Osman Çıralı Haberleri

Osman Çıralı Haberleri

FTSO’dan Yunanistan İzmir Başkonsolosuna ziyaret  

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Dim ve FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu Yunanistan İzmir Başkonsolosu Despoina Balkiza’yı ziyaret etti. Başkan Çıralı, ziyarette pandemi nedeniyle ara verilen Yunanistan vize hizmeti uygulamasının devam etmesi için FTSO bünyesinde Yunanistan vize ofisi açılması talebini Başkonsolos Despoina Balkiza’ya iletti. 

FTSO’nun ‘Fethiye’de Spor, Turizmde Rekor’ Projesine GEKA’dan Yüzde 100 Hibe Desteği

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) Fethiye’de spor turizminin geliştirilmesi amacıyla başlattığı ‘Fethiye’de Spor, Turizmde Rekor’ projesi, Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) yüzde 100 hibe desteği almaya hak kazandı. Proje kapsamında Fethiye’de yapılabilecek spor turizmi türleri ile uygun cazibe merkezleri belirlenecek, ayrıca ilçenin spor turizmi haritası ve envanteri çıkarılacak. Proje kapsamında Fethiye’nin önemli bir turizm potansiyelini ön plana çıkarmayı hedeflediklerini belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Dünya Ticaret Örgütü verilerine göre küresel turizm sektörü yıllık yüzde 3,5 civarında büyürken, spor turizmi yüzde 10’un üzerinde büyüyor. Bu potansiyeli ilçemizde canlandırmak için FTSO olarak önemli bir projeye imza attığımızı düşünüyorum.” dedi.

Uysal ve Enginyurt sebze halini ziyaret etti

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal beraberinde Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile beraber Karaçulha Sebze ve Meyve halini ziyaret etti.

Hal Esnafının ve Üreticilerin Sorunları Ele Alındı

Üreticilerin ve toptancı halindeki komisyoncu ve işletmecilerin sorunları, Karaçulha Toptancı Hali’nde yapılan toplantıda ele alındı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Karaçulha Toptancı Hali’nde yaptığı alt yapı ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgi verilen toplantıda, maliyetlerinin artmasıyla birlikte üretici, komisyoncu ve işletmecilerin yaşadığı sorunlar da gündeme getirildi.

Fethiye Eko-Turizm Değer Haritası Çıkarılması Odak Grup Toplantısı Yapıldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) ev sahipliğinde Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından düzenlenen Eko-Turizm Destinasyon Komisyon ve Hedef Pazar Analizi odak toplantısında, bölgenin eko-turizm potansiyeli ele alındı ve değer haritası çıkarıldı.

GEKA Genel Sekreteri Akdoğan FTSO’yu ziyaret etti

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Genel Sekreteri Özgür Akdoğan ve Planlama Birimi Sorumlusu Barış Kıyak, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı (FTSO) ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ile bir araya geldi.

Tarıma Dayalı İhtisas OSB’nin çevreci olduğu belgelendi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO), proje sahibi olduğu Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi’nin (TDİOSB) çevreci proje olduğu belgelendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın projeye ilişkin “Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Olumlu” kararına ilişkin belgeyi kamuoyuyla paylaşan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Bölgemizde hayvancılık sektörünün gelişmesine önemli bir katkı sağlayacak Seydikemer TDİOSB’nin bir aşaması daha tamamlandı. Çevreye duyarlı olacak Süt Sığırcılığı OSB, bölgemizi hayvancılıkta önemli bir merkez haline getirecek.” dedi.

FTSO’nun e-ticaret bilgilendirme seminerine yoğun ilgi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, üyeleri ve e-ticaret girişimcilerine yönelik Trendyol Bölge Temsilcisi Yetkin Görkem Altıntaş tarafından verilen e-ticaret bilgilendirme semineri düzenledi.

'2020 Fethiye-Seydikemer Sosyoekonomik Raporu' Yayınlandı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından toplanan bilgi ve istatistiklerin yer aldığı 190 sayfalık ‘2020 Fethiye ve Seydikemer Sosyoekonomik Raporu’ bölge halkı ve yatırımcıların hizmetine sunuldu. Rapor, TÜİK verilerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarından alınan veriler harmanlanarak ilçe, il ve ülke bazında verileri karşılaştırma imkânı sağlıyor.

Likya Sanat Yolu resim sergisi düzenlendi

1 hafta süren Likya Sanat Yolu etkinliği sonunda Likya Sanat Yolu resim sergisi düzenlendi. Türkiye’deki ünlü ressamlarında yer aldığı sergiye ilgi oldukça iyiydi. Serginin açılışına Fethiye Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı beraberinde Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Muhammet Kökten, ressamlar ve vatandaş katıldı.

FTSO’dan Ukraynalı turistleri bölgeye çekme girişimi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, ‘Ukrayna Kiev - Türkiye Muğla İşbirliği Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Ukrayna heyeti, yamaç paraşütü, dalış, kitesurf, çocuk turizmi ve kampları ile caretta caretta turları gibi alternatif turizm alanlarına ilgi duyduklarını belirterek bir sonraki toplantıya kadar, talep listesi oluşturacaklarını kaydetti. FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Ukrayna heyetinin taleplerini karşılamaya hazır olduklarını belirterek bölgemizde daha çok Ukraynalı tatilci görmek istediklerini vurguladı.

Gözde Yakut Beauty Center açılış töreni gerçekleşti

Fethiye'ye kazandırılan Gözde Yakut Beauty Center açılışı gösterişli bir törenle gerçekleştirildi. Gözde Yakut Beauty Center İşletmecisi Gözde Yakut, “En iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz herkesi bekliyoruz” dedi.

Fethiye Fuar Alanı Kongre Merkezi fizibilite çalışmaları sürüyor

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı ‘2020 Yılı Fizibilite Desteği’ programından yararlanarak yürütülen ‘Fethiye Fuar Alanı ve Kongre Merkezi Fizibilite Raporu’ çalışmaları kapsamında ara rapor bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantının sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulunan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Fethiye’ye yapılacak bir kongre merkezinin ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, projenin bölgeye, ilgili sektörlere ve turizm sezonun 12 aya yayılmasına, sağlayacağı faydalarla ilgili ortak fikir birliğine varıldığını söyledi.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Fethiyespor’a destek sözü

3. Lig 3. Grup’ta çıktığı 10 karşılaşmada toplandığı 25 puanla açık ara liderliğini sürdüren Fethiyespor Kulübü Yönetimi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı (FTSO) ziyaret ederek Yönetim Kurulu üyeleri ve Fethiye Güç Birliği Şirketi (FGB) Müdürler Kurulu ile bir araya geldi. FTSO tarafından yürütülen projeler hakkında detaylı bilgi alan kulüp yönetimi, Fethiye’nin tanıtımına ve spor faaliyetlerinin gelişimine katkı sunan Fethiyespor’a bir üst lige çıkma yolunda, FTSO ve FGB’den destek istedi. Ardı ardına aldığı başarılı sonuçlarla Fethiye’nin göğsünü kabartan Fethiyespor’u son maçlara kalmadan üst ligde görmek istediklerini belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Her dönem kulübümüzün yanında olduk, yine olacağız.” dedi.

Fethiye’de Coğrafi İşaret Logosuyla Ürün Satan Firma Sayısı Artıyor

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından coğrafi işaret tescili gerçekleştirilen ‘Fethiye Tahini’ ve ‘Fethiye Kaya İnciri’ni coğrafi işaret logosuyla satışa sunmak isteyen firmalara yenileri eklendi. Coğrafi İşaret Logo Kullanım belgelerini, Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile Servet Şekerleme Gıda Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. yetkililerine teslim eden FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, coğrafi işaretli ürünlere yönelik tüketici ilgisinin her geçen gün arttığını belirterek, firma ve kooperatifi tebrik etti.

‘Turizm Destinasyonları ve Yatırım Paneli’nde Fethiye konuşuldu

Fethiye Belediyesi ile Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından Fethiye’nin tanıtıldığı Antalya Turizm Fuarı, ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi'nde açıldı. 20 ülkeden 2 bin acente yetkilisinin katıldığı fuarda, ‘Turizm Destinasyonları ve Yatırım Paneli’nde konuşan Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ve FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, deniz, kum ve güneş turizmi ile tanınan Fethiye’nin aslında çok ciddi spor, tarih, sağlık, kültür turizmi potansiyeline de sahip olduğuna dikkat çekerek farklı sektörlerdeki turizm yatırımcılarını bölgeye davet etti.

Antalya’da turizmde 2021 hedefi 9 milyon turist

Antalya’da düzenlenen Turizm Fuarında konuşan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı, “2021 yılında şu ana kadar 8.5 milyon yabancı turisti ağırladık. Yılı 9 milyon ile kapatacağız. Sektörün tüm paydaşları olarak sektöre olan inancımızı kaybetmeden bugünlere geldik” sözlerine yer verdi. Fethiye Belediyesi ile Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın birlikte açtığı ‘Fethiye’ standı Antalya Turizm fuarında yerini aldı.

Çalış Bölgesel Toplantısı gerçekleştirdi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Çalış Bölgesel Toplantısı gerçekleştirdi. Çalış Bölgesinin de kendine has sorunları olduğuna değinen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, “Tüm turizm sektörümüzün olduğu gibi Çalış bölgemizin de kendine has sorunları var. Bunları ele alacağımız toplantımızın da sizlerin katılımıyla verimli olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Fethiye ve Seydikemer’in coğrafi işaretli ürünleri online satışa çıkıyor

Fethiye ve Seydikemer’in coğrafi işaretli ürünleri, Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinde yerini alacak. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından Fethiye ile Seydikemer’in yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtıldığı, Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), Antalya’da devam ediyor. Fuardaki stantta ürünlerini tanıtma fırsatı bulan kooperatif ve firma yetkilileri, Türkiye’nin en büyük e-ticaret siteleri ile anlaşmalar yaparak ürünlerini, online satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

Başkan Çıralı, Muhtarlar Gününü kutladı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Kamu hizmetlerinin vatandaşa ulaşmasında önemli görevler üstlenen muhtarların sivil toplum kuruluşlarına da destek olduklarını belirten Osman Çıralı, “Değerli hizmet ve katkılarından dolayı tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyor, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Ölüdeniz’in tüm sorunları konuşuldu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Ölüdeniz Bölgesel Toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Ölüdeniz bölgesinin sorunlarının tüm yönleriyle ele alındığı interaktif toplantıda, FTSO üyeleri ve Ölüdeniz’de faaliyet gösteren işletmeciler ve yamaç paraşütü pilotları, Belcekız yamaç paraşütü iniş pistinde yaşanan sorunlardan otopark ve trafik, seyyar satıcılara kadar birçok konudaki talep ve önerilerini dile getirdiler. Sorunları ve talepleri not alan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, katılımcılara katkıları için teşekkür ederek, dile getirilen sorunları kurum ve kuruluşlara aktaracaklarını çözümü için takipçisi olacaklarını söyledi. Toplantıda Fethiye Turizm Danışma Bürosu Müdürü Saffet Dündar, belediye belgeli hizmet veren konaklama tesislerinin Temmuz 2022 tarihine kadar Turizm Bakanlığı işletme belgesi alması zorunluluğu konusunda katılımcılara bilgi verdi.

FTSO Ölüdeniz Bölgesel Toplantısını Gerçekleştirdi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Ölüdeniz Bölgesel Toplantısını gerçekleştirdi.

Çıralı, “Biz teleferik ile yattık, teleferik ile kalktık”

FRT TV'de Necati Kanbur’un sunduğu “Gündem Analiz” programının konuğu Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı Babadağ teleferik ile ilgili her şeyi FRT TV ekranlarında anlattı.

Gündem Analiz’in Konuğu Başkan Osman Çıralı

FRT TV'de Necati Kanbur’un sunduğu “Gündem Analiz” programının konuğu Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı oldu.

1,5 milyon KOBİ’ye Akıllı KOBİ ile dijital dönüşüm daveti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, işinde dijital dönüşümü gerçekleştirmek isteyen KOBİ’ler için hayata geçirilen Akıllı KOBİ platformunu, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel’in katıldığı online bir basın etkinliği ile duyurdu.

Fethiye Turizm Konseyi Yoğun Gündemle Toplandı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ev sahipliğinde yapılan Fethiye Turizm Konseyi’nin Ekim ayı toplantısında yaklaşan Antalya Turizm Fuarı ve Travel Turkey İzmir Fuarı’na katılım ile Türkiye’nin kırmızı listeden çıkmasıyla birlikte İngiltere pazarında bölgeye gelen turist sayısı değerlendirildi.

FTSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı Yapıldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından gerçekleştirilen FTSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı’nda pandemi döneminde Odanın yaptığı çalışmalar, yürütülen lobi faaliyetleri ve projeler ele alındı. Toplantıda konuşan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, FTSO üyelerinin yaşadıkları sıkıntıları meslek komiteleri aracılığıyla yakından takip ettiklerini belirterek meslek komiteleri üyelerine teşekkür etti.

İş insanı Arıcan, Başkan Çıralı’ya Atatürk Portresi Hediye Etti

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı (FTSO) ziyaret eden Durmuş Arıcan Ticarethanesi İşletme Sahibi Durmuş Arıcan, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’ya yaklaşık 1,2 metre boyunda, tek parça granitten oluşan Atatürk portresi hediye etti.

Binbaşı Çiçek, Başkan Çıralı’yı ziyaret etti

Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Çiçek, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’yı makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Seydikemer Süt Sığırcılığı TDİOSB’ye Ankara’dan ÇED müjdesi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Ankara’da gerçekleştirilen Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) İnceleme Değerlendirme Komisyon Toplantısı’na katıldı. Muğla Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan ile Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak’ın da katıldığı toplantıda, ÇED süreci olumlu sonuçlanan Seydikemer Süt Sığırcılığı TDİOSB projesinin, 15 Ekim tarihine kadar tüzel kişilik kazandırılarak sürdürülmesine karar verildi.