Oy Oranı Haberleri

Oy Oranı Haberleri

Ergün, İYİ Parti yüzde 20’yi geçti

İYİ Parti yerel yönetimlerden sorumlu Genel  Başkan Yardımcısı Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun Yönetime yeni seçilen Köyceğiz ilçe başkanlığı ilçe yönetimini ziyaret etti. Ziyarete İYİ Parti Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe, Menteşe ilçe başkanı Deniz Ekinci ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Başkan Özcan tebrik ziyaretlerini kabul ediyor

Mahalle İdareler Genel Seçimlerinde yüzde 48,26 oy oranı ile Nazilli Belediye Başkanı seçilen Kürşat Engin Özcan, tebrik ziyaretlerini kabul ediyor.

Fethiye Belediye Başkanı Karaca mazbatasını aldı

Fethiye'de yüzde 48 oy oranıyla 25 yıl aradan sonra CHP'yi tekrar Fethiye Belediyesi ile buluşturan Alim Karaca, mazbatasını aldı.

Başkan Osman Gürün mazbatasını aldı

31 Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 36,01 oy oranı ile ikinci kez Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Osman Gürün mazbatasını aldı.

Bahattin Gümüş mazbatasını aldı

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 53,83 oy oranı ile yeniden Menteşe Belediye Başkanı seçilen Bahattin Gümüş mazbatasını aldı.

48’de, 48 yıllık CHP iktidarı devrildi

Muğla'nın Yatağan ilçesinde 48 yıldır iktidarda olan CHP, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı tarafından devrildi. AK Parti ve MHP'nin aday gösterdiği AK Parti eski ilçe başkanı Mustafa Toksöz seçimi yüzde 51,9 gibi oy oranı ile kazandı.

BAŞKAN SAATCI’DAN, MERAL AKŞENER’E DESTEK!

Demokrat partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener’e destek verdi. Meral Akşener’in 28 Şubat sürecindeki “Kazıklı Voyvoda” çıkışının gönüllerde taht kurduğunu ifade eden Başkan Saatcı, ikinci açıklamasında ise alınan oy oranına rağmen MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi hala alkışlayanları sert dille eleştirdi, delegelere seslendi.