Etiketler

Boyraz, faaliyetleri denetledi

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz, TSD Fethiye Şubesi’nin 2019 yılındaki projeleri ve faaliyetleri konusunda denetlemelerde bulundu.

Arslanca; “Evinden çıkamayacak hiçbir engelli kalmayacak”

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Aydoğan Arslanca ihtiyaç sahiplerine 2020 yılı hediyesi olarak 8 adet akülü sandalye hediye etti. Arslanca, “Evinden çıkamayan hiçbir tane engelli arkadaşımızı bırakmayacağız. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’ndan Arslanca’ya tam destek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca’yı makamında misafir etti. Sohbet havasında geçen ziyarette İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nazife Figen Karahan da yer aldı. 

Arslanca, projelerini anlattı

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca, Fethiye’de gerçekleştirecekleri projeler ile ilgili Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi’nde bir sunum gerçekleştirdi.

Arslanca, tepkisini dile getirdi

Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Sohbet havasında geçen ziyarette engelliler yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

Arslanca, çalışmaları hakkında bilgi verdi

AK Parti Fethiye Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çiftçi, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi’ni ziyaret etti.

Arslanca, miniklerin sorularını yanıtladı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İbrahim Gül Anaokulu’nun davetlisi olan Fethiye Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Aydoğan Arslanca; minik öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Arslanca, “Engelsiz bir Türkiye istiyoruz” 

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca, 3 Aralık Dünya Engelliler günüdolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı. Arslanca engelsiz bir Türkiye istediklerini belirterek, “Ülkemiz zorlu bir dönemden geçiyor. Engelliler bir yandan yeni haklar ya da olanaklar kazanırken diğer yandan da yeni sorunlarla veya uygulamada karşılaşılan sorunlarla yüz yüze bırakılıyor” ifadelerini kullandı. 

Engelli Meclisi ilk toplantısını yaptı

Fethiye Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu, Aydoğan Arslanca başkanlığında ilk toplantısını yaptı. Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi’nde gerçekleşen toplantı sohbet havasında geçti.

Paşalı’dan sürpriz ziyaret

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ünsal Paşalı beraberindeki heyet ile birlikte Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kermesler yoğun katılımla başladı

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiği kermeslerin startlarını verdi. Şube ofisinde gerçekleşen etkinliğe yoğun katılım oldu.

Başkanlar kurulu toplantısı değerlendirildi

Türkiye Sakatlar Derneği Muğla, Bodrum ve Milas temsilcilikleri; Fethiye Şubesi ev sahipliğinde kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Gerçekleşen etkinlikte geçtiğimiz haftalarda Antalya’da yapılan Başkanlar Kurulu Toplantısı da değerlendirildi.

Sakatlar Derneği Kermes Düzenliyor

Türkiye Sakatlar Federasyonu Fethiye şubesi tarafından her hafta kermes düzenlenecek. Dernek binasında gerçekleşecek olan kermeste engellilerin yaptığı el sanatları ürünleri ile ailelerinin yaptığı yemek ve pasta börek çeşitleri satılacak. Sakatlar Derneği Fethiye şube başkanı Aydoğan Arslanca; ‘Sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleştireceğimiz kermesimizin, Cuma günü başlatıp 3 gün sürdüreceğiz. İlk kermesimizi 15 Kasım Cuma günü açıyoruz’ ifadelerini kullandı.

Aybek, “Örnek çalışmalarınızdan dolayı kutluyorum”

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Suat Aybek, Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi’ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Arslanca, projenin sunumunu yaptı

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca, hazırladıkları Engelsiz Alan Bayrağı projesi hakkında Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’e bir sunum gerçekleştirdi. Kaymakam Şahiner, proje hakkında görüşlerini de aktardı.

Başkanlar Kurulu Toplantısı yapıldı

Türkiye Sakatlar Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, Antalya Kemer’de yapıldı. Türkiye genelinde 71 şubesi bulunan derneğin başkan ve yönetim kurulu üyeleri; gerçekleşen toplantıda projeleri ve çözüm önerilerini paylaştılar.

Kullukçu’dan sürpriz ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi’ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Dernek yöneticileri ve üyeleri ile sohbet eden İlçe Başkanı Kullukçu, engelliler konusundaki bütün çalışmalara ellerinden geldiği kadar destek olacaklarını ifade etti.

Arslanca’nın girişimleri sonuç verdi

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca’nın engelliler için ayrılan park yerlerinin ihlali ile ilgili girişimleri sonuç verdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) tarafından değerlendirilen başvuru sonrasında, Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Aydoğan Arslanca’ya park ihlallerine yönelik denetimlerin arttırılacağı yönünde cevap geldi.

Arslanca, projelerini anlattı

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca ve yönetim kurulu üyeleri; AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’yi makamında ziyaret etti.

Arslanca, “Duyarlı işletmelerin yanındayız”

Ölüdeniz’de bulunan Sun City Hotel’in daveti üzerine işletmeye konuk olan Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi yöneticileri ve üyeleri hem güzel bir gün yaşadılar, hem de tesisin erişebilirlik hususunda görüşlerini aktardılar.

Karaca, “Sorunları hep birlikte çözeceğiz”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi’ni ziyaret ederek, yönetim kurulu ve şube üyeleri ile sohbet etti. Engellilerin sorunlarını dinleyen Karaca, “Sizlerin ve diğer engelli kardeşlerimizin sorunlarını el birliği ile hep birlikte çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Engellilerin parti içinde siyaset yapmasını önemsiyorum”

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca, CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ın daveti ile gittiği Ankara’da; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti. Alban ve dernek yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı ziyaret sohbet havasında geçti.

Arslanca'ya Torun'dan tebrik

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, hafta sonu Antalya’da engellilere yönelik düzenlenen rallide birinci olan Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca’yı genel merkeze davet ederek, tebrik etti.

Birincilik madalyası ile döndü

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca, Antalya’da engellilere yönelik düzenlenen ralli organizasyonunda 15 kişi arasından birinci oldu. Arslanca, kıyasıya geçen etkinlikte birinciliğe ulaşarak önemli bir başarıya imza attı.

Arslanca, “Engellilerin sorunlarının çözümü belediye meclislerindedir”

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser beraberinde Yönetim Kurulu Üyeleri Atik Ünlükaya ve Zafer Aykaç ile Belediye Meclis Üyeleri Arif Coşkun ve Turgay Öztürk ile birlikte Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi’ni ziyaret etti.

Arslanca, “70 şubemizle büyük bir aileyiz” 

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca beraberinde Fethiyeli işadamı Süleyman Akbay ile birlikte İstanbul’da bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi’ni ziyaret etti. 

Saatcı ve eşinden sürpriz ziyaret

Önceki dönem Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, eşi Nesrin Saatcı ile birlikte Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi’ne sürpriz bir ziyarette bulundu. Şube Başkanı Aydoğan Arslanca dernek şubesinin kazandırılmasında emeği geçen Behçet Saatcı’ya teşekkürlerini sundu.

Alban, “Engelli eşittir zavallı algısı yanlıştır”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Fethiye programı kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi yöneticilerini ziyaret etti. Engellilerin sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve yerel yönetimlerde temsilini desteklediğini söyleyen Alban, “Toplumda engelli eşittir zavallı algısı yanlıştır. Engellilerin desteklendiği zaman aşamayacakları bir şey yoktur” ifadelerini kullandı.

HASTALIKLARI MUTLULUKLARINA ENGEL OLMADI

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi üyesi olan diyaliz hastaları Sedat İlgin ve Emine Okçu, eğlenceli bir düğünle dünya evine girdiler. Hastalıkları mutluluklarına engel olmayan çifti yakınları ve arkadaşları yalnız bırakmadı.

“Tüketen değil üreten bireyler olmak istiyoruz”

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi ile Marmaris Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Engelsiz El Sanatları ve Yöresel Ürünler Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Samanlık İskele Meydanı’nda gerçekleşen etkinlik 9 gün sürdü. Organizasyon halk ve tatilcilerden tarafından büyük ilgi gördü.