Etiketler

Bayram öncesi son pazar boş kaldı

Fethiye Belediyesinden yapılan açıklama ile Kurban Bayramının 1. Gününe denk gelen Salı Pazarı, Arefe günü (bugün) kuruldu. Bayram alışverişi yapmak için gelen vatandaşlar alışverişlerini yaparken, bayram öncesi son pazarın sakin olması dikkat çekti.

Salı Pazarı Arefe Günü(Yarın) Kurulacak

Fethiye Belediyesinden yapılan açıklama ile Kurban Bayramının 1. Gününe denk gelen Salı Pazarı, Arefe günü (pazartesi) kurulacak.

Salı Pazarı ucuz mu, pahalı mı?

Salı pazarında yaz mevsimi ile ürün çeşitliliği arttı. Geçen seneye göre meyve fiyatlarının biraz daha pahalı olması vatandaşın cebini üzdü. Salı pazarında alışveriş yapan vatandaşlar pazarın pahalılığından dert yandı.

Salı pazarı yaz meyveleri ile renklendi

Her hafta kurulan Salı Pazarı'nda yaz meyvelerine yoğun ilgi oldu. Havaların ısınması ile birlikte pazardaki tezgahlar şenlenirken, vatandaşların yaz meyve ve sebzelerine yoğun ilgisinin olduğu görüldü.

Beşiktaşlı taraftarlardan şampiyonluk konvoyu

Fethiye’de Beşiktaşlı taraftarlar çifte şampiyonluğu araç konvoyu ile kutladı. Sosyal medyadan yapılan çağrı ile Fethiye Salı Pazarı meydanında buluşan Beşiktaşlı taraftarlar Fethiye caddelerinde şampiyonluk kutlaması gerçekleştirdi.

19 Mayıs Bayramı’na araç konvoyu damga vurdu

Fethiye’de 19 Mayıs Ataürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile düzenlenen araç konvoyuna yüzlerce araç katıldı. Fethiye Salı Pazarı Meydanında akşam saatlerinde başlayan konvoyda halka Türk bayrakları dağıtılıp, cadde ve sokaklarda 19 Mayıs şarkıları çalındı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, bir kamyonun kasasından halkı selamlayıp, Türk bayrağı salladı.  

Kısıtlama öncesi semt pazarlarında yoğunluk 

Fethiye’de, Salı günleri kurulan semt pazarında tam kapanma yoğunluğu yaşandı. Pazarların 2 haftadan uzun süre kapanacak olması nedeniyle alışverişe gelenler yoğun kalabalığa neden oldu. Semt pazarında yaşanan yoğun kalabalıkta sosyal mesafe kuralları ihlal edildi.

Türk Kızılay Fethiye Şubesi etkinliklerini sürdürüyor

Türk Kızılay Fethiye Şubesi, Ramazan ayı etkinliklerini sürdürüyor. Bu kapsamda Salı Pazarı’nda vatandaşlara pide dağıtımı yapıldı. 

Kansız pazar esnafı ve vatandaşların sorunlarını dinledi 

  Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız, her hafta kurulan Salı Pazarı’nı ziyaret ederek, esnaflar ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Türkiye’nin en önemli sorununun kötü ülke yönetimi olduğunu vurgulayan İlçe Başkanı Kansız, “Ramazan ayı bolluk ve bereket ayıdır. Fakat biz bu süreçte yoksulluk yaşıyoruz” dedi. 

Gelecek Partisi Uygur Türkleri için imza kampanyası düzenlendi 

Gelecek Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı, Uygur Türkleri için imza kampanyası düzenliyor.  Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından Çin’in Doğu Türkistan’daki Müslümanlara yönelik baskıcı politikalarının son bulması için imza kampanyası başlattı. 3 gün sürecek olan imza kampanyasının ilki Salı Pazarında gerçekleşti. 

Fethiye Belediye Zabıtasından HES kodu denetimi

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında, Fethiye Salı Pazarı’nda tezgah açan pazarcı esnafına ve vatandaşlara yönelik ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden alınması zorunlu olan HES Kodu denetimi gerçekleştirildi.

2021 yılının ilk enginarları tezgahlarda yerini aldı

Yılın ilk enginarları pazarlardaki tezgahlarda yerini aldı. Fethiye Salı pazarındaki tezgahlarda da tüketiciye sunulan enginarların tanesi 4 ila 5 TL arasında satılıyor.

Başkan Tokat Salı Pazarı’ndan vatandaşlara seslendi

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat ilçemizde kurulan geleneksel Salı Pazarı ve pazaryeri civarındaki esnafları ziyaret etti.

İkinci el pazarına yoğun ilgi

Fethiye’de her ayın ilk Perşembe günleri Salı Pazarı kapalı alanda kurulan ikinci el pazarı ilgi görmeye devam ediyor. Fethiye’de uzun yıllardan bu yana Salı Pazarı kapalı alanda kurulan ikinci el pazarında; giysiden süs eşyasına, kitaptan oyuncağa kadar birçok ürünün bulabilmek mümkün.

Semt Pazarı ucuz mu, pahalı mı?

Salı pazarında meyve ve sebzenin marketlere göre daha ucuz olması, vatandaşların Salı pazarını tercih etmesine neden oldu. Esnaflar iş yapamadıklarından dert yanarken, vatandaşlar ise pazarın pahalılığından dert yandı.

Pazar esnafı ve vatandaşları kongreye davet ettiler

Çarşamba günü yapacakları kongre öncesi hem resmi kurumları hem esnafları ziyaret eden Gelecek Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı, herkesi kongreye davet ediyor. Her hafta kurulan Salı Pazarı’nda ziyaret ettikleri pazar esnafı ile vatandaşlara maske ve broşür dağıtan Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman ve İlçe Başkanı Sadet Kansız, üreticilerin sorunlarını da dinledi.

Başkan Tokat’tan bir dizi ziyaret

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, ilçe de kurulan Cumartesi ve geleneksel Salı Pazarı’na ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Tokat pazar esnafına hayırlı işler temennisinde bulunarak bereketli kazançlar diledi.

Fethiye Körfezi kahverengiye boyandı

Fethiye’de etkili olan şiddetli yağmurun ardından derelerin Fethiye Körfezi’ne çamurlu su olarak akması kirli görüntülere neden oldu. Fethiye’nin büyük derelerinden olan Mut ve Salı pazarından geçen DSİ derelerinin getirdiği çamur ve çöpler denizin rengini değiştirmeye yetti.

Hortum yıktı geçti

Fethiye’de sabah erken saatlerde meydana gelen fırtına ve ardından başlayan yağmur etkili oldu. Saatteki hızı 60-70 km’yi bulan fırtına İnlice Mahallesinde hortuma yol açtı. Ağaçlar yıkıldı. Şiddetli yağmur nedeni ile Fethiye merkezinde de zaman zaman yollar su ile doldu. Karaçulha Mut Deresinde sular iyice yükseldi.

Salı Pazarı’nda denetleme gerçekleştirdiler

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kovid-19 tedbirleri kapsamında Salı Pazarı’nda denetlemelerde bulundu. Denetimler esnasında İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, maske takmayanlara ve açık alanda sigara içenler hakkında cezai işlem uyguladı.

Fethiye'nin ihracat rekortmeni Sistem Sera!

Fethiye’den başta Türkmenistan olmak üzere pek çok ülkeye sera ihracatı yapan Ölüdeniz Sistem Sera, yeni projelerle dünya devi olmaya hazırlanıyor. Fethiye’de 35 yıl önce balık pazarı inşaatı ile başlayan, ardından Fethiye Halı Sahası, Salı Pazarı gibi mekanların inşaatını üstlenen firmanın sahibi Mehmet Şal, artık sera konusunda yeni projelerle bir dünya devi olma yolunda hızla ilerliyor.

Başkan Tokat bir dizi ziyaret gerçekleştirdi

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, ilçemizde kurulan Cumartesi ve geleneksel Salı Pazarı’na ziyaret gerçekleştirdi. Pazar alışverişi de yapan Başkan Tokat pazar esnafına hayırlı işler temennisinde bulunarak bol kazançlar diledi.

Hindiler pazarda satışa sunuldu

Fethiye’de yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi olan hindiler, Salı Pazarı’nda satışa sunuldu. Hindilerin 250-350 TL arasında satıldığı belirtildi.

Yılbaşı yaklaşırken, pazarda hareketlilik yaşandı

Fethiye'de Salı günleri kurulan Salı Pazarı'nda yılbaşı öncesi yoğunluk hakim oldu. Pazarda, giyim bölümü eski günlerini arar vaziyetteydi. Covid-19 tedbirlerinin sık sık anonslar yapılarak hatırlatıldığı pazarda Fethiye Belediyesi zabıta görevlileri, sık sık maske ve sosyal mesafe kontrolleri yaptı. Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, sert bir kış geçirmediğimiz için fiyatlar geçen haftalara göre daha düşük olduğunu söyledi.

Pandemi döneminde kuşlara ekmek atarak stres atıyorlar

Fethiye’de her hafta kurulan Salı Pazarı’nda esnaflar, pandemi nedeniyle işleri yavaşlayınca, Devlet Su İşleri (DSİ) kanalında kuşları beslemeye başladılar. Ördeklere ve martılara ekmek atarak adeta terapi olduklarını belirten esnaflar ve vatandaşlar, tüm halkın bu bölgede kuşları besleme faaliyetine destek olmasını istediler.

Pazar esnafından örnek davranış

Dünyayı ve ülkemizi etkilen korona virüsü salgını ile mücadele kapsamında Salı Pazarı esnaflarından Emin Duru, vatandaşlara ve pazar esnaflarına maske dağıttı. Duru açıklamasında, “Yaklaşık 9 aydır ülkemizde ve ilçemizde pandemi sürecini yaşıyoruz. Sosyal sorumluluk bilinci ile kendi imkanlarım ölçüsünde esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza maske dağıtmaya karar verdim” dedi.

Yasak öncesi pazarda fiyatlar coştu

Kovid-19 tedbirleri kapsamında başlayan yeni kısıtlamalar ile birlikte Salı pazarında fiyatlar coştu.

İlçe Başkanı Demir, “Önemli olan halkımızın sağlığı”

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği proje kapsamında; Salı Pazarı’nda 65 yaş ve üstü vatandaşlar için pazar arabası dağıtımı; korona virüsü salgını tedbirleri kapsamında iptal edildi.

Salı Pazarı’nda denetlemeler aralıksız sürüyor

Fethiye Salı Pazarı’nda korona virüsü salgını tedbirleri kapsamında denetlemeler aralıksız devam ediyor. Fethiye Belediyesi Zabıta ekipleri esnafların ateşlerini ölçüp, maske ve sosyal mesafe uyarısında bulunuyorlar.

Başkan Tokat Salı Pazarı’nda incelemelerde bulundu

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat Salı Pazarı’nda bir takım incelemelerde bulundu. Milas İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda alınan tedbirlere dikkat çeken Başkan Tokat, maske, mesafe ve hijyen vurgusu yaptı.