3 TL’den satıldı. Pazarcı esnafı, “Fiyat normal” derken; tüketiciler ise “Fiyatlar bir türlü düşmüyor” diye konuştular.

SALI PAZARI BAYRAMIN İLK GÜNÜ YİNE KURULACAK

Fethiye Sabit Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, bu konuya netlik getirdi.

PAZARDA TURİST BEREKETİ

Turizm sezonu yeni yeni açılırken, Fethiye'de salı günleri kurulan bölgenin en büyük semt pazarına turist akını da başladı. Salı pazarına Fethiye, Ölüdeniz ve Dalyan'dan gelen turistler, adeta bereket getirdi.

Ömer Uludağ Pazarcı Esnafı'ndan Destek İstedi

Saadet Partisi Muğla Milletvekili 1. sıra adayı Ömer Uludağ, Fethiye'de Salı pazarı esnafını gezerek partisine destek istedi.

İLK TURİSTLER SALI PAZARINDA

İLK TURİSTLER SALI PAZARINDA

SALI PAZARI GİRİŞİNDE YEHOVA ŞAHİTLERİ KİTAP VE BROŞÜRLERİ DAĞITILIYOR

SALI PAZARI GİRİŞİNDE YEHOVA ŞAHİTLERİ KİTAP VE BROŞÜRLERİ DAĞITILIYOR

SALI PAZARINDA EYLÜL TURİSTLERİ

SALI PAZARINDA EYLÜL TURİSTLERİ

YAYLADAKİ SEL FELAKETİ PAZARI ETKİLEMEDİ

Fethiye’de Salı günleri kurulan semt pazarında meyve ve sebze bolluğu yaşanırken, geçtiğimiz haftalarda Seki Yaylası’nda meydana gelen selin pazar fiyatlarını etkilemediği kaydedildi. Ayrıca Fethiye’de Kurban Bayramı tatili öncesinde ve sonrasında Salı Pazarı ile semt pazarlarının açık olacağı bildirildi.

KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

SALI PAZARI’NDA KURBAN KESİLMEYECEK KESİM ÜCRETİ BÜYÜKBAŞ 230, KÜÇÜKBAŞ 60 TL

PAZARDA TURİST YOĞUNLUĞU

Fethiye’ye tatile gelen yerli ve yabancı turistler bölgenin en büyük pazarı olma özelliği taşıyan Fethiye Salı Pazarı’na uğramadan dönmüyor.

“BİRBİRLERİNİ SEVİYORLARDI, İSPATLAYABİLİRİM”

***Fethiye Salı Pazarı cinayetinde 3. Kez hakim karşısına çıkan sanık M.E eski eşinin maktül Muammer Öztop tarafından evde zorla tutulduğunu iddia ederken, maktülün oğlu ise, “ babam Muammer ve Hülya birbirlerini seviyorlardı.Zorla tutulma olayı yoktur. Birbirliklerini sevdiklerine dair elimizde fotoğraflarda vardır. Bunu ispatlayabilirim” diye konuştu.

PAZARDA ÇEŞİT ARTIYOR

Fethiye'de her hafta salı günleri kurulan Semt pazarında baharla birlikte sebze ve meyve çeşidi artarken, fiyatlar bir türlü düşmüyor. Domatesin kilosu 3-4 TL den satıldığı Fethiye Salı Pazarı'nda çağla-badem 10-15, kuzu göbeği 120, sarımsak 15 Tl den satıldı.

OYUNCAK SİLAHLAR VE OYUNCAKLAR YERİNE KİTAP DAĞITILDI

Fethiye’deki ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrencilere‘Oyuncak Silahını Getir, Kitabını Al’ etkinliği düzenlendi. Kitabı anlatan dövizler ile Salı Pazarı Meydanı’nda toplanan öğrenciler, buradan Belediye Kültür Merkezi’ne kadar yürüdüler.

MİLAS ZABITASI HAVA KİRLİLİĞİNE KARŞI VATANDAŞLARA BROŞÜR DAĞITTI...

Milas’ta son günlerde hava kirliliğinin artması üzerine ilçedeki kalorifer yakan binaları denetim altına aldıklarını belirten Milas Belediye Zabıta Müdürü Süleyman Karatoprak, hazırlanan uyarı broşürlerini de Salı Pazarında halka dağıttıklarını söyledi.

PAZARCININ KAZANCI DÜŞTÜ

Bölgenin en büyük semt pazarlarından biri olan Salı Pazarı’nda Pazar esnafı satışların geçen yıla göre yüzde 80’e varan oranda düştüğünü söyledi. Vatandaş ise fiyatları yüksek buldu.

SEBZE VE MEYVE FİYATLARI CEP YAKIYOR

Fethiye’de her salı kurulan ve çevre ilçelerden de gelen vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği Salı Pazarı’ndaki sebze ve meyve fiyatları cep yakıyor. En çok zammın geldiği sebze ise kilosu 7 TL’ye fırlayan taze fasulye oldu