Etiketler

Korona Günlerinde Ücretsiz Terapi Desteği

Türkiye’de son günlerde adından söz ettiren ve Uzmanlardan oluşan ‘EMDR Travma ve İyileştirme Grubu’ içerisinde Fethiye’den de Uzman Psikolog Özge Koçak görevalıyor.  ‘EMDR Travma ve İyileştirme Grubu’, başta kamu çalışanları olmak üzere korona virüsten etkilenenlere yönelik ücretsiz online destek veriyor. 

Fethiye’den Elazığ’a Giden Terapist, Depremzedelere Destek Oluyor

Fethiye’de görev yapan Uzman Psikolog /Psikoterapist Özge Koçak, 24 Ocak Elazığ’da meydana gelen depremin ardından depremzedelere ve yakınlarına destek olabilmek için bölgeye gitti. Deprem bölgesinden yüzlerce kişiye dokunan Koçak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Burada yıkık dökük, perişan durumları paylaşmak için değil umudu aşılamak için geldik” ifadelerini kullandı.

Kariyerinde ilk adımını attı

Uzman Klinik Psikolog Pelin Karahan, Fethiye’deki kliniğinin açılışını gerçekleştirdi. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte Karahan, bilişsel davranış terapisi yöntemini Fethiye’de uygulayan 3 psikologdan biri olduğunu hatırlatarak; oyun terapisi ile de 0-11 yaş arası çocukların öfke ve kaygılarını tespit etmeye yönelik çalışmalar yaptığını kaydetti.

Vajinismus evlilikleri tehlikeye sokuyor

Psikolog Batuhan Toprak, vajinismusun, tedavisinin mümkün olan ancak tedavi edilmediğinde hayat boyu sürebilen bir rahatsızlık olduğunu söyledi.

Panik atağınızla yüzleşmelisiniz

Klinik Psikolog Filiz Yakmaz Basılgan, panik atak yaşayanların bundan kurtulmak için hastalıkla yüzleşmeleri gerektiğini söyledi.

Boşanan çiftler çocuklarına eski eşlerini kötülememeli

Uzman Klinik Psikolog Nilay Gürtaş, kadınlara, çocukların anne ve babalarının boşanma sürecini hasarsız atlatabilmeleri için yapması gerekenleri anlattı.

Sağlıklı bir aile için iletişimin önemi

Sağlıklı bir ailenin en önemli özelliği aralarındaki iletişimin kalitesi olduğunu ifade eden Medicana Bursa Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Ece Özçırak, eğitimin ise ailede başladığını söyledi.

Uzmanlardan karne uyarısı

Uzman Klinik Psikoloğu Gözde Kıratlı karne döneminde ailelerin ve çocukların nasıl davranması gerektiği konusunda önemli bilgiler verdi.

MİTSO’DA YENİ YILIN İLK GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI...

Muğla’nın Milas ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) tarafından 04-07 Ocak ve 09-12 Ocak 2017 tarihlerinde yapılması planlanan ‘uygulamalı girişimcilik’ eğitimlerinin ilki başladı. KOSGEB ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) işbirliğinde düzenlenen yeni yılın ilk girişimcilik eğitimi, MİTSO Meclis Salonu’nda Psikolog, Eğitmen, Eğitim Değerlendirme Uzmanı Besim Ogelman tarafından verilmeye başlandı.

FETHİYESPOR DA BAYAN PSİKOLOG GÖREVDE

Spor Toto İkinci lig beyaz grupta mücadele eden Fethiyespor futbolcuların maç esnasında takım savunmasını iniş ve çıkışlarını tespit etmesi ve sebeplerinin araştırılması için gönüllü psikolog danışman görevlendirdi.