Etiketler

YONCA USTA’NIN RENK ODASI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Ressam Yonca Usta’nın Lotus Chakra’daki “Renk Odası” isimli resim sergisi göz kamaştırdı. 15 soyut resmin yer aldığı resim sergisine ilgi yoğun oldu. 12 yıldır resim sanatıyla uğraşan Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Resim, Heykel ve Seramik mezunu Yonca Usta, “’Resimlerim hislerim ve sezgilerimi yansıtıyor. Zihnimden ve bedenimden uzaklaşıp özgürlüğüme kavuşarak yapıyorum” ifadelerini kullandı.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinden on-line resim sergisi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101'inci yılı kapsamında Menteşe Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin eserleri on-line olarak sergileniyor.

Kursiyerlerin çalışmaları sergilendi

Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açılan resim kurslarına katılan kursiyerler tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel hazırlanan Kadın Gözüyle Resim Sergisi, Fethiye Kaymakamlık binası bahçesinde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte eserler beğeni kazandı.

Fethiye'de Göz Kamaştıran Sergi

Fethiye’de doktor ve eşi ile emekli öğretmenin birlikte gerçekleştirdiği karma resim sergisine yoğun ilgi oldu. Birbirinden güzel göz kamaştıran resimlerin yer aldığı serginin açılışını Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yaptı.

Karma Resim Sergisi Göz Kamaştırdı

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi öğrenci ve kursiyerlerinin el emeği göz nuru resimlerden oluşan karma resim sergisi göz kamaştırdı. 20 kursiyerin yaptığı birbirinden değişik tarzlardaki resimler ilgi ile izlendi. Karma resim sergisinde 45 eser bulunuyor. Fethiye Belediyesi Sosyal İşler ve Kültür Müdürü Halime Ok “Geleneksel hale gelen sergide çok güzel eserler bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Miniklerden Şehit Fethi Sekin anısına sergi

İzmir Adliyesi önünde 5 Ocak 2017'de PKK tarafından gerçekleştirilen terör saldırısında şehit düşen Polis Memuru Fethi Sekin anısına Balarısı Kreşi öğrencilerinin hazırladığı el işi ve resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Yeni kaymakamlık binası resim sergisine ev sahipliği yaptı

Muğla'nın Menteşe İlçesinde Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde okuyan öğrencilerin 24 Kasım Öğretmenler

5 Aralık’ta Anlamlı Sergi

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi yetişkin resim kursiyerlerinin aldıkları kurs sonrasında ortaya koydukları resimler, 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nde sergilendi.

Milas'ta 'Sen Olmadan Asla' resim sergisi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Gümüşlük Ortaokulu öğrencilerinin ortaklaşa hazırladıkları 'Sen Olmadan Asla' isimli resim sergisi etkinliği çalışması düzenlendi.

Öğrencilerin resim sergisi 3 gün açık

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi resim kursu öğrencilerinin öğretmenleri eşliğinde hazırladığı resim sergisinin açılışına ilgi yoğun oldu.

Japonya'dan Bodrum'a sanat rüzgarı

Bodrum Wakayama Kültür ve Dostluk Günleri Trafo Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi'nde açılan Kuşimotolu Haiku sanatçılarının resim sergisi ile başladı. Sergide, 8 Kushimotolu kadının Haiku eserleri büyük ilgi gördü.

Genç Ressam Ülgüner’in Tabloları Görücüye Çıktı

Fethiye’de ilk kişisel resim sergisini açan 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği 4’üncü sınıf öğrencisi İmge Ülgüner (22) tablolarını yerli ve yabancı sanatseverlerin beğenisine sundu.

Menteşe’de Geronimo yağlı boya resim sergisi

Muğlalı Ressam Rahime Sucu, Ege bölgesinde birçok karma resim sergisinin ardından ilk kişisel sergisini memleketi Muğla'da açtı.

FEN LİSESİNDE 19 MAYIS ETKİNLİKLERİ

Fethiye Belediye Fen Lisesi öğrencileri 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında resim sergisi gerçekleştirirken, şiir dinletisi de yaptılar.

ÖĞRENCİLER MİLLİ MÜCADELEYİ RESMETTİ

Fethiye’de, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yılında ‘Gençliğin Gözüyle Milli Mücadele’ konulu resim sergisi açıldı.

“Altı Üstü Sanat” karma resim sergisi Marmaris’te açıldı

Altı Üstü Sanat karma resim sergisi Marmaris'te açıldı. Sergide farklı materyallerle yapılmış Cecile Beal, Nilay Ayaydın, Eco Vitari ve Asra Tanay imzalı 50 eser yer alıyor.

'RENKLERE SEVGİMİZİ KATTIK' GÖZ KAMAŞTIRDI

Muğla'nın Seydikemer İlçesi Karadere Mahallesi ortaokulu öğrencilerinin resim derslerinde yaptıkları birbirinden güzel resimler Fethiye'de beğeniye sunuldu. Minik öğrencilerin usta ressamları aratmayan eserleri, göz kamaştırırken bu resim sergisinin 5 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacağı belirtildi.

Çomakdağ gelinleri ve zeytin ağaçları sergisi açıldı

Milas Müze Müdürlüğü, Sanatçı Umay Salkım'ın Çomakdağ Gelinleri ve Zeytin Ağaçları isimli resim sergisi, Uzunyuva Anıt Mezarı ve Müze Kompleksi'nde açıldı.

Ressam polisten 19. kişisel “Milas” sergisi

Milas-Bodrum Havalimanı'nda polis memuru olarak çalışan ressam İsmail Utku, 14 Nisan Pazar günü Kapıkırı'nda düzenlenecek olan Milas Ot Festivali kapsamında, Milas'ın tarihi ve kültürel değerlerini konu alan 32 yağlı boya resimden oluşan 19. kişisel resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Marmaris’te ‘Geçmişin Gölgesi’ resim sergisi açıldı

Ressam Özdemir Aydın'ın 'Geçmişin Gölgesi' isimli karma resim sergisi düzenlenen kokteyl ile Marmaris'te kapılarını açtı. Sergi 14 Nisan'a kadar gezilebilecek.

Çambel ve Çakırhan Akyaka’da anıldı

Ağahan Mimarlık Ödülü sahibi alaylı mimar Nail Çakırhan ve eşi arkeolog Halet Çambel Muğla'nın Ula İlçesi Akyaka Mahallesi'nde Akyaka Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen program ile anıldı. Kabir ziyareti ile başlayan program Akyakalı ve Muğlalı sanatçıların gözünden Çakırhan Evleri resim sergisi ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesince hazırlanan Doğumunun 100. Yılında Geleneksel Mimarinin Şairi Nail V.Çakırhan ve Halet Çambel fotoğraf sergisi ile devam etti. Ardından programda konuşma yapan Akyaka Kültür Sanat Derneği Başkanı Aydın Turunç, 2014 yılında etkinliğimizin adını değiştirdik. Muğla'da resmi kurumlar programımıza ilgi göstermedikleri için kendi aramızda gönüllü arkadaşlarımızla bu etkinliğimizi sürdürüyoruz. Bugün dostları, sevenleri bize Nail Çakırhan ve Halet Çambel'i anlatacaklar. Ayrıca Akyaka için önemli olan bugün, Muğlalı sanatçı Hüsnü Özbilgi'nin sazı ve sesiyle başka bir değer kazanacak dedi.

Çambel ve Çakırhan Akyaka’da anılıyor

Ağahan Mimarlık Ödülü sahibi alaylı mimar Nail Çakırhan ve eşi arkeolog Halet Çambel 13 Ekim 2018 Cumartesi günü Muğla'nın Ula İlçesi Akyaka Mahallesi'nde anılacak. Anma günü kapsamında şiirleri türkülere dönüştüren, Muğlalı sanatçı Hüsnü Özbilgi konser verecek. Akyaka Kültür ve Sanat Derneği, Muğla Sanatseverler Derneği, Yücelen Otel, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliğiyle her yıl geleneksel olarak yapılan anma etkinliği 13 Ekim günü saat 13:30' da Akyaka Mezarlığında yapılacak kabir ziyareti ile başlayacak. Etkinlik programı, Akyakalı ve Muğlalı sanatçıların gözünden Çakırhan Evleri resim sergisi ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesince hazırlanan Doğumunun 100. Yılında Geleneksel Mimarinin Şairi Nail V.Çakırhan ve Halet Çambel fotoğraf sergisi ile devam edecek.

Polis memurundan anlamlı bağış

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Milas Bodrum Havalimanı Şube Müdürlüğünde görev yapan Polis Memuru İsmail Utku açtığı resim sergisinden elde ettiği gelirin yarısını Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 'ne bağışladı.

RESİM ÖĞRETMENLERİNDEN RESİM SERGİSİ

Fethiye Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi Resim öğretmenlerinin yaptığı resimler Belediye Kültür Merkezinde beğeniye sunuldu.

Şehit aileleri yararına resim sergisi açılacak

Şehit aileleri yararına resim sergisi açılacak

FETHİYE'DE ANLAMLI SERGİ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından kız öğrencilere burs sağlamak amacıyla gerçekleştirilen 'Kardelenler Resim Sergisi' 30 Temmuz'a kadar açık tutulacak. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi'nde açılışını Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şube Başkanı Tuğrul Yılmaz'ın yaptığı sergide 17 ressamın 27 eseri yer alıyor.

İRANLI ANNE SERGİ AÇARKEN, KIZIDA DANS GÖSTERİSİ SUNDU

İran'lı ressam Mahvaşh Arshadi Fethiye'de ikinci resim sergisini açarken, kızı da açılışa katılanlara çağdaş dans örnekleri sundu.

“15 Temmuz” Resim Sergisi

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016 günü kalkıştığı darbe girişimine ilişkin Anadolu Ajansı tarafından görüntülenen resimler sergileniyor.

GENÇ YETENEKLERE YER VERİLDİ

Kısa adı Biresku olan Birleşmiş Ressamlar Kulübü sanatçıları Fethiye Belediyesi Kültür merkezinde resim sergisi açtı.

ANNE VE KIZI ANNELERE ÖZEL RESİM SERGİSİ AÇTI

Fethiye'de yaşayan ressamlar anneler günü nedeniyle resim sergisi açtı. Ressamlar Amile irtem ile kızı Esra irtem Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi salonunda açtıkları resim sergisinde 60 eser sergileniyor.