Etiketler

Sağlık Müdürlüğünde Sağlıksız İşler!

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gençer ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı İsmail Rüştü Baş hakkında soruşturma açıldı. Soruşturmanın sebebi ise “Sağlık Müdürlüğünde Sağlıksız İşler mi Dönüyor?” dedirtti.

29 kalem bilişim malzemesi alınacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, 29 Kalem Bilişim Malzemesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.

Muğla'nın haftalık vaka sayısı 183,46'ya düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı.

Muğla İl Sağlık Müdürü Gencer’den aşı çağrısı

Covid-19 salgınına karşı Muğla’da devam eden aşılama çalışmalarında vatandaşların kısıtlama döneminde randevu alarak aşılarını yaptırmaları istendi.

AK Partili Gökcan'dan, Marmaris’e PCR cihazı müjdesi

Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile bizzat görüşerek Marmaris Devlet Hastanesine PCR (Kovid-19) test cihazı için söz aldı. Muğla ilçelerinde yapılan test numuneleri Muğla’ya gönderilerek sonuçlar alınıyordu.

MUĞLA TABİP ODASI BAŞKANI ŞAHİN: BUNUN ADI TAM KAPANMAMADIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz Pazartesi günü Ramazan Bayramı’nı da içine alan 17 günlük tam kapanma açıklamasının ardından Muğla'nın Bodrum ilçesi tatilcilerin akınına uğradı. Bodrum'da nüfusun son üç gün içerisinde 500 binlere dayanması üzerine sağlık yetkilileri uyarılarda bulunmaya başladı. Muğla Tabip Odası Başkanı Cafer Şahin, “Üç gün önceden duyuru yapıp insanların üç gün göç etmesine fırsat verdiler. Bunun adı olsa olsa tam kapanmama olur” dedi.

Milletvekili Gökcan’ın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı…

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan: “En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs bu helal kazanç üzerine kurulmuş en önemli gündür. Ortaya koydukları emek ve alın teriyle ülkemizin gelişmesi, büyümesi ve kalkınmasında lokomotif işlevi gören işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi.

Muğla’nın yüzde 25’i 1’inci doz aşı oldu   

14 Ocak’ta sağlık çalışanları ile başlayan Covid-19 aşılama çalışmalarında Muğla’da bugüne kadar 251 bin kişi birinci doz, 163 bin kişi de ikinci doz aşılaması yapıldı.   

Kayabaş’ın hastaneye kaldırıldığı öğrenildi

2019 yılında yapılan son yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın Fethiye Belediye Başkan Adayı olan Muhittin Kayabaş’ın; yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Fethiye Devlet Hastanesi’nde tedavi altında bulunan Muhittin Kayabaş’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Muğla'nın haftalık vaka sayısı 250,91

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı.

Nursel Özdemir Kurumları’nda aşılama başladı

Nursel Özdemir Kurumlarında özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti verilmeye devam ediyor. Pandemi sürecinde eğitimlere ara vermeden devam eden özel eğitim gereksinimli öğrenciler, kurumun üst düzey aldığı pandemi önlemlerine harfiyen uyuyor. Sağlık bakanlığının aşılama sürecinde öncelik verdiği rehabilitasyon merkezinde aşılama süreci başlaması herkesi sevindirdi.  

Muğla’da sağlık turizmi çalışmaları hız kazandı

Muğla’da sağlık turizminin geliştirilmesi ve ilimizin sağlık turizminde de dünya çapında marka şehirler arasında yer alması amacıyla Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliğinde toplantı düzenlendi.

Kripto Paracı İlker Baş ve Eşi’nin Koronavirüs Test Sonuçları Pozitif Çıktı

Muğla merkezli kripto para şirketi Vebitcon’in gözaltına alınan sahibi İlker Baş ve 3 çalışanının sorguları devam ediyor. Emniyetteki sorguları öncesi hastanede sağlık kontrolünden geçen İlker Baş ve eşinin koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı bilgisi alındı.

Kanyondan düşen şahıs kurtarıldı

Marmaris’te kanyondan düşen şahıs itfaiye afat 112 sağlık ve UMKE ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı.

Kişinin Hasta Olmadığı Halde Hasta Olduğunu Düşünmesi: Hastalık Hastalığı

Hastalık hastalığı olarak adlandırılan psikiyatrik rahatsızlık, kişinin tanısı konulmuş herhangi bir hastalığı bulunmadığı halde ciddi bir sağlık sorunu olduğunu düşünmesine ya da ilerleyen zamanlarda ciddi bir hastalık geçireceğini düşünmesine neden olan bir hastalıktır. Hastalık hastalığına sahip olan bireyler özellikle beyin, kalp veya diğer önemli organlarda bir işlev bozukluğunun olduğuna inanırlar ve ciddi hastalıklar geçirdiklerini düşünürler.

Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılamada sıranın 55 yaş üstüne geldiğini duyurdu.

Fethiye'nin Süper  Lig inadı

ING BSL 29. haftasında Büyükçekmece'yi konuk eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor baştan sona farklı önde götürdüğü karşılaşmadan 83-70 galibiyetle ayrıldı. Böylece Süper Lig'deki 8. galibiyetini kazanan evsahibi ekipte Ricky Ledo, Mustafa Baştürk ve Erdem İlter sağlık sorunları nedeniyle forma giymediler. Büyükçekmece'de ise Matt Farrell, Devin Oliver ve Gabriel Olaseni hastalıkları sebebiyle Fethiye kafilesinde yer almadılar.

Rus Turistler Fethiye’den vazgeçemiyor

Pandemi döneminde doğal güzellikleri ve hijyenik ortamlarıyla ön plana çıkan turizm merkezi Fethiye, Rus Turistlerin vazgeçilmezi oldu. Rusya, artan korona virüs vaka sayıları nedeniyle Türkiye'ye seyahati 15 Nisan’dan 1 Haziran’a kadar sınırlandırılmasına karar verdiğini duyurmuştu. Fethiye’de tatil yapan Rus turistler bu kararın sağlık için alındığını belirterek, bu karardan rahatsız olmadıklarını kaydettiler. 

Anıta model olan hemşire, çok mutluyum

Fethiye Belediyesi tarafından Covid 19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları anısına yapılan Saygı Anıtı’nda model olarak heykeli dikilen Özel Letoon Hastanesi Başhemşiresi Seçkin Yakut, açılışın ardından çok mutlu olduğunu ifade etti. Hayattayken anıtının yapılmasının kendisini çok duygulandırdığını dile getiren hemşire Yakut, “Bu bir savaş ve biz en ön safhadayız. Halkımızdan kurallara uymalarını bekliyoruz” dedi.

Milletvekili Ergun, gözlükçüler ve optisyenler de aşıda öncelikli gruba dahil edilmeli

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, virüs kapma riski yüksek olmasına rağmen aşılama kampanyasında henüz öncelikli kategoriye dahil edilmeyen gözlükçülerin ve optisyenlerin de öncelikli gruba dahil edilip edilmeyeceği hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplandırması istemiyle TBMM’ne soru önergesi sundu.

Fethiye Belediyesi’nden vefa örneği

Tüm dünyada ve ülkemizde son bir yıldan bu yana etkili olan koronavirüse karşı yoğun bir mücadele örneği gösteren sağlık çalışanları, Fethiye Belediyesi tarafından unutulmadı. Üzerinde bir hemşire heykeli ile birlikte vefat edenlerin isimlerinin yer aldığı anıtın açılış töreni Covid-19 tedbirleri kapsamında yapıldı. Törende konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca “İlk günden itibaren hep sağlık çalışanlarının yanında olmaya, hep onlarla birlikte yürümeye çalışıyoruz” dedi.

Bir telefon kadar yakınız

Menteşe Belediyesi, ülke genelinde artış gösteren Covid-19 salgını ve alınan yeni sağlık önlemleri kapsamında uygulamaya konulan kısıtlamalar ve yasaklar sürecinde vatandaşlarının yanında olmaya devam ediyor. Pandeminin ilk döneminde uygulamaya konulan başta 65 yaş üstü vatandaşlar olmak üzere hasta ya da engelli tüm vatandaşların market, eczane, pazar alışverişlerine yardımcı olan Menteşe Belediyesi Ramazan Ayı sürecinde de uygulamayı sürdürüyor.  

Bakan Koca, aşının çöpe gittiği iddiaları gerçekle bağdaşmamaktadır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kullanılmayan aşıların çöpe gittiğine yönelik açıklamaları ''Her bir doz aşının kıymetini biliyor ve ona göre planlama yapıyoruz. Aşının israfı söz konusu değildir'' diyerek yalanladı.

Sağlık Meslek Örgütleri, yaşam hakkımızdan vazgeçmiyoruz

Muğla Sağlık Meslek Örgütleri "Yaşam hakkımızdan vazgeçmiyoruz, ölümleri durdurun" diyerek Muğla İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Muğla Sağlık-Sen, “Hayat eve değil sağlık kurumlarına sığıyor”

Muğla Sağlık-Sen Şube Başkanlığı, artan vaka sayılarından sonra sağlık çalışanlarının korunması ve motivasyonlarının arttırılması için çalışmalar yapılması gerektiğini açıkladı. 

Fethiye Belediyesinden sağlık çalışanlarına vefa

Korona virüs salgını nedeni ile hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına vefa örneği gösteren Fethiye Belediyesi saygı anıtı yaptırdı. Anıtın açılışının 15 Nisan Perşembe günü saat 12:30’da tören ile yapılacağı bildirildi. 

Muğla'nın haftalık vaka sayısı 200'ü geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3 - 9 Nisan tarihleri arasındaki 100 bin nüfusa karşılık gelen toplam vaka sayısının yer aldığı güncel haritayı paylaştı.

Nomade Gurme Fethiye’de

Fethiye’de hizmete giren Nomade Gurme, Türkiye’nin organik lezzetlerini Fethiye halkı ile buluşturdu. 22 Metrelik Yol üzerinde açılan işletme; sağlıklı ve organik ürünlerden oluşan, geniş bir yelpazeye sahip. 

Muğla kızarmaya devam ediyor!

Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına yansıyan verilere göre, Muğla’nın Menteşe ilçesinde bazı yerlerdeki risk haritasının kırmızıya döndüğü görüldü. Kentteki vaka artışı Sağlık Bakanlığı’nın ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasına da yansıdı.

Başkan Otgöz, sağlık en büyük zenginlik

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü dolasıyla yayımladığı mesajında sağlığın en büyük zenginlik olduğunu vurgulayarak, pandemi döneminde canla başla çalışan sağlık çalışanlarına da teşekkür etti