Etiketler

AK Parti heyeti Başkan Oktay ile görüştü

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, AK Parti İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen ve yönetimini ağırladı. Ziyarette Marmaris'in geleceğine yönelik projeler konuşuldu.

Jandarmadan 'Maske ile hayatta kal' projesi

Kavaklıdere İlçesi ve mahallelerinde yaşayan vatandaşların kontrollü sosyal hayat döneminde korona virüs salgınından en az şekilde etkilenmesi için, alınan tedbirlerin en üst seviyeye çıkarılması, vatandaşlara toplumsal farkındalık oluşturarak hastalığın yayılma hızının yavaşlatılması, ölüm oranlarının en aza indirilmesi amacıyla 'Maske ile hayatta kal' projesi başlatıldı.

45 ton çöp karayollarından toplandı

Muğla Valisi Orhan Tavlı, çevrenin korunması ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilme sorumluluğuyla hayata geçirilen ‘Karayolları Sıfır Atık Toplama Projesi’ kapsamında Marmaris ve Gökova yol güzergâhlarında incelemelerde bulundu.

Karaca, Çalış’ta esnaflarla görüştü

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Çalış Sahil Düzenlemesi projesi öncesinde Çalış’ta esnafları gezdi, incelemelerde bulundu. Çalış’ın çehresini değiştirecek proje için esnaflarla görüşmeler sağlandı. Karaca, “Esnafları mağdur etmeden projeyi gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Ahde Vefa Projesi” İle Koçman’ın Biyografisi Kaleme Alınacak

Merhum Sıtkı Davut Koçman’ın ilimize ve Türk yükseköğretimine katkılarını ölümsüzleştirmek amacıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından biyografi kitabı hazırlanacak. “Ahde Vefa Projesi” olarak ortaya çıkacak biyografi kitabı, Sıtkı Davut Koçman’ın adını yaşatacak.

Çalış Plajı’nın çehresini değiştirecek proje

Fethiye Belediyesi’nin, Çalış Plajı’nda gerçekleştireceği sahil bandı düzenlemesi projesi hakkında çevrede hizmet veren işletmecilerin görüşü alındı. 19 bin metrekare alanda, 7 milyon TL’ye mal olacak çalışma için esnaflar, çekme payları ile ilgili sıkıntılarını dile getirdiler. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Salı günü tekrar bölgede incelemelerde bulunacaklarını ve işletmecilerin görüşlerini alacaklarını belirtti.

İki Yılda 18 Dekardan 356 Dekar Çilek Bahçesine

Muğla Valiliğinin destekleriyle 2018 yılında başlayan ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Vali Hanım Çileği Projesi, 2020 yılında 5. ve 6. Etap çalışmalarıyla birlikte 356 dekara ulaşıyor. İlimizde 6. etap çalışmalarında üreticilerimize fide dağıtımları yapılmaya başladı.

Fethiye Belediyesi yasa boğuldu

Fethiye Belediyesi Plan Proje Müdürlüğü personeli 54 yaşındaki Bircan Akdu, korona virüsü tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Akdu’nun cenazesi özel kıyafetli görevliler tarafından defnedildi.

Fethiyeli Amatör Voleybolcular

Fethiyeli Gönüllü Amatör voleybol takımlarının biraraya gelerek İzmirli depremzedelere sosyal sorumluluk projesi kapsamında apsaminda destek amaçlı voleybol turnuvası organize ettiler.

30 çiftçiye yüzde 75'i hibe destekli yem bitkisi dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Üretiminin Geliştirilmesi Projesi' kapsamında Milas'ta pamuk üretimi yapan 30 çiftçiye, yüzde 75 hibe destekli 21 bin 913 kilogram yem bitkisi tohumu dağıtıldı.

BEŞİKTAŞLILAR KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

Fethiye Beşiktaş Taraftarlar Derneği, sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2020 yılında ikinci kez Kızılay’a kan bağışında bulundular. Fethiye Beşiktaş Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Coşkun, “Kan insan yaşamı açısından büyük önem taşıyor. Geçtiğimiz günlerde İzmir’de deprem oldu. Bunun yanında hastanelerimizde bulunan hastalara ihtiyaç olabiliyor” dedi.

MENTEŞE’DE KADİM BUĞDAYLARIN EKİMİNE BAŞLANDI

Menteşe Belediyesi “Geleceğimiz İçin Üretiyoruz” projesi kapsamında ata tohumu karakılçık ile siyez buğdayını toprakla buluşturarak, yeniden hayata geçirdi. Kadim karakılçık ve siyez buğdayını tekrar ekme, yaygınlaştırma ve buğday üreticilerine destek vermek adına başlatılan proje kapsamında 600 kilogram karakılçık ve siyez buğdayı Kıran, Yeşilyurt ve Kafaca Mahallelerindeki 30 bin metrekarelik tarım arazilerinde toprakla buluştu.

OTGÖZ, “SEYDİKEMER TARIMDA ŞAHLANACAK”

Muğla’nın Seydikemer İlçesi geçtiğimiz günlerde masaya yatırılan 400 Milyon TL’lik 'Fethiye Seydikemer Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesi ve "Mera Islahı ve Amenajmanı" projesi ile adeta çağ atlayacak. Türkiye’de ilkler arasında olan bu projenin bir an önce hayata geçirilmesi için yöre çiftçileri ve yatırımcılar merakla bekleyiş içinde. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Hayata geçirilecek bu iki proje Seydikemer İlçemizin tarımsal ve hayvancılık girdilerini arttıracak. Üreticilerimiz daha refah bir hayata kavuşacak” şeklinde konuştu.

FETHİYE BELEDİYE MECLİSİ “YETKİLER” VERDİ

Fethiye Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısında bazı projeler ile ilgili olarak Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcıları Sabri Oğuz Bolelli ve Güzide Özkaya’ya yetki verilmesine ilişkin gündem maddeleri oy birliği ile karara bağlandı. Fethiye Belediye meclis üyelerine börek ve baklava ikramlarının yapıldığı belediye meclis toplantısına, belediye meclis üyesi beş kişi mazeretleri nedeni ile katılmadı.

MUTSO’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, gündeme ilişkin konularla ilgili açıklama yaptı. Ercan, Menteşe’de ekmek gramajında düşüşü, kafe ve barlar konusu, SGK primlerinin ertelenmesi talebi ve oda aidatları tebligatları ile oda binası çatısına güneş enerjisi için güneş panelleri yapılması projesi hakkında basında çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Geleceğin sporcuları bu havuzda yetişecek

Ortaca Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne ait alanda Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Ortaca Belediyesi işbirliği ile yarı olimpik yüzme havuzu projesine başlandı.

"MERA ISLAHI VE AMENAJMANI" PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak ile Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz arasında "Mera Islahı ve Amenajmanı" projesi protokolü için imzalar atıldı. Böylece Yayla Atlıdere Mahallesi'nde toplam 1005 dekarlık Mera alanının 875 dekarına Mera Islahı ve Amenajmanı projesi yapılacak.

96. SOKAK TÜRK BAYRAKLARI İLE KIRMIZIYA DÖNÜŞTÜ

Fethiye’de belediye-vatandaş işbirliği ile yeni bir proje çalışması yapılan ve çehresi değişen 96. Sokak Türk bayrakları ile donatılınca ortaya harika bir görüntü çıktı. 96. Sokaktan geçen vatandaşlar bu harika görüntüyü cep telefonları ile görüntülediler.

Çilek gelir kapısı oldu

Muğla'da kırsalda yaşayan ev kadınlarının ev ekonomisine katkı sağlamaları için başlatılan 'Vali hanım çileği' projesi ile kırsalda yaşayan kadınlar ev ekonomilerine katkı sağlıyor.

AVRUPA BİRLİĞİ SABURHANE PROJESİ TAMAMLANDI

Avrupa Birliği Sivil Toplum Örgütü-Akademi işbirliği kapsamında desteklenen Muğla Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği (MUSFOD) ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Kentsel Tasarım Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feray Koca’nın birlikte yürüttükleri “Saburhane’de Hatırlama Diyaloğu ve Hafıza Mekanları Atölye Serisi” projesi tamamlandı.

ÇEVRECİ BİSİKLETLER ÖDÜL GETİRDİ

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “Belediyeler İçin Sıfır Atık Fikir ve Proje Uygulama Yarışması” kapsamında Fethiye Belediyesi ‘Çevreci Bisikletler’ projesi ile ödül almaya hak kazandı.

FTSO YÖNETİMİ, MHP FETHİYE İLÇE BAŞKANLIĞI'NI ZİYARET ETTİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) yönetimi, MHP Fethiye İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek, İlçe Başkanı Osman Cura ve ilçe yönetimi ile bir araya geldi. Yürütülen projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunulan ziyarette MHP ilçe yönetimi, FTSO’nun projelerini her platformda destekleyeceklerini belirtti.

FRT’DE KONUŞAN BAŞKAN OTGÖZ “BİZ BİRLİKTE SEYDİKEMERİZ”

Muğla’nın Seydikemer İlçesi Belediye Başkanı Yakup Otgöz FRT Televizyonunda katıldığı Pozitif Düşünce programında Seydikemer İlçesine kazandırılan projelerin yanı sıra henüz planlama aşamasındaki projeler hakkında geniş bilgiler açıkladı. Erdoğan Cankuş’un hazırlayıp sunduğu programa ilgi yoğun olurken vatandaşların taleplerine de başkan Yakup Otgöz anında cevap verdi. Tarım ve Turizm kenti Seydikemer İlçesinin Fethiye ile et ve tırnak gibi bir bütün olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Saklıkent kanyonu için çok güzel bir proje üzerinde çalışıyoruz. Bu proje hayata geçince Seydikemer’e yılda 2-3 milyon turist gelecek. Tarımın yanı sıra bu proje ile Seydikemer İlçemizin çehresi değişecek” ifadelerini kullandı.

OSB 2 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Fethiye Seydikemer Süt Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Tokmak, Seydikemer’in Çobanisa Mahallesi’ne yapılacak olan Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi projesi hakkında bilgiler aktardı. Tokmak, “Bölgemiz için mega proje olacak. 2 bin kişilik istihdam sağlanacak” şeklinde ifadeler kullandı.

FETHİYE VE SEYDİKEMER’E 400 MİLYON TL’LİK PROJE

Fethiye ve Seydikemer İlçelerine ortak bir şekilde İhtisas Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi kurulması için büyük çaba harcanıyor. FTSO, Seydikemer Belediyesi, Ziraat Odaları, Süt Birliği, İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinin iş birliği ile Seydikemer İlçesi Çobanisa Mahallesi’nde kurulması planlanan OSB’nin 400 milyon TL’lik proje olduğu ifade edildi. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, “Çobanisa Mahallesi’ne yapacağımız Hayvancılık Organize Sanayi, Türkiye’de ilk olacak. Şu anda 68 yatırımcı müracaatta bulundu” ifadelerini kullandı.

İnşaat alanından tarih fışkırdı

Bodrum'da inşaat kazısının yapıldığı alanda tarihi eser olduğu değerlendirilen duvarlar ortaya çıktı. Milyonluk proje çıkan tarihi duvarlar nedeniyle durduruldu.

Milas, Özlem Öğretmeni Unutmadı

Muğla'nın Milas ilçesinde görev yapan okul öncesi öğretmenlerinin yürüttüğü 'e-Twinning Kitabım Kütüphanen Olsun' projesi hayırseverlerin katılımıyla devam ediyor. Bu kapsamda Kafaca İlkokulu'na, Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim AŞ'nin katkı ve desteği ile kütüphane kuruldu. Kütüphaneye, 2017 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden ana okul öğretmeni Özlem Özdemir Ergin'in adı verildi.

APAÇİLERDEN KARACA’YA ZİYARET

Fethiyespor Apaçi taraftar topluluğu tribün lideri Özgün Çıtır ve arkadaşları Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ziyarette bulunup, Fethiyespor’a taraftar destekleri konusundaki projeleri anlatma fırsatı buldular.

GAZETECİ ADAYLARI SERTİFİKALARINI ALDI

BTSO ile Bursa İnternet Gazetecileri Derneği işbirliğinde, İŞKUR destekleriyle düzenlenen İnternet Gazeteciliği Eğitimleri’nin sertifika töreni gerçekleştirildi. Türkiye İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı ve Bursa İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Mesut Demir, “İnternet medyalarına gelir desteği sağlayacak İGF Haber Ajansı, İGF Reklam Ajansı ve İGF TV ile ilgili çalışmalarımıza kasım ayında başlıyoruz. Bu 3 proje ile, 81 il ve KKTC’de yayın yapan kurumsal 2 bin 500’ün üzerinde internet medyası önemli bir gelir desteğinden faydalanacak” dedi.

Muğla BİLSEM'in eğitim robotu 'Muğla Bot' tamamlandı

Muğla Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğretmeni ve 5 öğrencinin çalışmaları ile bir yıl önce başlayan 'Çok fonksiyonlu eğitim robotu' projesi tamamlandı. Piyasada 750-900 TL arasında satılan eğitim robotu Muğla BİSEM tarafından 135 TL'ye üretildi.