Etiketler

Sağlıklı yaşam için spor yaptılar

Diyetisyen Aliye Andaç ve eşi Spor Antrenörü İsmail Andaç, diyabet ve sağlıklı yaşam için sporun ve beslemenin önemini anlattılar.

Haftada En Az İki Kez Balık, Ömür Boyu Sağlık

Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından okul çağındaki çocuklara yönelik "Sağlığım İçin Doğayı Seçtim Projesi" uygulanıyor. Yılda 14 bin ton balık üreten Seydikemer’de tüketilen balık ise üretim kadar fazla değil. Seydikemer’deki balık tüketimini arttırmak için çalışmalar yürüten Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, öğrencilere balık tüketiminin önemini anlatıyor.

Diyabet ve Aile Anlatıldı

Dünya diyabet günü nedeni ile Fethiye’de yapılan konferansta Diyabet ve Aile anlatıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Şahin konuşmacı olarak katılırken konferansı Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Ruhsar Doyuk, Sağlık Görevlileri ile öğretmen ve öğrenciler izledi.

Çocukların halk süt sevinci

Karaova'da kırsal kalkınmaya destek olmak ve Bodrum halkının sağlıklı, ekonomik ve doğal süt tüketmesi amacıyla başlatılan 'Bodrum Halk Süt' projesi kapsamında 2 ile 5 yaş arasındaki çocuklara ücretsiz süt dağıtımı başladı.

Başkan Gümüş 'Menteşe'de Mahalle kültürümüzü koruyoruz'

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü'nde TMMOB temsilcileri ile bir araya geldi. Zihni Derin İş Merkezi'nde TMMOB temsilcilerine seslenen Başkan Gümüş, 'Amacımız Menteşemizin kentleşmesinde çok önemli rollere sahip siz değerli paydaşlarımız şehir plancıları, mimarlar ve mühendisler ile kentimizi daha yaşanabilir, konforlu, sağlıklı ve güvenli bir mekn haline getirilmesine yönelik fikirlerin paylaşıldığı bir ortam oluşturmak. İçinde bulunduğumuz bu bina daha önce atıl bir durumdaydı ve daha iyi hizmet vermek adına konforlu ve erişilebilir bir yer haline getirerek aktifleştirdik, İmar ve Şehircilik ile Yapı Kontrol Müdürlüklerimizi buraya taşıdık' dedi.

Geleceğin sağlık çalışanlarından anlamlı mesaj

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri maskelerini takıp farkındalık ve dikkat çekmek için toplandı.

Kursiyerler ve öğreticilere organ bağışı ve önemi anlatıldı

Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü Organ ve Doku Nakli Birimi Koordinatörü Dağıstan Daniş ve İlçe Müftü Vekili Salih Rıfat Şen'in sunumuyla Milas Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri ve öğreticilerine yönelik organ bağışı konulu konferans düzenlendi.

Milas, zeytin ve zeytinyağıyla şenlendi

Zeytinin başkenti Milas'ta geleneksel hale gelen Zeytin Hasat Şenliğinin 6'ncısı bugün 'Tane tane lezzet, damla damla sağlık' sloganıyla başladı. Şenliğe telefonla bağlanan Tarım ve Orman Dr. Bekir Pakdemirli bu yıl zeytin ve zeytinyağı kalitesinin daha da iyi olacağını söyledi. Kortej yürüyüşüyle başlayan ve Dr. Ender Saraç'ın zeytinyağıyla ilgili sunumuyla sona eren ilk gün programı dolu dolu geçti. Sahip olduğu 10 milyon civarında zeytin ağacı ve coğrafi işaret tescilli zeytinyağları ile Türkiye'nin önde gelen zeytin ve zeytinyağı üretim merkezlerinden birisi olan Muğla'nın Milas ilçesi 6. Zeytin Hasat Şenliğine ev sahipliği yapıyor.

Meme Kanserine 'Zumba' yaparak dikkat çektiler

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Meme Kanseri farkındalık ayı olarak kabul edilen Ekim ayında, Menteşe Belediyesi tarafından Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde zumba etkinliği düzenlenerek, meme kanserine dikkat çekildi.

Meme Kanserine zumba yaparak dikkat çektiler

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Meme Kanseri farkındalık ayı olarak kabul edilen Ekim ayında, Menteşe Belediyesi tarafından Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde zumba etkinliği düzenlenerek, meme kanserine dikkat çekildi.

Marmaris ve Bodrum'da ilk yardım eğitimi verilecek

Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu arasında imzalanan 'İlk yardım eğitimi işbirliği protokolü kapsamında

Marmaris'te Meme Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Meme Kanseri farkındalık ayı olarak kabul edilen Ekim ayında düzenlenen çeşitli etkinliklerle meme kanserine dikkat çekiliyor.

Türkiye'nin rekor promosyon anlaşması Muğla'nın oldu

Muğla Sağlık-Sen Türkiye'nin en yüksek promosyon anlaşmasına imza attı. Ziraat Bankası'nın kazandığı ihale ile Muğla'da sağlık çalışanları 5 yıllık süreçte 6 bin 520 TL maaş promosyonu alacak.

Beklenen İhale Ertelendi

Seydikemer’e yapılacak olan Devlet Hastanesi ihalesi katılımcıların eksik evrakı nedeniyle Pazartesi gününe ertelendi. Ankara’da Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nde 24 Ekim Perşembe günü yapılması planlanan Seydikemer Devlet Hastanesi ihalesi katılımcıların eksik evrakı nedeni ile pazartesi gününe ertelendi.

Çiçek, Fethiye’de Fakülteler İçin Destek İstedi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek Fethiye’de başta kaymakam Muzaffer Şahiner olmak üzere FTSO başkanı Osman Çıralı ve Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Mehmet Soydemir’e ziyaretlerde bulunup işletme fakültesi ile sağlık bilimleri fakültesine bitmeyen binalarının tamamlanabilmesi için destek istedi.

Türbe cami, hayırseverlerin desteğini bekliyor

Seydikemer’inYakaköy Mahallesi’nde bulunan Türbe Cami’nin, sağlıklı ve daha iyi hizmet verebilmesi için tadilata ihtiyacı var. Çatısı akan Cami’nin bahçesinde yarım kalan parke döşemesinin tamamlanması ve yıpranan halıların yenilenmesi için hayırseverlerden destek bekleniyor.

Beklenen ihale gerçekleşiyor

Seydikemer’e yapılacak olan Devlet Hastanesi ihalesi 24 Ekim Perşembe günü gerçekleşecek. Ankara’da Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nde yapılacak ihale sonucunda hastane yapımına start verilecek.

Milas 6. Zeytin Hasat Şenliği 2 - 3 Kasım'da yapılacak

-Zeytinin başkenti Milas'ta geleneksel hale gelen Zeytin Hasat Şenliğinin 6'ıncısı bu yıl 2-3 Kasım 2019 tarihlerinde Tane tane lezzet, damla damla sağlık sloganıyla yapılacak. Milas'ta kurumlar arası işbirliğiyle düzenlenen ve iki gün sürecek Milas 6. Zeytin Hasat Şenliğinde ilçeler arası zeytinyağlı yemek yarışması, zeytinyağı tadım eğitimi, zeytin hasadı gibi çeşitli etkinlikler yer alacak.

“İsrafı Önleyelim, Dünyada Açlığa Son Verelim”

Seydikemer Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, “Balık Yiyorum Sağlıklı Besleniyorum” projesine dahil olan okullardaki öğrencilerle “İsrafı Önleyelim, Dünyada Açlığa Son Verelim” mesajı verdiler.

Menteşe Devlet hastanesinde geri sayım başladı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin faaliyete geçmesinin ardından atıl durumda kalan Menteşe ilçe merkezindeki hastanenin 100 yataklı 2'nci basamak sağlık hizmeti vermesi için başlatılan tadilat ve iyileştirme çalışmalarında sona gelindi.

Din görevlilerine organ bağışı semineri verildi

Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü Organ ve Doku Nakli Birimi Koordinatörü Dağıstan Daniş, Milas'ta görev yapan din görevlilerine yönelik organ bağışı semineri düzenledi.

Menteşe Belediyesi'nden Spora Dev Yatırım

Spora yaptığı yatırımlarla Menteşe halkının daha sağlıklı ve modern ortamlarda spor yapmasını sağlayan Menteşe Belediyesi, Menteşe'ye yakışır, yerel yönetimlere örnek olacak dev bir yatırıma imza atıyor.

Parkinson hastaları masa tenisi oynadı

Parkinson hastaları, masa tenisi turnuvasında bir araya geldi. Bodrum'da gerçekleşen turnuvaya beyin pili operasyonu geçirerek sosyal yaşamlarını geri kazanan hastaların yanı sıra Parkinson ile mücadele eden hastalar, Bodrum Veteran Masa Tenisçileri Spor Kulübü Derneği, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı ve masa tenisi severler de katıldı.

Bodrum'da 2-5 yaş arası çocuklara ücretsiz süt

Bodrum Belediyesi, Karaova'da kırsal kalkınmaya destek olmak ve Bodrum halkının sağlıklı, ekonomik ve doğal süt tüketmesi amacıyla 'Bodrum Halk Süt' projesini başlattı. Başkan Aras, Halk Süt'ün Bodrum'da yaşayan 2-5 yaş aralığındaki çocuklara, ailelerin talepleri doğrultusunda ücretsiz olarak dağıtılması talimatını verdi.

Start-In Bodrum Sağlıkta Inovasyon Ödülleri sahiplerini buldu

Bodrum Belediyesi'nin desteği ile bu yıl 2.'si düzenlenen Start-in Bodrum 'Sağlıkta Inovasyon' etkinliği 11-13 Ekim 2019 tarihleri arasında, Bodrum Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşti.

Uluslararası Bodrum Cup yarışlarında dalgalanacak bayraklar özel öğrencilerden

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı'nın özel öğrencileri, uluslararası deniz festivali American Hospital The Bodrum Cup'ta yarışan yatlarda dalgalanacak yarış bayraklarını kendi elleriyle boyayarak, ümitlerini ve şans dileklerini denizcilere iletti.

FTSO 13 Nolu Meslek Grubu Kahvaltıda buluştu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası 13 Nolu emlak, eğitim, sağlık ve sportif faaliyetler meslek grubu üyeleri, Karacabey Restoran’da düzenlenen kahvaltıda buluştu.

Anne sütü sağlıklı yaşama atılan ilk adımdır

Menteşe Belediyesi tarafından 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası'nda 'Anne Sütü Sağlıklı Yaşama Atılan İlk Adımdır' sloganıyla düzenlenen farkındalık etkinliğinde, anne ve anne adaylarına broşür dağıtılarak, bilgilendirme yapıldı.

Çocuklar obeziteye dikkati çekmek için yürüdü

Ortaca'da yüzlerce çocuk sağlıklı beslenmeye ve obeziteye dikkati çekmek amacıyla yürüş yaptı.

Başkan Gümüş: 'Vatandaşımızın sağlığı önemli'

Menteşe Belediyesi Perşembe günleri kurulan halk pazarında açtığı stant ile vatandaşların şeker ve tansiyon ölçümlerini gerçekleştiriyor. Yapılan sağlık uygulaması ile vatandaşlar bir yandan alışverişini yapıyor, bir yandan da şeker ve tansiyon ölçümlerini yaptırıyor.